3 maja, 2024

76ers kontra

To, co kiedyś wydawało się potencjalnym zamiataniem, jest teraz interesującą serią, taką jak Toronto Raptors pokonać Filadelfia 76ers 103-88 w meczu 5 w poniedziałek wieczorem. Zwycięstwo Toronto było drugim z rzędu, a passa, która rozpoczęła się 3:0 na korzyść Filadelfii, to teraz 3:2 z meczem 6 zaplanowanym na czwartek wieczorem w Toronto.

Raptors nie mieli gwiazdorskiego bramkarza Fred Vanfleet Z powodu kontuzji pachwiny doznał w grze 4, ale otrzymali wiele innych wkładów. Pascal Siakam Toronto prowadziło prawie trzykrotnie – 23 punkty, 10 zbiórek i siedem asyst. Cenny Ichiwa Zdobył 17 punktów i zgarnął siedem zbiórek z ławki, a Gary Trent Jr.. A OG Anunoby dodał po 16 punktów. Toronto uderzyło 50 procent z ziemi i odwróciło piłkę zaledwie dziewięć razy.

Z drugiej strony cała piątka startujących Sixers strzeliła podwójne gole – dowodzeni przez Joel Embiid (20 punktów, 11 zbiórek) – Ale żaden z nich nie zagrał dobrze, a Filadelfia zeszła z ławki 29-11 w trakcie rozgrywek.

To był ogólnie niepokojący występ Philly, ponieważ z pewnością nie wyszli z energią, wysiłkiem i skupieniem, jakich można by oczekiwać, mając szansę na zamknięcie serialu przed ich domową publicznością. Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że to drugie z rzędu gorsze wyniki Philly’ego. Zamiast wyłączać Raptory, pozwolili im spędzać czas i zyskać pewność siebie, przez co trudniej byłoby się ich pozbyć.

Oto trzy kluczowe punkty wygranej przez Toronto Game 5 nad Filadelfią.

1. Rozmiar Toronto był problemem dla Philly

Brak gry Freda Van Fleeta może być błogosławieństwem w nieszczęściu dla Raptorów. Był kluczowy dla sukcesu Toronto przez cały sezon, ale Sixers odnieśli poważny sukces, broniąc go na początku serii. Po odsunięciu go na bok, Nick Norse i Raptors osiągnęli wielki sukces, wybierając początkowy skład z Siakam, Onobi, Trent Jr., Birch i Barnes. Trent Jr. jest najkrótszy z tych graczy, mierzy 6’5 cali. Poza ławką Toronto grało tylko trzech graczy (nie licząc ostatniej minuty kosza) – Tadeusz MłodyI Chris Boucher I Ochiwa. Wszyscy ci faceci mają co najmniej 6’8″.

READ  Perspektywa gwiazdy Yankees, Jason Dominguez, rozdarł swoją UCL

Innymi słowy, Toronto miało bardzo duży skład przez cały mecz, co denerwowało Filadelfię. Sixers zmagali się z penetracją farby, tak jak robili to wcześniej w serialu, a także mieli trudności z pozbyciem się czystego wyglądu. Świadczy o tym fakt, że strzelali tylko 38 proc. z pola i 27 proc. z dalekiego dystansu. Wielkość Toronto również doprowadziła do zmian – 15 z nich należało do Sixers.

To nie ma być hitem dla VanVleeta, ale w tej serii jego nieobecność może być dodatkiem poprzez scenariusz odejmowania dla Raptorów. Jego status w stosunku do meczu 6 jest nadal kwestią w tym momencie, ale niezależnie od tego, czy gra, czy nie, Sixers muszą znaleźć sposób, aby lepiej poradzić sobie z rozmiarem Toronto.

2. Zły drugi kwartał dla Filadelfii

Można powiedzieć, że ten mecz przegrał w drugiej kwarcie. Opóźnieni o jeden po 12 minutach emocji, Sixers wygrywali 25-14 na sekundę i już nigdy nie byli w stanie wrócić do gry. Strzelili tylko pięć z 22 z ziemi w kwarcie i mieli więcej zwrotów niż asyst (trzy). Zobacz, jak brzydko wygląda ten wykres ujęć:

Po prostu nie ma usprawiedliwienia, aby zdobyć tylko 14 punktów w pełnej kwarcie, zwłaszcza gdy mocni zawodnicy grają duże minuty. Embiid zagrał ponad osiem minut w kwarcie. Zagraj w Harden 10. Tobias Harris I Teresa Maxi Obaj grali całą kwartę. Okazuje się, że ci faceci powinni być w stanie zebrać więcej niż tylko punkt na minutę, a Doc Rivers powinien być w stanie sprawić, by byli bardziej produktywni, gdy przestępstwo ustanie.

Zakończenie tej passy i usunięcie Toronto wymagałoby pełnego 48-minutowego wysiłku The Sixers. Nie stać ich na więcej takich złych dzielnic.

3. Toronto zdominowało farbę

Można by pomyśleć, że drużyna dominująca wygra walkę o punkty, ale tak nie było w grze 5. Pomimo Embiida na parkiecie, Toronto zremisowało z Filadelfią o 20 (56-36). Raptorzy nieustannie docierali do krawędzi, a gdy tylko tam dotarli, skończyli. Według Cleaning the Glass Raptorzy dokonali konwersji 24 z 28 prób w odległości czterech stóp od kosza. Sixers mieli 29 takich prób, ale przekonwertowali tylko 18 z nich. Idąc dalej, Sixers będą chcieli lepiej chronić krawędź, jednocześnie odwracając łatwiejsze próby na drugim końcu.

READ  Wynik Cowboys vs. Lions: aktualizacje na żywo, statystyki gry, najciekawsze momenty i analizy; Amon Ra Saint Brown ma wstrząśnienie mózgu