26 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bill Gates mówi, że NFT są „w 100% oparte na większej teorii oszustwa”

Bill Gates mówi, że NFT są „w 100% oparte na większej teorii oszustwa”

Miliarder technologiczny Bill Gates odrzucił NFT jako „w 100 procentach oparte na większym oszustwie” – koncepcji finansowej, zgodnie z którą przewartościowane aktywa mogą zarabiać, o ile znajdziesz większego głupca, który je sprzeda.

Przemawianie na wydarzeniu poświęconym zmianom klimatu Hostowane przez TechCrunchGates powiedział, że woli inwestować w aktywa o wymiernych wynikach, takie jak farmy lub fabryki, „lub firmy, w których wytwarzają produkty” i że nie zajmuje pozycji w kryptowalutach ani NFT. „Nie jestem w to zamieszany. Nie jestem ani wysoki, ani niski w żadnej z tych rzeczy” – powiedział Gates, zauważając, że był również sceptyczny wobec aktywów zaprojektowanych w celu „unikania podatków lub wszelkiego rodzaju rządów”.

„Oczywiście, drogie cyfrowe zdjęcia małp znacznie poprawiłyby świat”, powiedział Gates, odnosząc się do flagowego projektu NFT, Bored Ape Yacht Club.

To nie pierwszy raz, kiedy Gates wyraził sceptycyzm wobec kryptowalut. w wywiadzie Od lutego 2021Był zaniepokojony ryzykiem kupowania bitcoinów przez zwykłych inwestorów, zwłaszcza gdy wartość kryptowaluty była bardzo zmienna i mogła spaść na podstawie tweeta od znanego inwestora, takiego jak Elon Musk.

„Myślę, że w tę obsesję wkuwają ludzi, którzy mogą nie mieć takiej samej ilości pieniędzy do stracenia” – powiedział Gates w 2021 roku. „Moim ogólnym pomysłem byłoby to, że gdybyś miał mniej pieniędzy niż Elon, prawdopodobnie powinieneś zwrócić na to uwagę”.

Ostrzeżenia Gatesa o zmienności były na miejscu. Kiedy przemawiał w 2021 r., cena bitcoina rosła i osiągnęła 63 000 USD w kwietniu tego roku. Następnie gwałtownie spada, by ponownie wzrosnąć do rekordowego poziomu ponad 64 000 USD w listopadzie ubiegłego roku.

Od tego czasu cena bitcoina ponownie spadła, a w momencie pisania tego tekstu Handluj nieco ponad 20 000 $. Ten dramatyczny upadek jest częścią szerszego zestawu konwulsji, które wstrząsają światem kryptowalut Upadek tzw. „siedzącego” tera w maju i ciągła awaria Procentowa platforma pożyczkowa kryptowalut.

READ  Alibaba zwiększa wykup akcji do 25 miliardów dolarów

Podobnie ceny NFT również mają gwałtownie spadła. Niektóre z największych projektów, jak wspomniany Bored Ape Yacht Club, zmniejszyły swoją wartość o ponad połowę. Jednocześnie wzrósł wolumen obrotu, ponieważ kupujący starają się zdobyć cyfrowe aktywa po wyjątkowo niskich cenach. Podobnie jak Gates, mogą być zwolennikami większej teorii głupców NFT – pewni, że byłoby więcej głupców, gdyby tylko mogli ich znaleźć.