21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bechtel dołącza do Toshiby w pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bechtel dołącza do Toshiby w pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bechtel podpisał protokół ustaleń z Systemy energetyczne Toshiba America A Toshiba Energy Systems & Solutions będzie kontynuować budowę nowej cywilnej elektrowni jądrowej w Polsce.

Toshiba jest najnowszą firmą, która dołączyła do grona amerykańskich i polskich firm, które organizują grupę kierowaną przez Bechtel i Westinghouse Electric Company. Elektrownia będzie pierwszą polską elektrownią jądrową, ponieważ kraj odchodzi od energetyki węglowej, zachowując niezależność energetyczną.

„Każda nowa elektrownia jądrowa wymaga wiedzy sprawdzonych firm z niezbędnymi certyfikatami” – powiedział Ahmed Tokpinar, dyrektor generalny podatku od działalności gospodarczej w zakresie energii jądrowej firmy Bechtel. „Toshiba od prawie 100 lat dostarcza turbiny parowe, generatory i usługi dla wszystkich typów elektrowni”.

Yuki Arima, Business Division Manager, Power Systems TV, Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation, powiedział: „Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na niskoemisyjne i zrównoważone źródła energii, Toshiba z powodzeniem współpracuje z naszymi klientami i partnerami, aby wywrzeć pozytywny i pozytywny wpływ na otoczenie świat.”

Bechtel i Westinghouse wspólnie przygotowują do rozpatrzenia przez polski rząd wstępny projekt inżynieryjny dla trzyblokowego zakładu na wybrzeżu Bałtyku. Zakład będzie wykorzystywał sprawdzone piece Westinghouse AP1000. Firmy współpracują z Czechami nad ewentualną rozbudową cywilnego programu jądrowego tego kraju.

Firma inżynieryjno-budowlana kontynuuje rozszerzanie swojego profilu nuklearnego na arenie międzynarodowej. Kończy budowę jedynej obecnie budowanej elektrowni jądrowej w Stanach Zjednoczonych, pełniąc rolę partnera w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy. Terrapower Do Zaawansowanego Reaktora Natrium w stanie Wyoming.

Bechtel angażuje się w projekty dotyczące zrównoważonej energii:

  • Energia Clearway Farma wiatrowa Black Rock W Wirginii Zachodniej energia wiatrowa stanu ma wzrosnąć o około 15%;
  • Najnowocześniejszy projekt Cutlass Solar w Teksasie zapewni energię elektryczną do około 15 000 domów o zerowej emisji dwutlenku węgla;
  • 1182 MW zintegrowany cykl zaawansowanej mocy Zakład Energetyczny Southfield w Ohio Dostarcza czystą i niezawodną energię do ponad miliona gospodarstw domowych;
  • Wybrzeże Zatoki Meksykańskiej LNG Projekty w Sabine Pass i Corpus Christi umożliwiają starszym eksporterom energii przekształcanie skroplonego gazu ziemnego w bardziej emisyjne paliwa;
  • Nowe inwestycje Woodside Energy w instalacji Pluto LNG w Australii;
  • Jednostki Vogtla 3 i 4 Istniejące bloki 1 i 2 w Gruzji zapewnią bezemisyjną energię jądrową ponad milionowi domów i firm.
READ  Prawicowy rząd Polski zwalnia dyrektora wiodącego muzeum sztuki współczesnej jako kolejny cios w scenę kulturalną

Toshiba niedawno zawarła umowę na usługi integracji energii odnawialnej dla elektrowni słonecznej w prefekturze Kagoshima. Oczekuje się, że elektrownia zacznie działać do lata i zostanie zamknięta przez system FIP na początku 2023 roku. W kwietniu firma Toshiba ESS otrzymała duże zamówienie od spółki joint venture Fukushima Reconstruction Wind Power GK na dostawę 46 turbin wiatrowych.