30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyniki UFC 276, najważniejsze informacje: Izrael Adesanya pokonuje Jareda Kannonera, aby utrzymać koronę wagi średniej

Wyniki UFC 276, najważniejsze informacje: Izrael Adesanya pokonuje Jareda Kannonera, aby utrzymać koronę wagi średniej

Przed głównym turniejem UFC 276 mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya wywołał spore poruszenie wpisem inspirowanym legendą WWE The Undertakerem. Występ, który nastąpił, nie był tak przyjemny, jak Adesanya metodycznie dążąc do jednogłośnego zwycięstwa nad Jaredem Cannonierem.

Plan gry Adesanyi opiera się na pracy nad ciosami, zwodami i kopnięciami nóg. Nie było to ładne i wzbudziło frustrację publiczności, ale odegrało kluczową rolę w stworzeniu silnego napastnika w Cannonier.

Cannonier próbował dokonać korekty w połowie walki, aby wypracować zdecydowanie w klatce. Na nieszczęście dla przeciwnika, gdy był w stanie złapać rwanie, często nie był w stanie wykonać wielu ataków po opuszczeniu kolan na uda Adesanyi.

Nie masz dość boksu i mieszanych sztuk walki? Zdobądź najnowsze informacje o sportach walki z dwóch najlepszych sportów w branży. Subskrybuj Morning Kombat z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Aby uzyskać najlepszą dogłębną analizę i wiadomości, w tym analizę na żywo UFC 276 na zakończenie wydarzenia PPV.

W bitwie brakowało momentów wspaniałej akcji, a zamiast tego zademonstrowała umiejętności techniczne Adesanyi i zdolność tych umiejętności do zniweczenia brutalnego podejścia Cannoniera. Kanonair często musi sięgnąć po kontratak po tym, jak Adesanya trafiła już jedno lub dwa trafienia i wychodzi poza zasięg strzałów.

Cannonier również od czasu do czasu próbował zdobyć obalenie, a nie tylko schwytać klatkę, ale Adesanya był w stanie utrzymać się na powierzchni podczas zawodów i nadal wykazywać rozwój swoich umiejętności zapaśniczych, a przynajmniej umiejętność zmagania się z przeciwnikami. Ponieważ tylko wypracował odcinki, aby dostarczyć coś przypominającego sukces dla Cannoniera, był to dobry odcinek, do którego często wracał.

W czwartej rundzie fani zaczęli umiarkowanie wybuchać, głośno bucząc podczas zwycięstw Cannoniera lub gdy obaj mężczyźni stali w zasięgu uderzenia, nie angażując się w żadne fajerwerki. Do piątej rundy wielu fanów zaczęło wychodzić z areny.

READ  Arizona Cardinals, AJ Green zgadzają się na roczną umowę

Po pięciu rundach akcji było jasne, że decyzja została podjęta przez Adesanyę, ale dobre intencje fanów co do wycofania się wyparowały, gdy po ogłoszeniu kart wyników 49-46, 49-46 i 50-45 rozległy się głośne buczenia. , wszystko na jego korzyść.

Po walce Adesanya został zapytany o kolejny krok w swojej karierze, pokonując prawie każdego 185-funtowego zawodnika.

Adesanya powołał Alexa Pereirę, człowieka z dwoma zwycięstwami w kickboxingu nad Adesanyą, w tym brutalnym zwycięstwem zabójcy, który wcześniej znokautował Shauna Stricklanda na głównej karcie.

„[Our previous fight] To był błąd z mojej strony – powiedział Adesanya, zwracając się do Pereiry. Tak jak powiedziałem na konferencji prasowej, następnym razem postawię cię na nartach. Odejdzie jak Elsa w Krainie Lodu. „

W innym miejscu karty mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovsky zakończył hat-tricka z Maxem Hollowayem, prezentując swój najlepszy do tej pory występ. Volkanovsky zgarnął karty wyników sędziów po tym, jak uderzył przeciwnika i otworzył paskudną ranę w lewym oku. Volkanovsky, który ma passę 22 wygranych walk, wydaje się mieć na oku szansę na potencjalny, lekki tytuł mistrzowski.

CBS Sports było z tobą przez całą sobotę, prezentując poniżej wszystkie wyniki i najważniejsze wydarzenia z UFC 276.

Karta UFC 276 i wyniki

 • Israel Adesanya (c) pok. Jared Cannoner przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 50-45)
 • Aleksander Wołkanowski (c) rodak. Max Holloway Jednogłośną decyzją (50-45, 50-45, 50-45)
 • Alex Pereira pokonany. Shaun Strickland przez TKO pierwsza runda (ciosy)
 • Brian Barberina pokonany. Robbiego Lawlera przez TKO drugiej rundy (ciosy)
 • Sean O’Malley kontra Pedro Munhos Kończy się w każdej konkurencji ze względu na szturchanie oczu
 • Galen Turner pokonany. Brada Riddle’a przez poddanie w pierwszej rundzie (duszenie gilotynowe)
 • Jim Miller pok. Donald Cerrone Przez renderowanie drugiej rundy (dławik gilotynowy)
 • Iana Gary’ego Dave’a. Gabriel Green przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
 • Dricos de Plessis pokonany. Brada Tavaresa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
 • Andre Muniz Pok. Uriah Hall jednogłośną decyzją (30-27, 30-27, 30-27)
 • Fryzura Maycee pok. Jessica Eye przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)
 • Pokonany Golega Stoliarenko. Jessica Rose Clarke przez poddanie w pierwszej rundzie (drążek na ramię)
READ  Dla Karoliny Północnej porażka z Alabamą w Sweet 16 byłaby bolesnym wyjściem z turnieju NCAA