22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje zamykają trudny kwartał z powodu obaw gospodarczych

Akcje zamykają trudny kwartał z powodu obaw gospodarczych

LONDYN – Rynki europejskie rozwijały się w piątek, zyskując wytchnienie po gorącym tygodniu zbliżającego się końca trzeciego kwartału.

pan europa Stokesa 600 Dodał 1% we wczesnym obrocie, a zapasy ropy i gazu wzrosły o 2,2%, aby prowadzić wzrosty, gdy wszystkie główne sektory i giełdy wkraczają na dodatnie terytorium.

Akcje światowe miały problemy na ostatnich sesjach w związku z obawami o spowolnienie wzrostu i zaostrzenie polityki pieniężnej.

The Masowa sprzedaż na Wall Street Kontynuuj w czwartek, gdzie trzy główne średnie gwałtownie spadły, ponieważ inwestorzy rozważyli oczekiwania dotyczące przyszłych decyzji Rezerwy Federalnej o podwyżkach stóp procentowych i ich wpływu na rynki. The Standard & Poor’s 500 Uderzył w nowy miniony rok. Na początku piątku kontrakty terminowe na akcje były mieszane.

Akcje w regionie Azji i Pacyfiku Spadł również w piątek po nocnym spadku w USA, chociaż nowe dane pokazały, że w sierpniu nieoczekiwanie wzrosła aktywność chińskich fabryk.

Inwestorzy w Europie skupią się w piątek na wstępnych danych o inflacji w strefie euro za wrzesień, które mają się ukazać o godz. 10.00 czasu londyńskiego, ponieważ ekonomiści spodziewają się, że roczne ceny konsumpcyjne wzrosną do nowego rekordowego poziomu 9,7%.

Zmienność utrzymuje się na rynkach brytyjskich po Bank Anglii interweniuje na rynku obligacji W środę w celu wsparcia stabilności finansowej w kraju, po historycznej wyprzedaży długoterminowych obligacji złota. funt szterling W poniedziałek osiągnął również rekordowo niski poziom po zapowiedziach polityki fiskalnej, które zostały powszechnie potępione przez nowy rząd, ale w ostatnich dniach odnotował znaczny wzrost.

W USA w piątek po południu zaplanowano wystąpienie kilku przedstawicieli Fed, a rynki będą bacznie wypatrywać wskazówek dotyczących tempa przyszłych podwyżek stóp ze strony banku centralnego.