29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon zmienia Alexę w chatbota dla Twojego domu

Amazon zmienia Alexę w chatbota dla Twojego domu

Pośród zalewu tabletów marki Amazon i technologii opartej na technologii Alexa Dave Limp, starszy wiceprezes ds. urządzeń i usług Amazon, ogłosił, że cyfrowy asystent firmy wkrótce wykorzysta specjalnie opracowany model dużego języka (LLM) w prawie każdym nowym urządzeniu Echo urządzenie.

Amazon postanowił zaprojektować LLM w oparciu o pięć podstawowych funkcji. Jednym z nich jest zapewnienie, aby interakcje miały charakter „rozmowy”, a firma twierdzi, że „przestudiowała, co jest potrzebne, aby prowadzić wspaniałą rozmowę. To nie tylko słowa. To mowa ciała, zrozumienie, do kogo się zwracasz, kontakt wzrokowy i gesty.” Wciąż czekam, aż Amazon doda gesty oczu i rąk do swoich urządzeń Echo. Czy ktoś z Was widział to ostatnio?

Sądząc po demach prezentowanych na wystawie Amazona, jest jeszcze nad czym pracować. Kiedy Limp poprosił Alexę o napisanie krótkiej wiadomości zapraszającej przyjaciół na grilla, asystent poprosił ich, aby wzięli udział w imprezie z grillowanym kurczakiem i dodatkami – w ten sposób my, ludzie, zapraszamy na kolację, prawda? W niektórych momentach prezentacji Alexa całkowicie ignorowała prośby Amazon SVP, ale przypisałbym te problemy napiętnowanemu charakterowi demonstracji asystenta głosowego na żywo. Zebraliśmy tutaj wszystkie Twoje reklamy Amazon.

– Matta Smitha

Najważniejsze historie, które mogłeś przeoczyć

Wolność od dotykania ekranu.

Engadget

W Apple Watch Series 9 Apple wprowadza nowy sposób interakcji: dwukrotne dotknięcie. Na urządzeniu wdrażane jest także przetwarzanie Siri, co umożliwi poproszenie asystenta o dane dotyczące Twojego zdrowia i zapisanie codziennych statystyk. Kiedy obie wskazówki, a przynajmniej wskazówka zegarka, są zajęte, dwukrotne dotknięcie oczywiście nie będzie pomocne. Aby uszczypnąć, musisz mieć przynajmniej kciuk i palec wskazujący. Ale kiedy Cherlynn Low z Engadget sprząta swoje mieszkanie, podnosi boczną deskę, podnosi hantle lub czyta książkę, ułatwia jej to życie. Warto też dodać, że Apple Watch Series 9 i Ultra 2 to pierwsze produkty firmy neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Przeczytaj nasz pełny werdykt.

READ  Galaxy S23 dowodzi, że Samsung jest zakochany w iPhonie po latach propagandy skierowanej przeciwko Apple

Kontynuuj czytanie.

Jednak pełne szkody spowodowane atakiem pozostają niejasne.

Wszystkie hotele i kasyna MGM Resorts wracają do normalnego funkcjonowania dziewięć dni po cyberataku, który spowodował zamknięcie systemów w całej firmie. Grupa ransomware ALPHV przyznała się do ataku wkrótce po przejściu systemów w tryb offline. Grupa twierdziła, że ​​zastosowała taktykę inżynierii społecznej, wykorzystując odrobinę wiedzy z LinkedIn i krótką rozmowę telefoniczną, aby uzyskać dostęp do krytycznych systemów w kasynach. Niepokojące jest to, że ataki rozpoczęły się za pośrednictwem firmy zarządzającej tożsamością Okta, a według Worda cyberatakami padło co najmniej trzech innych klientów. Reutera raport.

Kontynuuj czytanie.

Oferuje także tłumaczenia na ekranie połączeń Alexa na inteligentnych wyświetlaczach.

Zrobione

Amazonka

Amazon ogłosił dwie nowe funkcje ułatwień dostępu, które będą dostępne na jego urządzeniach jeszcze w tym roku. Pierwsza z nich to Eye Gaze on Alexa, która umożliwi osobom z niepełnosprawnością ruchową lub mową używanie wzroku do wykonywania zaprogramowanych czynności na tablecie Fire Max 11. Po raz pierwszy Amazon pracuje nad nawigacją opartą na spojrzeniu w swoich urządzeniach i wykorzysta kamerę Max 11 do śledzenia, gdzie patrzy użytkownik. Zaprogramowane działania obejmują sterowanie inteligentnym domem, odtwarzanie multimediów i wykonywanie połączeń. Eye Gaze będzie dostępny na Max 11 jeszcze w tym roku bez dodatkowych kosztów, chociaż firma nie wyjaśniła inaczej, jak faktycznie będzie działać Eye Gaze.

Amazon dodaje także nową funkcję tłumaczenia rozmów, która będzie transkrybować rozmowy Alexy na urządzeniach Echo Show. Może przekonwertować je na ponad 10 języków, w tym angielski, francuski, hiszpański i portugalski. Funkcja zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Kontynuuj czytanie.