23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bill O’Brien powraca do New England Patriots jako OC

Bill O’Brien powraca do New England Patriots jako OC

FOXBORO, Massachusetts – Bill O’Brien powróci do New England Patriots po zawarciu umowy we wtorek, aby zostać ich kolejnym koordynatorem ofensywy, informują źródła reportera ESPN Adama Scheftera i Chrisa Lowa.

53-letni O’Brien, który spędził ostatnie dwa sezony jako koordynator ofensywy pod wodzą Nicka Sabana w Alabamie, wrócił do miejsca, w którym rozpoczął karierę w NFL w 2007 roku jako asystent trenera.

W tym pierwszym okresie w Nowej Anglii O’Brien szybko awansował w szeregach personelu Billa Belichicka do trenera rozgrywających i koordynatora ofensywy, spędzając trzy lata (2009-11) w tej roli, zanim odszedł na stanowisko głównego trenera w Penn State (2012 -13) i Houston Texans (2014-20).

O’Brien, który urodził się w Massachusetts, zostanie oskarżony o poprawę ofensywy Patriotów, która znacznie spadła w większości kluczowych obszarów w 2022 roku, w tym:

Wydajność strefy czerwonej: od 11. (39 niszczycieli czołgów w 63 lotach) do 32. (19 niszczycieli czołgów w 45 lotach)

• Trzecia sprawność: od 10 (43,5%) do 27 (34,8%)

• Pierwszy spadek: remis od dziewiątego (362) do dwudziestego ósmego (288)

• Dozwolone worki: od 8. (28 na 241 jardów) do 19. (41 na 279 jardów)

• Punkty spadkowe: 48 do 31

Belichick nie wyznaczył oficjalnego koordynatora ofensywy dla Patriotów w 2022 roku, opierając się na Matt Patricia jako głównym dzwoniącym, pomimo głównie defensywnego doświadczenia Patricii w jego karierze w NFL.

Belichick nadzorował również usprawnienie ataku – zmianę terminologii blokującej dla ofensywnych liniowych – ponieważ jednym z jego celów było tworzenie większej liczby dużych zagrań na boisku.

Pożądane rezultaty nie przyniosły jednak rezultatów, co doprowadziło do tego, że notorycznie milczący co do swoich zamiarów Patrioci publicznie ogłosili 12 stycznia, że ​​będą rozmawiać z koordynatorem ofensywy.

READ  Ognisty pirat Byron Leftwich - ProFootballTalk

Oprócz O’Briena, Patriots rozmawiali również z obecnym trenerem Nowej Anglii, Nickiem Caleyem, trenerem szerokich odbiorników Minnesota Vikings Keenanem McCardellem, asystentem trenera Arizona Cardinals Shawnem Jeffersonem i asystentem trenera Oregonu / linią ofensywną / koordynatorem gry biegowej Adrianem Klimem na temat pracy .

Po wylądowaniu w Alabamie, gdzie blisko współpracował z rozgrywającym Bryce’em Youngiem, O’Brien spędził trochę czasu z obecną drużyną Patriotów. Maca Jonesaktóry pomógł O’Brienowi nauczyć się ofensywy Tide w miesiącach następujących po ostatnim sezonie Jonesa w Alabamie.

Po powrocie O’Briena do NFL Saban będzie szukał swojego szóstego innego koordynatora ofensywy w ciągu ostatnich ośmiu sezonów. Poprzednia piątka — Steve Sarkisian, Mike Loxley, Brian Dabol, Lane Kiffin i O’Brien — jest teraz głównymi trenerami NFL, koordynatorami ofensywy lub głównymi trenerami Power 5.

Saban szuka także koordynatora defensywy po tym, jak Pete Goulding opuścił tę samą pozycję w Ole Miss na początku tego miesiąca. Ostatni raz Saban sprowadził dwóch nowych koordynatorów w tym samym roku po mistrzostwach kraju Karmazynowego Przypływu w 2017 roku.