21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje na żywo, protokoły posiedzeń BOJ, japoński CPI

Aktualizacje na żywo, protokoły posiedzeń BOJ, japoński CPI

2 godziny temu

Stopa inflacji w Malezji osiągnęła najniższy poziom od lutego 2021 r

Stopa inflacji w Malezji spadła w listopadzie do 1,5% z 1,8% w październiku, osiągając najniższy poziom od lutego 2021 r.

Listopadowy odczyt był również niższy od 1,7% oczekiwanego przez ekonomistów w ankiecie Reuters. W ujęciu miesięcznym inflacja w listopadzie pozostała na niezmienionym poziomie, w porównaniu ze wzrostem o 0,1% w poprzednim miesiącu.

– podał malezyjski Departament Statystyki Do niższej inflacji przyczyniły się niższe ceny w obszarach obejmujących restauracje i hotele, a także żywność i napoje bezalkoholowe.

– Lim Hui Ji

4 godziny temu

Akcje Tencent i NetEase spadły po nowym projekcie wytycznych dotyczących gier online w Chinach

Akcje Tencent i NetEase spadły w piątek po wydaniu przez Chiny projektu wytycznych mających na celu ograniczenie zachęt, które mogłyby prowadzić do nadmiernych gier i wydatków.

Akcje Tencent spadły o ponad 13% do najniższego poziomu od listopada 2022 r.

Akcje NetEase spadły o ponad 25% do około 120 HKD, najniższego poziomu od stycznia, przekraczając poziom kluczowego wsparcia technicznego zapewnianego przez lutowe minimum.

Przeczytaj tę rozwijającą się historię, aby dowiedzieć się więcej.

– Klemens Tan

6 godzin temu

Odbicie ropy dzień po wyjściu Angoli z OPEC spowodowało spadek cen

Ceny ropy naftowej odbiły w piątek, dzień po ogłoszeniu przez Angolę wystąpienia z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), co spowodowało spadek cen.

Kontrakty terminowe na ropę Brent na styczeń wzrosły o 0,83, osiągając cenę 80,05 dolarów za baryłkę, podczas gdy ropa West Texas Intermediate wzrosła o 0,88% do 74,54 dolarów.

Angola ogłosiła w czwartek OPEC opuści UE, ponieważ minister ropy naftowej stwierdził, że blok nie służy już interesom kraju. Według raportu Reutersa.

– Lim Hui Ji

8 godzin temu

Z protokołów posiedzeń wynika, że ​​BOJ miał trudności z komunikowaniem zmiany stanowiska YCC w październiku

Członkowie zarządu Banku Japonii dyskutowali, w jaki sposób informować o zmianie polityki banku centralnego w zakresie kontroli krzywej dochodowości w październiku. Ujawniono protokół z posiedzenia.

READ  Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze może zostać kontynuowana po potwierdzeniu danych użytkownika

Bank Japonii zrewidował w październiku swoją politykę kontroli krzywej dochodowości, stwierdzając, że docelowy poziom rentowności 10-letnich japońskich obligacji skarbowych pozostanie na poziomie 0%, ale górną granicę 1% przyjmie jako „odniesienie”, a nie rygorystyczną czapka.

Część członków uważała, że ​​pomimo tego posunięcia należy podkreślić, że Bank Japonii w dalszym ciągu zamierza kontynuować łagodzenie polityki pieniężnej z YCC.

Jeden z członków powiedział także, że bank powinien jasno powiedzieć, że celem tego działania nie było przygotowanie się do zaprzestania działalności YCC i jej polityki ujemnych stóp procentowych.

Inny członek zarządu BOJ zauważył, że aby uniknąć niepotrzebnej spekulacji rynkowej, bank musi jasno stwierdzić, że swoje decyzje polityczne opiera na oczekiwaniach co do aktywności gospodarczej i cen.

„Ma to na celu uniknięcie zachęcania do transakcji spekulacyjnych i stwarzania wrażenia, że ​​Bank Japonii był zmuszony podejmować decyzje polityczne w odpowiedzi na wahania cen rynkowych” – czytamy w protokole, członek Rady.

– Lim Hui Ji

9 godzin temu

Stopa inflacji w Japonii spada do najniższego poziomu od lipca 2022 r

Japonia Inflacja Stopa procentowa spadła w listopadzie do 2,8% – najniższego poziomu od lipca 2022 r. – z 3,3% w październiku.

Inflacja bazowa w listopadzie, po wyłączeniu cen świeżej żywności, spowolniła do 2,5% z 2,9%, zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Jak się nazywa Inflacja „bazowa”.Stopa inflacji nieuwzględniająca cen świeżej żywności i energii wyniosła 3,8%, w porównaniu z 4% w październiku. Jest to główna miara, którą Bank Japonii bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji w zakresie polityki pieniężnej.

