18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktorka "The Andy Griffith Show" miała 81 lat - termin

Aktorka „The Andy Griffith Show” miała 81 lat – termin

Maggie Petersonaktorka, która zrobiła niezatarte wrażenie jako słodka, czasem zalotna góralka Charlene Darling Pokaz Andy’ego Griffitha Jej rodzina ogłosiła to w latach 60., a ona zmarła 15 maja w Kolorado.

Rodzina zamieszczona na stronie Facebook Dziś. „Minęła spokojnie we śnie z rodziną”.

Zgony w Hollywood i mediach w 2022 r.: Galeria zdjęć

Chociaż wystąpiła tylko w pięciu odcinkach klasycznego sitcomu country jako Charlene, Peterson była jednym z najpopularniejszych i najbardziej zapadających w pamięć członków obsady, często dołączając do jej ekranowej rodziny The Darlings (granej przez grupę bluegrass). , obok aktora Denver Bale jako Patriarcha Briscoe Darling) do zaśpiewania singli.

Peterson rozwinął słynną frazę z jej częstymi prośbami o emocjonalny wpływ skandalicznie zatytułowanych sugestii piosenek, jak w poniższej wymianie zdań z postacią Bale’a:

Briscoe: „A co powiesz na to, żeby nie uderzyć babci dużym kijem”? „

Charlene: „Nie, Łapa! To sprawia, że ​​płaczę!”

Inne piosenki, które sprawiły, że Charlene płakała: „Slimy River Bottom”, „Boil that Cabbage Down” i „Trzymaj pieniądze w butach, a nie zmokniesz”.

W jednym z odcinków Charlene z Peterson jest zaręczona, zgodnie z górską tradycją, z nieświadomym szeryfem Andym Taylorem (Griffith), podczas gdy w późniejszym odcinku to niemowlaka Charlene została zaręczona z młodym synem Andy’ego, Obie (Ron Howard).

Wraz z pojawieniem się jako Charlene w latach 1963-1966, Peterson stała się de facto członkiem nieoficjalnej obsady Griffitha, powracając do sitcomów i ich spin-offów. Gomer Pyle: US Marines I Mayberry RFD. jak inne postacie. Wystąpiła także w filmach fabularnych w 1969 roku Anioł w mojej kieszeni (z udziałem Griffitha) i Czy kochasz Boga? (mistrzostwo Griffith bez regularnych sęków). Wróciła do Mayberry World w 1986 roku, by ponownie zagrać rolę Charlene w telewizyjnym filmie Reunion Powrót do Mayberry.

Peterson, który czasami używał swojego męża imienia Maggie Mancuso, pojawił się w Bill Dana Pokaż – Lubić Griffithktóry jest częścią Danny Thomas Pokaż – miłość, amerykański styl, zieleń I dziwna paraCecha 1969 Gang na wzgórzu. Zrezygnowałem z aktorstwa po roli w 1987 roku Magiczny świat Disneya Następnie pracował dla Nevada Film Commission

READ  Gwiazda „Black Ink Crew” Cesar Emmanuel rozprawia się z wirusowym filmem o wykorzystywaniu psów

Peterson, która mieszkała w Las Vegas, straciła niedawno męża od ponad 40 lat, muzyka jazzowego Jose Mancuso, który zmarł w grudniu. Rodzina napisała: „Zdrowie Maggie pogorszyło się po śmierci jej męża Gusa i czujemy ulgę, że mogliśmy przenieść ją do domu, aby być blisko jej rodziny w jej ostatnich dniach”.

Pochodząca z Kolorado Peterson rozpoczęła karierę w show-biznesie w latach 50. jako piosenkarka, występując z rodzinną grupą wokalną o nazwie Ja-Da Quartet. Grupa została zauważona na konferencji płytowej przez reżysera Griffitha, Dicka Linka. Umiejętności wokalne Petersona zostały później wykorzystane Griffith Pokaż, kiedy Darlene dołącza do rodziny singli, w szczególności jej wykonanie standardu bluegrass „Słony pies”.

Peterson często brała udział w imprezach fanklubowych Mayberry, a jej rodzina napisała dziś do fanów: „Mimo że jesteś w Las Vegas z dala od jej rodziny, twoja miłość i poświęcenie pomogły jej nie czuć się samotna. Wspominała nam tak często, jak niewiarygodne jesteście wszyscy tak hojni. Naprawdę wywarłeś pozytywny wpływ na jej życie i pomogłeś jej przejść przez bardzo trudne chwile…Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie odnajdziecie pociechę w świadomości, jak ważna jest wasza rola, aby koniec życia Maggie był o wiele lepszy.