21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosja intensyfikuje działania ze wzmocnieniami na Ukrainie

Rosja intensyfikuje działania ze wzmocnieniami na Ukrainie

Rosja zagłębia się w długotrwałą bitwę na Ukrainie.

Siły Władimira Putina wzmacniają swoje siły we wschodnich prowincjach Ukrainy w ramach przygotowań do „przyszłych operacji ofensywnych”, Brytyjskie Ministerstwo Obrony Powiedział sobota.

„Pomimo twierdzenia prezydenta Putina 7 lipca 2022 r., że rosyjskie wojsko „nie rozpoczęło” swoich wysiłków na Ukrainie, wiele posiłków to grupy ad hoc, rozmieszczone z przestarzałym lub nieodpowiednim sprzętem” Napisano w oświadczeniu.

Ocena wywiadu pojawiła się pośród rosnących doniesień o rosyjskich żołnierzach i potencjalnych rekrutach, którzy chcą uciec z konfliktu.

Danila Davydov, 22-letnia artystka z Sankt Petersburga, powiedziała, że ​​opuściła Rosję wkrótce po inwazji na Ukrainę 24 lutego, obawiając się, że może zostać zwerbowany.

„Nie chciałem iść na wojnę ani iść do więzienia, więc zdecydowałem się odejść” – powiedział Davido. Reuters z Kazachstanu. „Kocham Rosję i bardzo za nią tęsknię”.

Prawnicy i organizacje zajmujące się prawami w Rosji twierdzą, że sprawy takie jak Davido są coraz częstsze i że coraz więcej Rosjan stara się uniknąć wojny, ponieważ rosyjska armia ponosi ciężkie straty. Ostatni raz Rosja zaktualizowała swoją oficjalną liczbę ofiar śmiertelnych na Ukrainie pod koniec marca, kiedy poinformowano, że zginęło 1351 żołnierzy. Ukraina i zachodni sojusznicy oszacowali straty na znacznie wyższe, być może nawet ponad dziesięciokrotnie wyższe.

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawia z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu w Moskwie 22 czerwca 2022 r.
Mikhail Metzl, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, File
22-letnia Danila Davydov odmówiła zaciągnięcia się do wojny rosyjskiej z Ukrainą.
22-letnia Danila Davydov odmówiła zaciągnięcia się do wojny rosyjskiej z Ukrainą.
Dzięki uprzejmości Dany Grivtsovej / handout via Reuters

Służba wojskowa w Rosji jest obowiązkowa dla osób w wieku od 18 do 27 lat, a kara za uchylanie się może obejmować grzywny i do dwóch lat więzienia. Podczas gdy Putin nalegał, aby nie werbować do konfliktu zwykłych obywateli Rosji, Ministerstwo Obrony kraju twierdzi, że ci rekruci już zostali wezwani.

Rosja rozpoczęła w ostatnich tygodniach rundy karne ataków rakietowych na Ukrainę, z bombardowaniami trwającymi godzinami. The armia Stanów Zjednoczonych Szacuje się, że w Donbasie we wschodniej Ukrainie działa obecnie od 10 do 15 rosyjskich batalionów wojskowych.

READ  Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: „Ciało krytyka Putina widziane w kostnicy” – rodzina domaga się jego zwrotu

Tymczasem w Anglii Rząd ogłosił Nowy program wojskowy, który wyszkoli 10 000 ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii.

Rosyjska artyleria przygotowuje się do ostrzału sił ukraińskich w nieujawnionym miejscu.
Według brytyjskiego Ministerstwa Obrony, rosyjski prezydent Władimir Putin planuje wysłać na Ukrainę więcej źle wyposażonych żołnierzy.
Służba prasowa rosyjskiego Ministerstwa Obrony za pośrednictwem AP
Aktorka Danila Davydov natychmiast uciekła z Rosji po inwazji na Ukrainę.
Aktorka Danila Davydov natychmiast uciekła z Rosji po inwazji na Ukrainę.
Dzięki uprzejmości Dany Grivtsovej / handout via Reuters

„Ten nowy i ambitny program szkoleniowy jest kolejnym etapem wsparcia Wielkiej Brytanii dla ukraińskich sił zbrojnych w walce z rosyjską agresją” – powiedział w komunikacie Ben Wallace, minister obrony kraju. „Korzystając z globalnego doświadczenia brytyjskiego wojska, pomożemy Ukrainie odbudować jej siły i rozwinąć jej opór, gdy będą bronić suwerenności swojego kraju i prawa do wyboru własnej przyszłości”.

W Stanach Zjednoczonych prezydent Biden zapowiedział, że przekaże Ukrainie kolejne 400 milionów dolarów pomocy amerykańskiej, w tym cztery zaawansowane systemy rakietowe, które zdaniem przedstawicieli obrony pozwolą Ukrainie uderzyć głęboko za rosyjskimi liniami na wschodzie kraju. Pakiet zawiera również 1000 pocisków artylerii 155 mm.

Pomoc, zatwierdzona w piątek po południu, była 15. pakietem wojskowym wysłanym przez Stany Zjednoczone na Ukrainę od sierpnia ubiegłego roku Washington Post wspomniany.

Chociaż pierwotne cele wojenne Rosji zostały znacznie ograniczone, poczynili oni miażdżące postępy w Donbasie i obecnie kontrolują znaczną część regionu. Prezydent Biden zobowiązał się do pomocy w osiągnięciu zwycięstwa na Ukrainie.

„Nie wiem, jak to się skończy, ale nie skończy się na pokonaniu Ukrainy przez Rosję na Ukrainie” – powiedział w zeszłym tygodniu.

z drutem