23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Arabia Saudyjska remisuje z Argentyną, Meksykiem i Polską w Pucharze Świata

DUBAJ: Droga do Kataru została odkurzona na najdłużej trwających azjatyckich kwalifikacjach. Pięć narodów arabskich, które rywalizowały w trzeciej rundzie, awansowało do ostatnich 12 miejsc. Nie jest niespodzianką, że Arabia Saudyjska potwierdziła tylko automatyczne nabrzeże. Pozostała piątka musi pomyśleć o wielu innych w nadchodzących miesiącach.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zajęły trzecie miejsce w grupie A, 11 punktów za Koreą Południową i teraz zmierzają do play-offów. Irak był czwarty, Syria piąty, a Liban szósty. Oman, który zajął czwarte miejsce w grupie B z 14 punktami, został wyeliminowany.

1. Początkowy cel ZEA jest krótkotrwały

Istnieje wiele przykładów drużyn, które walczą o kwalifikacje, a następnie błyszczą na Mistrzostwach Świata (jak Brazylia przed zwycięstwem w 2002 roku) i vice versa (Niemcy wygrały wszystkie 10 meczów w drodze do Rosji i odpadły jako pierwsze. Runda). Mistrzostwa Świata to bardziej cel niż podróż. .

To wszystko dla nowego trenera Rodalbo Arrubarena. Ponieważ Argentyna wygrywa ligę ZEA, muszą dać czas na wszystko, co dzieje się w play-offach Konfederacji. Nie skupiać się bardziej na budowaniu zespołu na przyszłość, ale zrobić wszystko, aby obalić Australię, a następnie Peru. Brzydkie wygrywanie nie jest na razie problemem. Jeśli ZEA zakwalifikują się do Mistrzostw Świata, zmieni to grę dla tego kraju.

2. Na czele młodzieży syryjskiej

Syria spogląda wstecz na kampanię z rozczarowaniem, ale z niewielką nadzieją na przyszłość. Qasion Eagles dotarły do ​​play-offów na cztery lata przed mundialem, ale tym razem nie byli w grze. Podobnie jak w Iraku, granie u siebie za granicą nie pomaga, ale ich taktyka jest tak konserwatywna, że ​​w dużym stopniu polegają na takich gwiazdach jak Omar al-Soma i Omar Griffin.

Są powody, by nie być gorszym. Syria jakoś przegrała z Libanem 3-2 w październiku w meczu, który powinien był zostać wygrany. Skład w dwóch ostatnich meczach wyglądał bardzo odświeżająco, tym razem po wygranym 3:0 z Libanem, a następnie zremisowanym 1:1 z Irakiem.

READ  CTP uruchomione w Polsce | EurobuildCEE

Finały pokazały, w jakim kierunku powinna iść Syria w nadchodzących miesiącach i latach, gdy Ala al-Dali, pomocnik Kamel Hmyshe i inni robią postępy.

3: Irak potrzebuje trenera i zadomowić się w stylu

Kiedy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pojawiają się naglące obawy, nadszedł czas, aby Irak siedział cicho i uczestniczył. Opuszczenie play-offów może być bolesne, ale teraz jest okazja do zresetowania się z reprezentacją narodową. Lwy Mezopotamii w szybkim tempie przechodzą przez trampki i style. Bagdad od dawna cierpi na brak zintegrowanego myślenia, a teraz, gdy Mistrzostwa Świata 2026 podwoją reprezentację Azji, a Irak ma realną szansę na to, kwalifikacje rozpoczną się w przyszłym roku, więc nie jest to zbyt odległa przyszłość.

Federacja musi zastanowić się, jaką piłkę powinien grać Irak na wszystkich poziomach – nie tylko przez kilka najbliższych miesięcy, ale także w nadchodzących latach. Kolejny trener nie musi być wielkim nazwiskiem, nie musi być miejscowym, ale musi spędzać czas na wsi oglądając piłkę nożną na wszystkich poziomach. Wtedy przynajmniej lokalni członkowie sztabu trenerskiego unikną rozpowszechniania dezinformacji o niektórych zawodnikach wśród zagranicznych trenerów i może to być wspólny cel. Potrzebne są również realistyczne wyobrażenia o tym, jaka powinna być piłkarska tożsamość Iraku. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale od trenera Iraku po trenera, jest więcej umiejętności w ciągłym mruczeniu gry po meczu.

4. Liban powinien być dumny, ale cofnięty przez inne wydarzenia

Liban nie zdobył wielu przyjaciół w całej Azji za sposób, w jaki grają przeciwko dużym narodom, ale Cedary są bardzo szanowane lub przynajmniej rozumieją swoją sytuację. We wszystkich kwestiach gospodarczych, społecznych i politycznych w kraju drużyna narodowa daje rzadką nadzieję, a pieniądze, które generuje, pomagają w rozgrywkach lokalnych lig, docierając do ostatniego etapu kwalifikacji.

READ  Zaszczepieni przez Govshield Indianie mogą teraz latać do Polski. Sprawdź najnowsze wytyczne

Duch zespołu nie ma sobie równych, tak musi być. Sposób, w jaki Liban gra przeciwko dużym chłopcom, takim jak Iran i Korea Południowa – obracanie zegara, przerywanie gry i granie przeciwko grze w ogóle – nie zawsze jest zabawne, ale jest zrozumiałe.

Jednak biorąc pod uwagę stan lokalnej ligi i ogólnie kraju, trudno jest stwierdzić, dokąd zmierza drużyna. Ta kampania powinna zjednoczyć zespół i kontynuować poszukiwanie talentów w krajowej diasporze. Ale to jest dobre dla Libanu, przynajmniej na jakiś czas.

5. Oman musi mieć Franco

Oman zajął czwarte miejsce z 14 punktami z grupy, jeden punkt za Australią, co było imponujące. To było niesamowite osiągnięcie i nie przykuło uwagi, na jaką zasługiwało. Oman zawsze grał elegancką piłkę nożną, ale trener Franco Ivankovic przeniósł ich na wyższy poziom. Były szef Iranu nie tylko zadbał o to, aby zespół był jak najlepiej zorganizowany i wyszkolony, ale także otrzymał to, co najlepsze od uznanych graczy, takich jak Abdullah Fawaz, a także rozwijając młode talenty, takie jak Zahir al-Akbari i Arshad Al. – .

Wszyscy gracze wiedzą, czego się od nich spodziewać i na odwrót, i czują się bardziej komfortowo w systemie. Nie tylko to, ale rośnie poczucie nadziei, że Oman naprawdę może się uruchomić. Puchar Azji 2023 to prawdziwa okazja i ma sens, że Ivankovic prowadzi zespół do przodu. Trener otrzymał już oferty z innych miejsc, co oznacza, że ​​mężczyźni powinni szybko przenosić się z Maskatu.