20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Etsy rosną w raporcie o zarobkach

Akcje Etsy rosną w raporcie o zarobkach

Akcje Etsy poszybowały w górę w piątek, co nastąpiło po zdrowym raporcie o zyskach za czwarty kwartał, który przekroczył oczekiwania. ten Etsy (ETSYRaport o zarobkach ukazał się późno w czwartek.
xFirma odnotowała skorygowany zysk w wysokości 1,11 USD na akcję przy przychodach w wysokości 717,1 mln USD. Analitycy spodziewali się, że Etsy zaraportuje zysk w wysokości 79 centów przy przychodach w wysokości 684,5 miliona dolarów. Przychody wzrosły o 16% w tym samym okresie ubiegłego roku.

Aktywni sprzedawcy na Etsy podskoczyli o 72% do 7,5 miliona. Liczba aktywnych kupujących wzrosła o 17,6% do 96,3 mln.

Akcje Etsy podskoczyły o 9% do 137,20 podczas porannego handlu giełda dzisiaj. W czwartki w zwykłych godzinach handlu akcje Etsy wzrosły o 10%, odbijając się od najniższego poziomu od 18 miesięcy.

Analityczka Needham, Anna Andreeva, utrzymała ocenę kupna akcji Etsy z ceną docelową 280.

Akcje Etsy: liczba sprzedaży osiągnęła najwyższy poziom w historii

Firma zapewnia internetową platformę e-commerce, na której twórcy sztuki i rzemiosła, przedmioty vintage i inne wyjątkowe towary sprzedają swoje produkty.

Wśród najważniejszych wydarzeń kwartału, powiedział Etsy, całkowita sprzedaż towarów na aktywnego sprzedawcę osiągnęła rekordowy poziom 136 USD, co oznacza wzrost o 16%. Ponadto ponad połowa aktywnych kupujących Etsy wróciła do 2020 roku, a 37% nowych kupujących z 2020 roku wróciło, aby dokonać zakupu w 2021 roku.

Firma podała również, że łączna skonsolidowana sprzedaż towarów osiągnęła rekordową wartość 4,2 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 16,5%.

„Rekordowe wyniki GMS w czwartym kwartale były spowodowane mocnym wczesnym początkiem sezonu wakacyjnego w październiku i naszą siłą sięgającą grudnia” – podała spółka.

„Patrząc wstecz na 2021 r., można śmiało powiedzieć, że Etsy zachowało wiele z pozytywnego wpływu, jaki widzieliśmy po dramatycznym przyjęciu e-commerce po wybuchu pandemii Covid-19” – powiedział dyrektor generalny Josh Silverman w pisemnych notatkach. z Zarobki Etsy wydane.

READ  Oto, czego potrzeba, aby być klasą średnią

Proszę śledzić Briana Deagona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Dowiedz się więcej o akcjach technicznych, analizach i rynkach finansowych.

Może Ci się spodobać:

Czy akcje Amazona są teraz wykupione jako epicka bitwa z eskalacją Walmartu?

Etsy tworzy artystyczną niszę swoim jedynym w swoim rodzaju produktem

Wzrost akcji IBD 50 do obejrzenia

Zobacz akcje na liście liderów rynku w tabeli liderów IBD

Ocena zarobków, szacunki analityków i akcje do obejrzenia