20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Anglia przekroczyła Andorę, a Polska przepłynęła obok San Marino

Anglia przekroczyła Andorę, a Polska przepłynęła obok San Marino

Piąty gol Anglika Jacka Grilisha (R) w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Andorra la Vella w Andorze, 9 października 2021 r. / por.

Piąty gol Anglika Jacka Grilisha (R) dla swojego zespołu podczas eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Andorra la Vella w Andorze, 9 października 2021 r. / cf

Jack Grilish strzelił swojego pierwszego gola dla Anglii, dodając nieco późnego blasku wynikowi Andory 5-0, który był o krok bliżej do osiągnięcia ich miejsca w przyszłorocznym finale Pucharu Świata.

Grealish England menedżer Gareth Southgate upuścił i ukończył znak towarowy, aby zakończyć satysfakcjonującą noc.

Ben Silwell i Pugayo Saga wygrali 2-0 na krótko przed przerwą. Tommy Abraham, który zaliczył pierwszy start cztery lata temu, pokonał 3-0 i obronił go, zanim James Ward-Bros wykorzystał rzut karny w 79. minucie.

Ale najlepsi zostali ostatnio uratowani, gdy Andrea, która była zmęczona, zanim została wbita w Grilish low shot, wędrowała po obronie.

Po kolejnym meczu podobnym do wygranego 4:0 Anglii na Wembley w zeszłym miesiącu, Andora zapewniła solidny spoiwo i mocno się broniła, ale nie pasowała do najbardziej zmienionej drużyny Southgate, która odniosła szóste zwycięstwo w siedmiu meczach w grupie.

Anglia ma teraz 19 punktów, o cztery więcej niż Albania, która wygrała na Węgrzech io pięć punktów więcej niż Polska. Dwa zwycięstwa w ostatnich trzech meczach potwierdzą ich miejsce w Katarze.

Piłkarze z Polski i San Marino są aktywni podczas eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022 9 października 2021 r. w Warszawie.

Piłkarze z Polski i San Marino są aktywni podczas eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022 9 października 2021 r. w Warszawie.

W sobotę Polska pokonała San Marino 5-0 w pierwszej grupie.

Polski trener Paolo Sousa rozpoczął mecz z dwoma graczami z początkowego składu przeciwko Anglii we wrześniu, z emerytowanymi graczami, takimi jak Piotr Zilinsky, Kamil Klik i Krzekorsk Krykovyak, przed wtorkowym kryzysowym meczem z Albanią.

READ  Polska twierdzi, że dokonała nalotu na rosyjską siatkę szpiegowską

Po golu San Marino z bliskiej odległości strzał głową pokonał 10 minut później Polak Karol Sviedersky.

Obrońca Tomas Ketsiora uderzył piłkę pod dach siatki, a gospodarze po pół godzinie zwiększyli przewagę. Napastnik Adam Buxa strzelił hat-tricka w 84. minucie meczu z San Marino we wrześniu.

Christoph Biotech uderzył piłkę w siatkę na przystanku swojego pierwszego meczu po wyzdrowieniu po kontuzji, która uniemożliwiła mu grę w Euro 2020.

Źródło (-a): Reuters