20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ambasador Purakowski mówi, że Polska jest naturalnym partnerem TS

Ambasador Purakowski mówi, że Polska jest naturalnym partnerem TS

Hajdarabad: Polska może być naturalnym partnerem Telangany, a inwestorzy z obu krajów mają możliwość inwestowania w siebie nawzajem – powiedział Adam Burakowski, Ambasador RP w Indiach.

W mieście w związku z polskim festiwalem kulinarnym – powiedział prof. Purakovsky Kronika Dekanu: „Polska ma 38 mln mieszkańców i jest podobna do Telangany. Dlatego możemy być naturalnymi partnerami. Inwestorzy Telangana mogą przyjeżdżać i inwestować w Polsce, podczas gdy polscy inwestorzy mogą inwestować w Telangana.

Ambasador powiedział, że podczas swojej obecnej wizyty w Hyderabadzie spotyka się z urzędnikami państwowymi, aby omówić dalsze działania. Profesor Purakowski określił Indie jako jednego z głównych graczy na świecie i jeden z najważniejszych krajów Azji. „Mamy bardzo długą tradycję przyjaźni. Nasz związek zawsze był dobry. Ale handel między nami został naruszony z powodu rządu ”- zaznaczył.

Nowym czynnikiem wzmacniającym relacje między obydwoma krajami jest rosnąca liczba imigrantów z Indii, w tym ok. 6 tys. studentów w Polsce. „Od czasu wprowadzenia Polski jako medium do nauczania języka angielskiego w medycynie i inżynierii na głównych uczelniach stała się bardzo atrakcyjna dla studentów” – powiedział ambasador. Obecnie w Polsce jest około 40 000 Indian. Większość z nich prowadzi działalność gospodarczą, a największe indyjskie firmy, takie jak Infosys, ArcelorMittal i Tata, mają swoje biura w Polsce.

„Komunikacja między ludźmi jest bardzo dobra. Indianie z łatwością odnajdują swoje miejsce w polskim społeczeństwie. W samej Warszawie jest około 100 indyjskich restauracji – powiedział prof. Brokowski. Ambasada RP w New Delhi obsługuje nie tylko Indie, ale także Bangladesz, Nepal, Sri Lankę, Afganistan i Bhutan. „Potrzebujemy więcej łączności. Przed rozpowszechnieniem się Kovita bezpośrednie loty z Delhi do Warszawy obsługiwała polska linia lotnicza LOT. Mamy nadzieję, że wkrótce odzyskamy ten samolot ”- powiedział.

READ  Polska – Potrzeby wielosektorowe: ekonomiczne warunki życia, listopad 2023 – Polska

Ambasador powiedział: „Przyjechałem do miasta promować festiwal polskiej kuchni w Hotelu Trident. Niektóre z naszych dań bazują na warzywach i owocach z dodatkiem mięsa. Polska ma ponad tysiąc rodzajów zup – słodką, kwaśną, gorącą i zimną. Eksportujemy świeże owoce i warzywa. Jesteśmy największym producentem jabłek w Europie, eksportując część z nich do Indii. Polska jest czwartym co do wielkości producentem czekolady na świecie i drugim co do wielkości producentem piwa w Europie – powiedział.