22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bill Belichick to szansa dla Chiefs, Seahawks i dwóch pozostałych wakatów na głównych trenerach w NFL: Źródła

Bill Belichick to szansa dla Chiefs, Seahawks i dwóch pozostałych wakatów na głównych trenerach w NFL: Źródła

Źródła ligowe podają, że były trener drużyny New England Patriots, Bill Belichick, ma szansę obsadzić wakaty trenerskie w Washington Commanders i Seattle Seahawks, co otwiera możliwość, że drugi pod względem zdobywcy tytułu trener w historii NFL pozostanie bez zespołu w 2024 roku.

Szanse na to wzrosły w czwartek, kiedy Atlanta Falcons, jedyna drużyna, która przeprowadziła wywiad z Belichickiem poza sezonem, zdecydowała się zatrudnić koordynatora obrony Los Angeles Rams, Raheema Morrisa.

Według źródeł ligowych, konieczna będzie zmiana kierunku, aby coś stało się z dowódcami lub Seahawks. Pozostałych sześć wakatów na stanowiskach głównego trenera zostało obsadzonych w tym sezonie.

Rozpoczynając sezon 2023, było całkiem prawdopodobne, że Belichick pozostanie w Patriots tak długo, jak długo zajmie mu zastąpienie zmarłego Dona Shuli na stanowisku trenera odnoszącego największe sukcesy w historii NFL. Jednak Belichick i Nowa Anglia rozeszły się po wyniku 4-13. W zeszłym tygodniu Belichick dwukrotnie udzielił wywiadu Falcons.

Głębiej

O upadku Billa Belichicka po 24 latach i sześciu tytułach z Patriots

Licząc sezon zasadniczy i play-offy, Belichick ma na koncie 333 zwycięstwa trenerskie. To pozostawia go z 15 zwycięstwami jako główny trener za Shulą, który wygrał 347 meczów jako trener Baltimore Colts i Miami Dolphins.

Czas jest wrogiem Belichicka w pogoni za rekordem. 16 kwietnia skończy 72 lata.

Jeśli Belichick nie będzie pełnił funkcji trenera w 2024 r., zakończy to passę 49 sezonów z rzędu w sztabie trenerskim NFL. Karierę rozpoczął jako „specjalny asystent” w drużynie Baltimore Colts w 1975 roku pod okiem trenera Teda Marchibrody.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Chris Unger/Getty Images)

READ  Anthony Rizzo ponownie zadaje cios nokautujący Yankees