17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bogatsi Amerykanie żyją od wypłaty do wypłaty po gwałtownej inflacji

Bogatsi Amerykanie żyją od wypłaty do wypłaty po gwałtownej inflacji

Ponieważ inflacja wciąż oscyluje blisko najwyższego poziomu od 40 lat, pracownikom na wszystkich poziomach dochodów coraz trudniej jest związać koniec z końcem.

Indeks cen towarów i usług konsumenckich, kluczowa miara inflacji, wzrósł w kwietniu o 8,3% w porównaniu z rokiem poprzednim, według najnowszych danych Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Choć jest nieco niższy od szczytu marca, to nadal jest największym skokiem Od lata 1982.

Podczas wzrostu płac Wysoki jak na historyczne standardyNie nadąża za rosnącymi kosztami życia.

Kiedy płace rosną wolniej niż inflacja, wypłaty nie odejdzie w sklepie spożywczym lub pompa gazowa – Dwa obszary budżetu mocno uderzyły.

Więcej finansów osobistych:
Rynek pracy wciąż jest gorący – w tej chwili
25% Amerykanów odkłada emeryturę z powodu inflacji
Jak zapłacić za studia po niepowodzeniu finansowym

Według danych z kwietnia 61% konsumentów twierdzi, że żyje z płacenia od wypłaty do wypłaty Raport LendingClub.

Raport wykazał, że nawet osoby o wysokich dochodach są poddawane silnemu stresowi. Wśród osób zarabiających 250 000 lub więcej, 36 procent twierdzi, że żyje od wypłaty do wypłaty.

„Zarabianie ćwierć miliona dolarów rocznie to ponad pięć razy więcej niż średnia krajowa i oczywiście wysoki dochód”, powiedział Anuj Nayar, specjalista ds. zdrowia finansowego w LendingClub. „Fakt, że jedna trzecia z nich żyje na zasadzie pensji za pensję, powinien cię zaskoczyć.

„Te osoby o wysokich dochodach mają średni wynik FICO wynoszący 758” – dodał Nayar. „Mają zdolność kredytową, ale mają wyższe zobowiązania finansowe i są bardziej skłonni do wykorzystania swojego kapitału, aby sfinansować swoje życie”.

Badanie wykazało, że konsumenci, którzy mają trudności z pokryciem kosztów codziennego stylu życia, częściej polegają na kartach kredytowych i mają wyższe miesięczne salda, co naraża ich na ryzyko finansowe.

READ  W chińskiej fabryce iPhone'ów Foxconn zmaga się z chaosem Covid

Widziałem, jak rodziny wpadają w tę pułapkę.

Joe Borman

Starszy Doradca ds. Planowania Finansowego w Fidelity’s eMoney Advisor

„Widziałem, jak rodziny za wszelką cenę wpadają w tę pułapkę” — powiedział Joe Borman, certyfikowany planista finansowy i starszy doradca ds. planowania finansowego w Fidelity’s eMoney Advisor.

„Jeśli problem jest spowodowany wydatkami – lub nadmiernymi wydatkami – rozważ przestrzeganie zasady 50-20-30” – poradził.

„Korzystając z tej ogólnej zasady, przeznaczasz dochód po opodatkowaniu w następujący sposób: 50% na potrzeby, 30% na potrzeby, a pozostałe 20% przeznaczasz na oszczędności i/lub redukcję zadłużenia, na przykład na spłatę karty kredytowej”.

Ogólnie salda kart kredytowych wzrosły z roku na rok, osiągając 841 miliardów dolarów w pierwszych trzech miesiącach 2022 r., jak wynika z oddzielnego raportu Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku.

Według Teda Rossmana, starszego analityka branży w CreditCards.com, w tym tempie salda mogą wkrótce osiągnąć rekordowe poziomy w obliczu gwałtownie rosnących cen gazu, artykułów spożywczych i mieszkań, między innymi podstawowych.

Każdy, kto ma zadłużenie odnawialne, również zobaczy RRSO w dniu Karta kredytowa czubek głowy jak Rezerwa Federalna chodzenie na duże odległości stopy procentowe Próbować ograniczyć wzrost cen.

Subskrybuj CNBC na YouTube.