19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bitcoin spada do nowego rocznego minimum na poziomie 16,8 tys

Bitcoin spada do nowego rocznego minimum na poziomie 16,8 tys

Rynki kryptowalut załamały się na drugi dzień, ponieważ skutki problemów z płynnością FTX nadal negatywnie wpływały na nastroje inwestorów.

Bitcoin (BTCCena spadła do nowego rocznego minimum wynoszącego 16 800 USD, ponieważ anonimowe, niepotwierdzone źródła wskazały, że po bliższym przeglądzie rekordów FTX Binance może odstąpić od zgody na przejęcie nękanej giełdy.

Wyniki rynku kryptowalut. Źródło: Coin360

Kolejnym czynnikiem, który ma potencjalny wpływ na rynek, jest fala kaskadowa Likwidacja na zdecentralizowanych rynkach finansowych w Solana. Wcześniej dzisiaj giełda kryptowalut Crypto.com E-mailem aby poinformować ich, że wszystkie dolary amerykańskie oparte na Solanie (USDCDepozyty są zawieszone.

Ogłoszenie na Crypto.com mówiło również:

„Informujemy, że zawiesiliśmy wpłaty i wypłaty USDC i USDCT na Solana Blockchain w aplikacji i giełdzie Crypto.com”.

W chwili pisania tego tekstu cena za oryginalne siedlisko Solany wynosi SOL (SolMoneta spadła o 34%, a jej cena to 16,10 USD. Oryginalny token FTX dla FTX (FTT) również spadła o 32% w ciągu dnia i jest wyceniana na 3,78 USD.

Dane z Coinglass pokazują łącznie 832 miliony dolarów likwidacji w ciągu ostatnich 24 godzin, a wielu traderów spodziewa się, że liczba ta wzrośnie.

Całkowita dzienna likwidacja rynku kryptowalut. Źródło: Coinglass

Związane z: Galaxy Digital ujawnia 77 milionów dolarów ekspozycji na FTX, prawdopodobnie zamknie 48 milionów dolarów z wypłat

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co dzieje się z FTX, kliknij Tutaj, aby zobaczyć wyjaśnienie Cointelegraph Markets od sytuacji.