4 godziny temu

CNBC Pro: Ceny prawdopodobnie przekroczyły swój szczyt. Oto kilka globalnych akcji wzrostowych, które Goldman Sachs lubi

Zdaniem Goldman Sachs, wydaje się, że stopy procentowe osiągnęły najwyższy poziom, a akcje spółek wzrostowych są obszarem, któremu warto się teraz przyjrzeć.

READ  Przywracanie Amazona: Konferencja MARS Robotics and Artificial Intelligence nie odbędzie się w 2023 roku

„W miarę jak stopy procentowe osiągnęły szczyt, czysty wzrost… zapewnia ekspozycję na czas trwania, podczas gdy stabilny wzrost jest uważany za bardziej defensywny” – napisał bank inwestycyjny w grudniowej notatce.

W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna USA wskazała, że ​​w 2024 r. nastąpią trzy obniżki stóp procentowych, kończąc cykl 11 podwyżek. Podnoszenie stóp procentowych zwykle nie jest dobre dla akcji spółek wzrostowych.

Goldman Sachs przeprowadził dwa screeny kapitału dla kategorii tzw. czystego wzrostu i stabilnych producentów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

4 godziny temu

CNBC Pro: Citi zaktualizowało swoją listę akcji o „najwyższym przekonaniu” w Europie – wymieniając 4 spółki, które pokonają rynek

14 godzin temu

W piątek rozpoczyna się czas „Wyścigu Mikołajów”.

Wall Street zobaczy, czy „rajd Świętego Mikołaja” – który odnosi się do typowych wzrostów z ostatnich pięciu dni handlowych w roku i pierwszych dwóch dni nowego roku – zmaterializuje się w okresie świątecznym. W tym roku sezon rozpoczyna się w piątek i trwa do 3 stycznia.

Według Jeffa Hirscha, redaktora magazynu Stock Trader’s Almanac, od 1969 r. indeks S&P 500 rósł w tym okresie średnio o 1,3%. Redaktor zauważył jednak, że niepowodzenie Rajdu Świętego Mikołaja w przeszłości było zwiastunem słabych wyników akcji.

„Brak regulacji rajdu Świętego Mikołaja zwykle poprzedza bessę lub moment, w którym w dalszej części roku można kupić akcje po niższych cenach” – napisał Hirsch w artykule. Post na blogu. „Po niskich poziomach SCR nadeszły lata bez zmian w latach 1994, 2005 i 2015, dwie złe bessy w latach 2000 i 2008 oraz umiarkowany spadek, który zakończył się w lutym 2016 r.”

„Jak głosi słynne powiedzenie Yale Hirsch, jeśli Święty Mikołaj nie zadzwoni, niedźwiedzie mogą przybyć do Broad and Wall” – dodał Hirsch.

READ  Naprawiona Ruby Princess odlatuje z San Francisco z 579 pasażerami mniej

Yale Hirsch, który ukuł ten termin, był założycielem Almanachu Traderów Papierów Wartościowych.

– Sarah Maine

17 godzin temu

S&P 500 ma najdłuższą tygodniową passę od 2017 roku

S&P 500 czeka kolejny tydzień wzrostów, przedłużając swoją passę do poziomów nienotowanych od prawie sześciu lat.

Ogólny indeks wzrósł w tym tygodniu o 0,3%, co oznacza ósmy z rzędu pozytywny tydzień.

Oznaczałoby to najdłuższą tygodniową passę zwycięstw od 2017 r. W tym roku indeks rósł przez osiem kolejnych tygodni od września do listopada.

Wzrost ten pomógł indeksowi wspiąć się w pobliże historycznych maksimów, które inwestorzy uważnie obserwują.

Zobacz listę…

S&P 500 w tym tygodniu

19 godzin temu

Realny PKB za trzeci kwartał był niższy od oczekiwań

Trzeci odczyt realnego PKB był niższy od oczekiwań.

Według trzeciego szacunku Rezerwy Federalnej realny PKB wzrósł w trzecim kwartale w tempie 4,9% rocznie Biuro Analiz Ekonomicznych. To mniej niż wzrost na poziomie 5,2% w drugim szacunku i mniej niż wzrost na poziomie 5,1% oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Dow Jones.

W drugim kwartale realny PKB wzrósł o 2,1%.

– Sarah Maine

16 godzin temu

Akcje spółek półprzewodnikowych wzrosły po dobrych wynikach Micron Technology