19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nieruchomości Hili badają akwizycje na polskiej Litwie

Hilli Properties, międzynarodowa spółka zależna Hilli Ventures inwestująca w nieruchomości, rozszerza swoją bazę poprzez dalszą dywersyfikację portfela 115 milionów funtów, dokonując dwóch dużych przejęć na Litwie iw Polsce.

Spółka, która obecnie posiada i zarządza nieruchomościami komercyjnymi w krajach bałtyckich Rumunii i Malcie, prowadzi zaawansowane rozmowy na temat zakupu nowo wybudowanej nieruchomości przemysłowej na Litwie. Nieruchomość jest w całości wynajęta międzynarodowej marce z 20-letnią umową najmu, ponieważ jest to najlepsze miejsce, aby uzyskać dostęp do głównych tras towarowych. Ujawnia również potencjał ekspansji.

Hilly Properties prowadzi wspólnie rozmowy w sprawie zakupu przełomowej nieruchomości, w której mieści się międzynarodowy operator budowlany z branży budowlanej w Warszawie. Zlokalizowany strategicznie przy głównych arteriach wylotowych stolicy Polski, w pobliżu osiedli mieszkaniowych i łatwo dostępny samochodem i komunikacją miejską, nowo wybudowana nieruchomość ma dziewięcioletni okres najmu i możliwość przedłużenia. Jej jedyny najemca jest liderem w swojej działalności.

Prezes Hilli Properties, Pierre Luca Demajo (z lewej) i dyrektor zarządzający George Kagorus: „Hilli Properties jest niezłomnie zaangażowane w inwestowanie w poszerzanie i wzbogacanie swojego portfolio poprzez przejęcia i odmłodzenie”.

Pierwsza akwizycja Hili Properties w Polsce wesprze jej strategię rozszerzenia zasięgu na kolejne kraje UE, które oferują zrównoważony wzrost gospodarczy i potencjał. Zrównoważony wzrost gospodarczy, silny popyt krajowy i międzynarodowy, bliskość głównych rynków kontynentalnych, dostęp do przyzwoitego kapitału ludzkiego i stale rozwijająca się infrastruktura sprawiają, że Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów do inwestowania w Europie.

Działalność w Hilli Property będzie dobrze pasować do obecnego portfela, który obejmuje sześć sklepów spożywczych w stolicy Łotwy Rydze, prywatny szpital w Bukareszcie, restauracje z 11 obiektami w głównych dzielnicach biznesowych Estonii, Łotwy, Litwy, Rumunii i Malty. , oraz trzy ekskluzywne bloki biznesowe i powierzchnie biurowe w Slima, Marsa i Floriana. Jego najemcami są najlepsze restauracje, operator McDonald’s na tych rynkach, szwedzki gigant supermarketów Rimi oraz norweska sieć Newgent / Convenience.

READ  Japonia i Polska współpracują przy reaktorze jądrowym nowej generacji

Nieruchomości te są przeznaczone dla ponad 80 najemców komercyjnych na 75 500 metrach kwadratowych powierzchni do wynajęcia, przy 99% zajętości ze średnim okresem najmu wynoszącym 8,8 lat. Ogólnie rzecz biorąc, portfel koncentruje się na projektowaniu w celu generowania przychodów i wzrostu kapitału poprzez aktywne zarządzanie aktywami w celu maksymalizacji wydajności operacyjnej i rentowności.

Założona w 2012 roku, Asset Group wraz z oddanym zespołem wyższego kierownictwa raportowała do własnej rady dyrektorów, której rodzice, Hili Ventures, już teraz koncentrują się na wykorzystywaniu możliwości inwestycyjnych na rynkach o silnej działalności biznesowej i detalicznej.

„W ciągu ostatnich kilku lat Hilli Properties mocno zainwestowało w nieruchomości poza Maltą.

Ponieważ Hilli Ventures prowadzi znaczącą działalność w krajach bałtyckich i Rumunii, Hilli Properties wykorzystuje wszechstronną wiedzę i zrozumienie dynamiki rynku, krajobrazu gospodarczego, potrzeb społeczności biznesowych i perspektyw finansowych tych regionów. Ta inteligencja rynkowa, z determinacją i siłą do znacznych inwestycji, pozwala Hilly Properties na podejmowanie decyzji biznesowych z długoterminową wizją. Obecnie zamierzamy rozszerzyć naszą obecność na rynkach sąsiednich, na których jesteśmy obecnie.

W miarę rozwoju Hilli Properties pracuje nad identyfikacją możliwości inwestycyjnych w nieruchomościach handlowych, w tym w centrach miast i przedmieściach, centrach handlowych i centrach handlowych przy głównych ulicach, magazynach, obiektach przemysłowych i dystrybucyjnych oraz nieruchomościach biurowych zlokalizowanych w kluczowych żądanych lokalizacjach. Większa możliwość przyciągnięcia zainteresowania najemców.

Po przejęciu Hilly Properties często dokonuje drugiej rundy inwestycji w każdą nieruchomość, aby przeprojektować lub unowocześnić nieruchomość i zaspokoić potrzeby obecnych i przyszłych najemców oraz szerszej społeczności. Udziałowcami firmy są zaufani profesjonaliści i profesjonaliści, którzy działają zdecydowanie i etycznie, stając się najbardziej pożądanymi adresami biznesowymi i realizując atrakcyjny zwrot z inwestycji.

„Hilli Properties jest niezłomnie zaangażowane w inwestowanie w realizację swojej wizji rozszerzania i wzbogacania swojego portfolio poprzez przejęcia i odmładzanie” – dodał George Kagorus, dyrektor zarządzający Hill Properties. „Podzielamy ambicje rozwojowe naszego rodzica Hilly Ventures i podążamy jego śladami, budując szereg możliwości.

READ  Polska może przedłużyć zerowy VAT na żywność do 2024 r., jeśli inflacja będzie się utrzymywać, Reuters

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy do czerwca 2021 r. Hilli Properties odnotowało stały łączny przychód w wysokości 8,8 mln USD. Zyski poprawiły się między styczniem a czerwcem 2021 r. w porównaniu z poprzednim okresem w celu lepszego zarządzania kosztami. Rentowność firmy zostanie dodatkowo wzmocniona dzięki planowanym inwestycjom w krótkim i średnim terminie.

Niezależne dziennikarstwo kosztuje. Czasy wsparcia na Malcie Cena kawy.

Wesprzyj nas