29 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Porsche rosną w głośnym debiucie we Frankfurcie

Akcje Porsche rosną w głośnym debiucie we Frankfurcie

Akcje Porsche poszybowały w górę po swoim debiucie na giełdzie w czwartek, na jednym z największych w historii publicznych pokazów w Europie.

Bloomberg | Obrazy Getty

Porsche Akcje na giełdzie po raz pierwszy wzrosły w czwartek, na jednym z największych publicznych pokazów w Europie.

Akcje popularnej marki samochodów sportowych początkowo były sprzedawane po 84 euro (81 USD) w czwartek rano po tym, jak późną środą zostały wycenione na górną granicę ich zakresu, na 82,50 euro. Firma szacowana jest na 75 miliardów euro.

O 9:30 czasu londyńskiego akcje pozostały bez zmian w czwartek i wynosiły 84,50 euro. główna firma Volkswagen Zaoferował 911 milionów akcji, nawiązując do słynnego modelu 911 firmy Porsche.

„Dzisiaj jest wielki dzień dla Porsche i wielki dzień dla Volkswagena” – powiedział w czwartek CNBC „Squawk Box Europe” Arno Antlitz, dyrektor finansowy Volkswagena.

Według Antlitza, organizacja wiedziała, że ​​IPO odniesie sukces, powołując się na „mocne dane finansowe” i „bardzo przekonującą strategię na przyszłość”.

„Byliśmy przekonani, pomimo trudnego środowiska, że ​​IPO okaże się sukcesem i mieliśmy rację” – powiedział reporterowi CNBC Annette Weisbach.

Jeffreys: Porsche to połowa biznesu Ferrari

Według Reutersa przed rozpoczęciem notowań reakcja była pozytywna, ponieważ inwestorzy kluczowi posiadali już około 40% oferowanych akcji. Do tej pory jedyny właściciel Porsche AG, Volkswagen, zmniejsza swój udział w spółce zajmującej się samochodami sportowymi, wystawiając 12,5% transzę.

Według Volkswagena akcje notowane na giełdzie powinny dać Porsche zastrzyk finansowy w wysokości 19,5 miliarda euro, dając firmie większą elastyczność finansową w zakresie samochodów elektrycznych.

Historyczna lista pojawia się w czasie niestabilności rynku, ponieważ branża motoryzacyjna nadal odczuwa skutki wojny na Ukrainie, a oceny innych producentów luksusowych samochodów, w tym Astona Martina, FerrariA BMW A Mercedes Benz W ostatnich miesiącach wszystko spadło.

READ  Lummis i Gillibrand chcą umożliwić CFTC i traktować aktywa cyfrowe jak towary

„Porsche całkowicie oddzieliło się od negatywnych trendów rynkowych” – powiedział Reuterowi jeden z inwestorów, przetłumaczony przez CNBC. Uważa, że ​​firmy też są Opóźnianie publicznej prezentacji ze względu na aktualne warunki rynkowe.

Może to być wygląd Porsche

IPO nie ma być katalizatorem dla innych firm, ponieważ Porsche pozostaje szczególnie silną marką i wyjątkową pozycją na rynku. Początkowo Volkswagen ogłosiła swoje plany Aby Porsche zaprezentowało się publicznie 5 września.

Antlitz zajęła się także uporczywym niedoborem półprzewodników, który w tym roku nadal będzie problemem.

„Spodziewamy się lepszej podaży w 2023 r., ale spodziewamy się zmniejszenia niedoborów w 2024 r.” – powiedział Antlitz CNBC.

Smead Capital Management: Oczekiwania 25% zwrotu z kapitału dla Porsche AG