13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Serial telewizyjny o Harrym Potterze oficjalnie dzieje się w Max – The Hollywood Reporter

Serial telewizyjny o Harrym Potterze oficjalnie dzieje się w Max – The Hollywood Reporter

To oficjalne: Harry Potter Serial trafia do serwisu streamingowego znanego wcześniej jako HBO Max.

Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, ujawnił plany związane z serialem telewizyjnym opartym na kontrowersyjnych książkach JK Rowling. Zaslav ogłosił to w środę rano podczas prezentacji, która ujawniła, w jaki sposób kanały strumieniowe HBO Max i Discovery + zostaną połączone. Zgodnie z oczekiwaniami został oficjalnie przemianowany na HBO Max i teraz nosi nazwę „Max”.

Oto jak seria została opisana przez Maxa: „Historie z każdej z książek Rowling o Harrym Potterze staną się długotrwałą serią produkowaną z tym samym epickim kunsztem, miłością i troską, z których znana jest ta światowej klasy seria. nowa obsada, która przyciągnie nowe pokolenie fanów, pełna fascynujących szczegółów, sympatycznych postaci i miejsc Dramaty, które fani Harry’ego Pottera kochają od ponad 25 lat. Każdy sezon będzie autentyczny w stosunku do oryginalnych książek i przybliży Harry’ego Pottera i te niesamowite przygody do nowych widzów na całym świecie, podczas gdy oryginalne, klasyczne i uwielbiane filmy pozostają sercem serii i są dostępne do oglądania na całym świecie”.

Serial pochodzi od Warner Bros. TV i Bronte Film and TV, a wśród jej producentów wykonawczych znajdują się Rowling, Neil Blair i Ruth Kenley Letts. David Heyman, który wyprodukował wszystkie osiem filmów fabularnych, prowadzi rozmowy w sprawie wyreżyserowania produkcji. Trwają poszukiwania scenarzysty i showrunnera.

„Cieszymy się, że możemy dać fanom możliwość odkrywania Hogwartu w zupełnie nowy sposób” — powiedział Casey Bloys, prezes i dyrektor generalny HBO & Max Content. „Harry Potter jest fenomenem kulturowym i wyraźnie istnieje niesłabnąca miłość i pragnienie czarodziejskiego świata. We współpracy z Warner Bros. Television i JK Rowling, ta nowa seria Max Original zagłębi się głębiej w każdą z kultowych książek, które fani kontynuowali cieszyć się tymi wszystkimi latami”.

READ  Z włoskiej galerii sztuki skradziono złote rzeźby o wartości ponad 1,3 miliona dolarów

Rowling powiedziała: „Zaangażowanie Maxa w zachowanie integralności moich książek jest dla mnie ważne i nie mogę się doczekać bycia częścią tej nowej adaptacji, która pozwoli na stopień głębi i szczegółowości, jaki może zapewnić tylko długi serial telewizyjny ”.

Akcja na żywo Harry Potter Prace nad serialem trwają od początku 2021 roku, kiedy to Reporter z Hollywood Wspomniałem wyłącznie, że wiele pomysłów było w fazie eksploracji. Od tego czasu w ramach spotkań eksploracyjnych odbywają się spotkania z pisarzami.

Po pokazaniu Maxowi, Bloys powiedział Harry Potter Serial będzie miał budżet gra o tron I Dom smoka, przy czym pierwszy sezon tego ostatniego zarobił 125 milionów dolarów. „[It] Będzie to skala lub wyższa. Niezależnie od tego, co byłoby wymagane do wystawienia pokazu wysokiej jakości, Bloys powiedział zapytany o potencjalny budżet na program.

