19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Blinken zatrzymał się w Japonii, aby oddać hołd Shinzo Abe po zamachu

Blinken zatrzymał się w Japonii, aby oddać hołd Shinzo Abe po zamachu

Departament Stanu USA poinformował w niedzielę, że sekretarz stanu USA Anthony Blinken niespodziewanie zatrzyma się w Tokio, aby oddać hołd zamordowanemu byłemu japońskiemu przywódcy i zagorzałemu sojusznikowi USA Shinzo Abe.

Migaj w Azji Południowo-Wschodniej na spotkania ze światowymi liderami. Departament Stanu nie sprecyzował, którzy urzędnicy spotkają się z Blinkenem podczas pobytu w Tokio.

Wizyta Blinkena ma miejsce, gdy śledztwo w sprawie akt trwa Motywy i broń domniemanego bandytya także obowiązujące protokoły bezpieczeństwa, oraz Gdzie Japonia przeprowadza wybory do Senatu. Zwycięstwo rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej, do której należą Abe i premier Fumio Kishida, utoruje Kishidzie drogę do realizacji niektórych z jego bardziej ambitnych i kontrowersyjnych polityk w nadchodzących latach.

Minister Blinken uda się do Tokio w Japonii, aby złożyć kondolencje Japończykom po śmierci byłego premiera Abe Shinzo i spotkać się z wyższymi japońskimi urzędnikami. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że sojusz amerykańsko-japoński jest kamieniem węgielnym pokoju i stabilności w regionie Indo-Pacyfiku i nigdy nie był silniejszy.

Blinken wyjedzie z Bangkoku do Tokio w niedzielę wieczorem czasu lokalnego.

Hudson zgłosił się z Bangkoku.

READ  Powodzie w Dubaju utrudniają działalność głównych lotnisk, ponieważ „historyczne wydarzenie pogodowe” sprowadziło na Zjednoczone Emiraty Arabskie ulewne deszcze