16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Udziały GameStop rosną, gdy Keith Gill planuje powrót do YouTube

Udziały GameStop rosną, gdy Keith Gill planuje powrót do YouTube

(Bloomberg) — Keith Gill, którego internetowy pseudonim Roaring Kitty spowodował gwałtowny wzrost akcji GameStop Corp. W zeszłym tygodniu sprzedawca gier wideo odnotował kolejny wzrost po tym, jak post na YouTube informował, że w piątek powróci na platformę po raz pierwszy od trzech lat.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Akcje GameStop wzrosły aż o 41% do 44,41 dolarów, po czym spadły o około 30% od 14:34 w Nowym Jorku, powodując wielokrotne zatrzymanie zmienności. Cena akcji wzrosła o ponad 40% w ciągu dwóch dni i wzrosła ponad dwukrotnie od czasu, gdy Gill opublikował tajemniczy tweet 12 maja.

Choć post Gilla na YouTube nie zawierał żadnych informacji o tym, co inwestor planuje omówić lub ujawnić, jego oczekiwany zwrot podsycił dalsze spekulacje, że Gill na GameStop jest optymistyczny. W poście napisano, że jego transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 12:00 czasu nowojorskiego.

W ciągu kilku minut od publikacji ponad 10 000 użytkowników YouTube wyraziło zainteresowanie otrzymaniem powiadomienia o rozpoczęciu transmisji. Czat wideo na żywo zawierał setki komentarzy. Pasek GameStop, GME, szybko zyskał popularność na popularnym czacie StockTwits i forum WallStreetBets na Reddicie.

Chociaż aktywność opcji na GameStop była w czwartek wyższa w porównaniu z ostatnimi tygodniami, stosunek zakładów wzrostowych do niedźwiedzich nie wskazywał na to, że day-traderzy zaczęli kupować opcje kupna, próbując podnieść cenę akcji.

Podczas poprzednich ataków wzrostów napędzanych memami, inwestorzy jednodniowi tłumnie zgłaszali wezwania do sprzedaży out-of-the-money, zmuszając traderów do kupowania akcji bazowych w ramach zabezpieczenia. Zakupy te spowodowały dalszą presję wzrostową na cenę akcji, wypychając część instrumentów pochodnych na rynek pieniężny i powodując zakup większej liczby opcji w ramach tzw. zawężenia gamma.

Kontrakty kupna wygasające 14 czerwca z ceną wykonania wynoszącą 128 dolarów – czyli poziom trzykrotnie wyższy niż bieżąca cena akcji – były w czwartek najaktywniejszym przedmiotem obrotu, ponieważ wydawało się, że kupujący wyprzedzają sprzedających – twierdzą handlowcy.

READ  Możliwości zatrudnienia spadły do ​​najniższego poziomu od lutego 2021 r

Świeże zastrzeżenie

Szczegóły zaplanowanej transmisji obejmowały także zastrzeżenie, które nie pojawiło się w poprzednich postach konta na YouTube, ostrzegające, że film będzie oparty na opiniach, wraz ze znanymi przepisami prawnymi dotyczącymi akcji, które stanowią, że dotychczasowe wyniki nie wskazują na przyszłe wyniki.

„Ten kanał YouTube nie ma obowiązku aktualizowania ani poprawiania jakichkolwiek informacji zawartych w tych filmach” – czytamy częściowo w zastrzeżeniu. „Oświadczenia i opinie mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Ten kanał YouTube nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za wyrażone opinie.

Nowe zastrzeżenie pojawia się po raporcie Wall Street Journal, z którego wynika, że ​​internetowy dom maklerski E*Trade rozważał wykluczenie Gilla ze swojej platformy w związku z obawami, czy jego działania w mediach społecznościowych mogą stanowić manipulację na rynku.

Jerry Silvers, prawnik ds. papierów wartościowych w firmie Pashman Stein Walder Hayden, powiedział, że sformułowanie mogło wynikać z zaniepokojenia właściciela konta YouTube takimi oskarżeniami.

„Motywem będzie prawdopodobnie chęć uniemożliwienia SEC, rządowym organom regulacyjnym, a nawet pojedynczym osobom ścigania go” – powiedział Silvers, który wcześniej pracował w SEC. – Ale założę się, że prawnik tego nie napisał.

Na początku tygodnia Gill, który w szczytowym okresie pandemii stał się ikoną spółdzielczych sprzedawców detalicznych, udostępnił zrzut ekranu, który najwyraźniej wskazywał, że jego pozycja w GameStop wynosi 116 milionów dolarów. Pozycja tej wielkości uczyniłaby Gilla jednym z pięciu największych inwestorów spółki i stanowi ponad sześciokrotność liczby akcji, które pokazał na jego koncie w poście z kwietnia 2021 r., kiedy ostatni raz był aktywny na Reddicie, kiedy reprezentował spółkę cztery za – jeden podział akcji.

Gill, znany ze swojego uchwytu

Jego aktywność w mediach społecznościowych, która rozpoczęła się od postu z 12 maja zawierającego zdjęcie kłaniającego się gracza wideo, wzbudziła oczekiwania, że ​​szybko powróci na rynek, i w ciągu kilku dni akcje spółki wzrosły ponad trzykrotnie. Niecały miesiąc później post na Reddicie spowodował wzrost liczby udostępnień, ponieważ Gill zamieścił również zdjęcie rewersu karty z gry UNO, wskazujące, że gracz zmienia kierunek podnoszenia karty.

READ  Nowy Cadillac Escalade firmy General Motors jest najdroższy i najmocniejszy z dotychczasowych, bo kosztuje 150 000 USD

Reakcja giełdy na konta Gilla w mediach społecznościowych wywołała debatę na temat tego, czy naruszył on jakiekolwiek przepisy dotyczące papierów wartościowych. The Wall Street Journal doniósł, że firma maklerska E*Trade rozważa wyrzucenie Gilla ze swojej platformy w związku z obawami dotyczącymi potencjalnej manipulacji akcjami w związku z jego niedawnym zakupem opcji GameStop.

– Z pomocą Bree Bradham i Jessiki Minton.

(Aktualizacja ruchów zapasów, dodawanie szczegółów w całym tekście)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P