Dyrektorzy WBD powiedzieli również, że nowa seria nie powstrzyma ich przed podjęciem innych projektów w szerszym uniwersum Harry’ego Pottera. „Możemy robić wszystko, co chcemy” – powiedział Zaslav. „Niektóre obszary musimy zrobić z JK, inne obszary, w których mamy pełne możliwości w przyszłości. To jest pełny post na temat Harry’ego Pottera Maxa. Nadal możemy rozwijać inne właściwości. „

Zainteresowanie sprowadzeniem Harry’ego Pottera do telewizji w ostatnich miesiącach po fuzji Warner Bros. i Odkrycie. Zaslav, który nadzoruje połączoną firmę, wielokrotnie wyrażał chęć zrobienia czegoś więcej z ukochaną serią o chłopcu czarodzieju.

W rozmowie z inwestorami w listopadzie Zaslav powiedział, że franczyzy będą kluczowym obszarem zainteresowania WBD. Zauważył wówczas, że firma nie zrobiła nic z Harrym Potterem od 15 lat i miał nadzieję, że może zrobić więcej z Rowling. Po szeroko zakrojonych negocjacjach Rowling zostanie zaangażowana jako producentka wykonawcza serii o Harrym Potterze, chociaż nie oczekuje się od niej codziennej kontroli ani wkładu w pisanie, ponieważ kontroluje tantiemy.

READ  Policja Las Vegas przeszukuje dom w związku z morderstwem Tupaca Shakura

Telewizja Warner Bros. będzie. Channing Dungey to studio dla serialu telewizyjnego.

Seria o Harrym Potterze jest podstawą siedmiu serii książek Warner Bros. Rowling, które zostały zaadaptowane jako osiem filmów fabularnych, które razem zarobiły na całym świecie ponad 7 miliardów dolarów. Warners też to ma Fantastyczne bestie Filmy i Harry Potter Spektakl sceniczny. Ostatnio Warners odniósł sukces, organizując spotkanie z okazji 20. rocznicy Harry’ego Pottera dla HBO Max (które nie obejmowało Rowling), a także teleturniej dla TBS.

Seria o Harrym Potterze ma złożone problemy z prawami. Rowling kontroluje franczyzę i ma wpływ na wszystko, co dotyczy nieruchomości. W 2016 roku NBCUniversal podpisał bogatą siedmioletnią umowę dotyczącą praw z Warner Bros. Television. Krajowa dystrybucja telewizyjna, która obejmowała prawa do transmisji, telewizji kablowej i transmisji w USA do serii Wizarding World. Umowa, która wygasa w kwietniu 2025 r., obejmowała inicjatywy cyfrowe, a także treści i wydarzenia w parkach rozrywki. Umowa oznacza również, że kierownictwo Warnera musi zawrzeć umowę poboczną, która umożliwi krótką transmisję wszystkich funkcji Harry’ego Pottera w HBO Max, gdy usługa została pierwotnie uruchomiona. Filmy są teraz przesyłane strumieniowo zarówno na Peacock, jak i na Max.

Zapytana konkretnie o kontrowersyjne uwagi Rowling na temat osób transpłciowych, Bloys odmówiła komentarza i zamiast tego podkreśliła, że ​​jej historie o Harrym Potterze są rzeczywiście inkluzywne. „JK jest producentem wykonawczym i jej spostrzeżenia będą pomocne. Jesteśmy w branży Harry’ego Pottera. Program telewizyjny jest nowy i ekscytujący, ale jesteśmy w branży Harry’ego Pottera od 20 lat; to nie jest nowy decyzji” – powiedział Bloys, który jest gejem. „Czujemy się komfortowo w branży Pottera. JK to czat online… jest bardzo subtelny i skomplikowany i nie jest czymś, w co będziemy się zagłębiać. Naszym priorytetem jest to, co pojawia się na ekranie. Historia o Harrym Potterze to niesamowicie pozytywna i wzmacniająca historia o miłości i akceptacji, a to jest naszym priorytetem, co jest na ekranie”.

READ  Diablo Cody zastanawia się nad Post-Roe – The Hollywood Reporter