27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple sprawiło, że naprawa stłuczonego tylnego szkła iPhone’a 15 Pro jest tańsza

Apple sprawiło, że naprawa stłuczonego tylnego szkła iPhone’a 15 Pro jest tańsza

Naprawa tylnej szyby w iPhonie 15 Pro jest znacznie tańsza niż w iPhonie 14 Pro. Opublikowano Apple Szacunki cenowe W przypadku nowych telefonów na weekend podał cenę naprawy wynoszącą 169 dolarów za 15 Pro i 199 dolarów za Pro Max za wymianę stłuczonego tylnego szkła w każdym telefonie.

To o 350 dolarów mniej niż cena naprawy zeszłorocznych modeli. W przypadku iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max Apple pobierał 499 i 549 dolarów za wymianę tylnej szyby – szczerze mówiąc, dziwaczne ceny, które były droższe niż koszt nowego (znacznie niższego) iPhone’a SE.

Oto jak wygląda aktualna cena za te naprawy:

Te nowo obniżone ceny, w pierwszej kolejności zauważony wcześniej 9 do 5MacJest to prawdopodobnie spowodowane poważną zmianą konstrukcyjną dokonaną przez firmę Apple: w najnowszych modelach telefonów tylną szybę można zdjąć i wymienić niezależnie od reszty telefonu. Poprzednie modele integrowały tył głębiej z korpusem urządzenia, co utrudniało naprawę. naprawię to zadzwoniłem wcześniej Naprawa tylnej szyby iPhone’a to „jedna z najdroższych i najtrudniejszych możliwych napraw”.

Apple po raz pierwszy wprowadził tę zmianę w iPhone’ach 14 i 14 Plus, a w tym roku firma ogłosiła, że ​​zrobiła to samo również w przypadku modeli 15 Pro. To świetna wiadomość dla każdego, kto upuścił telefon i znudziło mu się patrzenie na pajęczynę pęknięć.

Naprawy są oczywiście tańsze, jeśli płacisz za plan ubezpieczeniowy Apple, który kosztuje 199 dolarów w przypadku nowych Pro i Pro Max za dwa lata ochrony, a następnie zaledwie 29 dolarów za naprawę tylnej szyby. Ale trzeba będzie go kupić wcześniej.

Możesz obejrzeć szczegóły nowej poprawki iFixit w tym filmie na temat zeszłorocznego iPhone’a 14: