13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje w USA rosną w obliczu podwyżki stóp Fed

Akcje w USA rosną w obliczu podwyżki stóp Fed

Akcje amerykańskie wzrosły w środę po tym, jak Rezerwa Federalna zatwierdziła to Największy wzrost oprocentowania Od 1994 roku proponowane posunięcia tej skali prawdopodobnie nie staną się popularne.

Indeks S&P 500 wzrósł o 1,4%. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 274 punkty, czyli 0,9%, do 20 639, a indeks Nasdaq Composite wzrósł o 2,3%.

Posunięcie Fedu to jego ostatni wysiłek stłumić inflację Poprzez zaostrzenie polityki pieniężnej. Inwestorzy w dużej mierze spodziewali się, że Fed podniesie krótkoterminową stopę procentową o 0,75 punktu procentowego. Niektórzy obawiali się podjęcia środowej decyzji w sprawie stóp, że Fed będzie musiał bardziej agresywnie podnosić stopy, aby ograniczyć inflację.

Na konferencji prasowej po tej decyzji przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że środowy ruch był „niezwykle dużym krokiem”. Dodał, że na lipcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej spodziewa się wzrostu o 0,50 punktu procentowego, czyli 0,75 punktu procentowego.

Ostatecznie, środowe wytyczne Fedu co do kierunku stóp procentowych są ważniejsze dla rynków niż wielkość podwyżki stóp, powiedział Dorian Carell, zarządzający funduszem w Schroders. Niepewność co do polityki pieniężnej była głównym motorem zmienności w tym roku, pomagając podnieść indeks S&P 500 w poniedziałek. W strefie bessylub spadek o co najmniej 20% w stosunku do poprzedniego maksimum.

„Rynki wyceniają w Fed starając się być przed krzywą, a nie za krzywą inflacji”, powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w National Securities. To pomogło podnieść akcje w kierunku środowej decyzji w sprawie stóp, dodał Hogan.

Akcje były znacznie wyższe, a dziewięć z 11 sektorów S&P 500 zyskało po południu.

Akcje technologiczne, które w tym roku były jednymi z najbardziej dotkniętych obszarami rynku, były jednymi z największych zysków.

MicrosoftA

NVIDIAA

Amazon.com

A

Netflix

Każdy z nich dodał więcej niż 2%.

Wzrosły również obszary wrażliwe gospodarczo. Akcje banków, które zostały wyprzedane z powodu obaw inwestorów o spowolnienie wzrostu, wzrosły w środę, a indeks KBW Nasdaq Bank wzrósł o 1,6%.

READ  Linie lotnicze Southwest Airlines wykazują postępy w dążeniu do przywrócenia lotów

Akcje energii spadły, co oznacza stosunkowo rzadki spadek dla najlepiej w roku osiągającego sektor S&P 500. Sektor energetyczny S&P 500 spadł o 2,3%.

Tymczasem amerykańskie obligacje rządowe wzrosły Po poślizgnięciach w ostatnich tygodniach W sprzedaży, która pchnęła plony do najwyższego poziomu od ponad dekady. Rentowność 10-letniego Skarbu Państwa spadła do 3,388% z 3,482% we wtorek. Dochody, które spadają wraz ze wzrostem cen obligacji, pomagają ustalać stawki na wszystko, od kredytów hipotecznych przez federalne pożyczki studenckie po kredyty samochodowe.

W innych krajach ceny europejskich akcji i obligacji skarbowych krajów peryferyjnych strefy euro wzrosły po tym, jak Europejski Bank Centralny zorganizował w środę specjalne posiedzenie w celu omówienia zawirowań w strefie euro. Rynki obligacji w regionie.

Europejski Bank Centralny wprowadził plan zakupu większej liczby obligacji dla słabszych rządów strefy euro w ramach obecnego programu skupu obligacji. Zlecił pracownikom Europejskiego Banku Centralnego przyspieszenie prac nad nowym instrumentem, który zmniejszyłby różnice w kosztach pożyczek w regionie i zaradził nierównowadze finansowej, która od dawna stanowiła problem dla unii walutowej.

„Chcieli mieć pewność, że warunki finansowania nie pogorszą się zbytnio” – powiedział William Sales, dyrektor ds. inwestycji w HSBC Private Banking and Wealth Management. Powiedział, że spotkanie pokazało, że EBC był gotowy wspierać rynki wcześniej niż oczekiwali inwestorzy.

Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 1,4%, na czele z akcjami bankowymi i ubezpieczeniowymi. Akcje włoskich banków, które posiadają dużą część obligacji rządowych, ucierpiały w wyniku spadku cen długu.

Intesa San Paulo

A

UniCredit

W środę znalazł się wśród najlepszych wykonawców na europejskim rynku.

Gdzie najbardziej wpływa inflacja budżetów gospodarstw domowych w USA? John Hilsenrath z Wall Street Journal śledzi korzenie rosnących cen, aby zobaczyć, dlaczego niektóre sektory rosną bardziej niż inne. Ilustracja fotograficzna: Laura Kammermann / WSJ

Poprawki i wzmocnienia
Rentowności 10-letnich włoskich obligacji skarbowych pozostały we wtorek na stałym poziomie 4,111%. We wcześniejszej wersji tego artykułu błędnie podano, że zwroty rozliczane są na poziomie 4,067%. (poprawione 15 czerwca)

Eric Wallerstein przyczynił się do powstania tego artykułu.

Napisz do Joe Wallace na [email protected] i Akane Otani na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8