14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje BuzzFeed wzrosły po tym, jak Vivek Ramaswamy przejął udziały aktywisty

Akcje BuzzFeed wzrosły po tym, jak Vivek Ramaswamy przejął udziały aktywisty


Nowy Jork
CNN

Akcje BuzzFeedu wzrosły po tym, jak były republikański kandydat na prezydenta Vivek Ramasamy ujawnił, że przejął udziały aktywisty w znajdującej się w trudnej sytuacji spółce medialnej, próbując odwrócić sytuację. Strategia firmy.

W środę akcje BuzzFeed wzrosły o ponad 25%. Ujawniono złożenie papierów wartościowych Ramaswamy nabył 7,7% udziałów w spółce. Akcje spółki zwyżkowały o ponad 82% wcześniej, osiągając szczyty.

„Bądźcie czujni” – powiedział Ramaswamy CNN za pośrednictwem rzeczniczki Tricii McLaughlin.

BuzzFeed nie odpowiedział natychmiast na prośbę CNN o komentarz.

Ramaswamy „uważa, że ​​papiery wartościowe emitenta są niedowartościowane i stanowią atrakcyjną okazję inwestycyjną” – czytamy w zgłoszeniu.

W pozwie napisano, że domaga się także „zmiany strategii korporacyjnej”.

Akcje BuzzFeed spadły o prawie 92% od czasu pierwszej oferty publicznej w 2021 r., choć nadal utrzymują się powyżej rekordowo niskiej ceny zamknięcia wynoszącej 67 centów za akcję.

W ostatnich latach BuzzFeed borykał się z problemami wraz z innymi wydawcami cyfrowymi, dotknięty słabym rynkiem reklam, spadkiem ruchu odsyłającego w mediach społecznościowych i rozwojem sztucznej inteligencji.

W lutym firma sprzedała Complex Networks za 108,6 mln dolarów, po tym jak kupiła ją trzy lata temu za 300 mln dolarów, w ramach wysiłków mających na celu obniżenie kosztów przy jednoczesnej poprawie rentowności firmy. Portfolio marek BuzzFeed obejmuje HuffPost, Tasty i markę First We Feast, która obejmuje serię „Hot Ones” w serwisie YouTube.

W zeszłym roku BuzzFeed zamknął swój nagrodzony Nagrodą Pulitzera cyfrowy serwis informacyjny w ramach szerszego posunięcia mającego na celu zmniejszenie zatrudnienia w firmie o 15%.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy przygotowywali się do lutowego raportu o zatrudnieniu, aktualizacji z Rosji i Ukrainy