23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon zwiększa płace dla pracowników magazynu i dostaw

Amazon zwiększa płace dla pracowników magazynu i dostaw

Pracownik sortuje paczki w wystawionym doku w Amazon Fulfillment Center w Eastville w Kalifornii we wtorek 31 sierpnia 2021 r.

Wachara Fumisenda | Media News Group | The Riverside Press-Enterprise za pośrednictwem Getty Images

Amazonka Podnosi stawki godzinowe dla swoich pracowników magazynu i dostawy, firmy ogłosić Środa.

Od października średnia płaca początkowa Amazona dla pracowników pierwszej linii w USA wyniesie ponad 19 USD za godzinę z 18 USD za godzinę, podała firma.

Amazon dodał, że pracownicy magazynów i dostaw będą zarabiać od 16 do 26 dolarów na godzinę, w zależności od zajmowanego stanowiska. Płaca minimalna Amazona dla pracowników w USA nadal wynosi 15 dolarów za godzinę.

Amazon przeznaczy prawie 1 miliard dolarów na podwyżki płac w przyszłym roku, starając się przyciągnąć i zatrzymać pracowników na historycznie napiętym rynku pracy. Przygotowuje się również do wejścia w tzw. sezon „szczytowy”, szczególnie pracowity okres zakupów związany ze świętami.

Wzrosły napięcia między Amazonem a jego pracownikami z pierwszej linii, szczególnie podczas pandemii Covid-19. Pracownicy domagali się wyższych płac, więcej płatnego czasu wolnego i dostosowania się do oczekiwań wydajnościowych.

Pracownicy kilku zakładów Amazona podjęli kroki w celu zorganizowania, a na początku tego roku pracownicy magazynu Amazona na Staten Island w stanie Nowy Jork pomyślnie zagłosowali za utworzeniem pierwszego związku zawodowego firmy w USA. Amazon czeka w przyszłym miesiącu kolejne wybory związkowe w pobliżu Albany w stanie Nowy Jork.

firma Powiedział Na początku tego miesiąca zaplanowano zwiększenie wynagrodzeń i świadczeń dla kierowców zatrudnionych przez członków zakontraktowanej sieci dostaw, która obsługuje coraz większy udział w dostawach na ostatniej mili do klientów.

Oprócz podwyżki wynagrodzeń, Amazon powiedział, że rozszerza również program przedpłacony dla swoich pracowników, który umożliwia im dostęp do 70% kwalifikujących się zarobków, kiedy tylko zechcą i bezpłatnie, a nie tylko zgodnie z harmonogramem, na przykład co dwa tygodnie .

READ  Tesla nurkuje poniżej ostatniego brakującego punktu zakupu przy odbiorze; Co teraz robisz

Zegarek: Związek pracowników Amazona wygrywa – prezydent łamie przyszłe decyzje