26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ASSA ABLOY kupuje Małkowski-Martech w Polsce

Sztokholm, 23 grudnia 2021 / PRNewswire / – ASSA ABLOY nabyła około 85,7% udziałów w Małkowski-Martech SA („Spółka”) od rodziny Małkowskich w transakcjach pozarynkowych. Cena zakupu 85,7% akcji spółki to ok. 33 mln zł.

Małkowski-Martech to polski producent kurtyn i bram przeciwpożarowych notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect.

„Cieszę się, że mogę powitać firmę Małkowski-Martech w Grupie ASSA ABLOY. Witam tę firmę wypełniającą, która specjalizuje się w ognioodpornych zasłonach i bramach” – powiedział. Nico Telvox, prezes i dyrektor generalny ASSA ABLOY.

„Oprócz wiodących na rynku kurtyn przeciwpożarowych i bram przeciwpożarowych firmy Małkowski-Martech, wzmacnia ona nasze portfolio produktów przeciwpożarowych do zastosowań komercyjnych. Neil Van, wiceprezes wykonawczy ASSA ABLOY i szef działu EMEIA.

Firma Małkowski-Martech powstała w 2000 roku i zatrudnia około 150 pracowników. Siedziba znajduje się w Czołowie, Polska.

Sprzedaż w 2020 r. wyniosła 50 mln zł (około 110 mln SEK) przy dobrej marży EBIT. Akwizycja będzie od początku zgodna z EPS.

Po więcej informacji skontaktuj się:

Nico Telvox, prezes i dyrektor generalny, telefon. Nr: +46 8 506 485 82
Erik Pieder, dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu, Tel. Nr: +46 8 506 485 72
Björn Tibell, kierownik ds. relacji inwestorskich, Tel. Nr: +46 70 275 67 68

O ASSA ABLOY

Zespół ASSA ABLOY jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań dostępowych. Grupa działa z 48 000 pracowników i sprzedażą na całym świecie 88 miliardów koron. Panel zajmuje czołowe pozycje w takich obszarach, jak efektywne otwieranie drzwi, niezawodna identyfikacja i automatyzacja wjazdu. Innowacje ASSA ABLOY umożliwiają bezpieczny, bezpieczny i wygodny dostęp do przestrzeni fizycznej i cyfrowej. Każdego dnia pomagamy miliardom ludzi cieszyć się otwartym światem.

Te informacje zostały dostarczone przez Cision http://news.cision.com

https://news.cision.com/assa-abloy/r/assa-abloy-acquires-maikowski-martech-in-poland,c3477992

Do pobrania dostępne są następujące pliki:

READ  Polski premier powiedział Zełenskiemu, aby nigdy więcej nie obrażał Polaków