1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, ponieważ Wall Street czeka na wyniki średnioterminowe

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły po wynikach średnioterminowych; Akcje Meta podskakują po zwolnieniach

Handlowcy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) 27 października 2022 r. w Nowym Jorku. Akcje przedłużyły swoje bycze wzrosty w czwartek, a Dow wzrósł o prawie 400 punktów po nowym raporcie PKB, który przekroczył oczekiwania.

Spencera Platta | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje w większości pozostały niezmienione – po ostatnich wzrostach rynkowych – w wyniku wybory śródokresowe Nie udzielił jasnych odpowiedzi na temat tego, kto będzie kontrolował Kongres.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average spadły o 64 punkty, czyli o około 0,19%. Kontrakty terminowe na S&P 500 niewiele się zmieniły, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 były ledwie dodatnie około 6:30 ET.

Akcje oscylują przez trzy kolejne dni wzrostów. Dow zyskał we wtorek 333 punkty podczas trzeciej sesji z rzędu, zyskując ponad 1%. Odbicie akcji może być częściowo spowodowane wyborami, ponieważ Wall Street spodziewała się, że Republikanie osiągną przewagę i stworzą impas w Waszyngtonie.

Ale kontrola Kongresu nie była jasna, z możliwością, że Republikanie przejmą Izbę, ale bez „czerwonej pensji”, jak przewidywało wielu analityków politycznych.

W jednym z głównych wyścigów, które mogły zadecydować o kontroli Kongresu, demokrata John Fetterman pokonał republikanina Mehmeta Oza. O kluczowe miejsce w Senacie Pensylwaniizgodnie ze spadkiem NBC News.

Oz miał poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa, który popiera swoich dwóch kandydatów Doświadczone sporadyczne poziomy sukcesu w całym kraju. Poza pokonaniem Oza, popierany przez Trumpa kandydat republikański Theodore Dixon przegrał swoją próbę usunięcia urzędującej Demokratki Gretchen Whitmer w wyścigu na gubernatora Michigan. W wyścigu w Pensylwanii Partia Republikańska Doug Mastriano łatwo przegrała z demokratą Joshem Shapiro.

Oczekiwano, że Republikanie w dużej mierze przejmą kontrolę nad Izbą Reprezentantów, ale ważne wyścigi wciąż są w powietrzu, a NBC News nie podało ostatecznych prognoz, jak wstrząśnie walka partii.

READ  Jakość pojazdu spada do rekordowo niskiego poziomu w nowym skanie JD Power

Mike Wilson, główny strateg ds. akcji w USA w Morgan Stanley, powiedział w CNBC:zamykający dzwonek„Że jeśli dojdzie do podziału rządu, może to pomóc złagodzić obawy o inflację i wyższe stopy procentowe w przyszłości.

„Wygląda na to, że Izba pójdzie drogą republikańską” – powiedział Wilson. „Oznacza to impas. Najprawdopodobniej zostaną osiągnięte mniejsze wydatki finansowe”.

Podczas gdy wybory przyciągnęły uwagę rynku, inwestorzy mogą chcieć iść do przodu teraz, gdy Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe, aby obniżyć inflację, co może popchnąć gospodarkę do recesji.

Krajobraz polityczny „olśniewa waszyngtońską paplaninę, ale dla rynków uwaga zostanie przesunięta na to, czy nadciąga recesja, czy Fed zakończy zacieśnianie tej zimy i czy rozejm i negocjacje są możliwe w wojnie na Ukrainie”, pisze Greg Valier. , główny strateg polityki USA w AGF Investments.

Ostatnie wzrosty na rynku nastąpiły na progu silnego okresu sezonowego. Historycznie rzecz biorąc, akcje mają tendencję do wzrostu po wyborach śródokresowych i klarowności prowadzonej przez nie polityki, a ostatnie dwa miesiące roku to okres hossy dla inwestorów.

Udział rodzica na Facebooku metapodkładki Ceny na rynku pierwotnym wzrosły o 3% po tym, jak gigant mediów społecznościowych ogłosił, że zwolni ponad 11 000 pracowników. Założyciel i dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział, że jest zbyt optymistycznie nastawiony do rozwoju i teraz musi usprawnić firmę.

Jedną z akcji, które zaważyły ​​na kontraktach terminowych, był Disney, który spadł o ponad 6% w przedłużonym obrocie po tym, jak gigant rozrywkowy pominął szacunki dotyczące górnej i dolnej linii. fiskalny czwarty kwartał.