18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kto dostał premię March Madness?

Kto dostał premię March Madness?

On gra

Bilety zostały przebite i pękły bańki. Powodzenia w składaniu tego rekwizytu, bo będzie Ci potrzebny.

Nieoczekiwane zakończenie sezonu zasadniczego doprowadziło do nieprzewidywalnej sytuacji na arenie turniejów mężczyzn NCAA, w której nieliczne pewne informacje – między innymi obrońca tytułu mistrza kraju Connecticut – przewyższają liczbę znaków zapytania w każdym regionie.

Na przykład, czy dwukrotny obrońca tytułu Big Ten i numer 1 Purdue w regionie Środkowo-Zachodnim może pójść w ślady Wirginii w 2019 roku i przejść od zeszłorocznej historycznej porażki z Fairleighem Dickinsonem do pierwszego w programie Final Four od 1980 roku?

Czy Wielka 12 i SEC mogą usprawiedliwić obecność w turnieju po osiem drużyn, remisując najwięcej drużyn w kraju i wysyłając wiele drużyn głęboko w drabinkę?

Czy Arizona może dostać się do Final Four i przedłużyć żywotność znikającego Pac-12 do kwietnia?

Zanim przelejemy pióro na papier i wypełnimy nawiasy, przeanalizujmy zwycięzców i przegranych w wybraną niedzielę:

Zwycięzcy

Karolina Północna

UNC nie tylko zajmuje pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej, ale jest jednym z największych zwycięzców loterii turniejowej. Pomimo tego, że Tar Heels są najsłabszymi z czterech najlepszych rozstawców – dołączając do Connecticut na wschodzie, Houston na południu i Purdue na Środkowym Zachodzie – Tar Heels znajdują się w regionie, który na papierze wydaje się najłatwiejszy. Na Zachodzie do UNC dołączają: Arizona z numerem 2, Baylor z numerem 3, Alabama z numerem 4 i Saint Mary's z numerem 5, czyli najsłabsza czołowa grupa turnieju. Aby wyjść z pierwszego weekendu, Tar Heels będą musieli uniknąć porażki z numerem 16, a następnie pokonać zwycięzców stanów Mississippi z numerem 8 i stanu Michigan z numerem 9.

READ  Atlanta Braves zmniejszyły o połowę swój deficyt w Premier League w 11 meczach z rzędu

wyszedł: Komisja turnieju wyeliminowała sześć drużyn

Kansas

Nie licząc sezonu skróconego przez pandemię, 22 zwycięstwa Jayhawks w sezonie zasadniczym to najmniejsza liczba zwycięstw Jayhawks pod wodzą Billa Selfa od pierwszego roku gry Selfa w sezonie 2003/2004. Kansas przegrało osiem meczów w rozgrywkach konferencyjnych. Przed tym rokiem najwięcej ligowych porażek pod wodzą Selfa wyniosło sześć w sezonach 2018–19 i 2020–21. KU zajął piąte miejsce w Big 12, co jest nowym najniższym wynikiem w przypadku programu, który tylko raz zajął drugie miejsce w rankingach konferencji pod Self i nigdy nie spadł poniżej trzeciego miejsca. A tak w ogóle: KU nadal zajmuje 4. miejsce w tabeli w porównaniu z 13. numerem w Samford w regionie środkowo-zachodnim, a w drugi weekend ma towarzyski remis.

Illinois

Do niedzieli stan Illinois oscylował pomiędzy numerem 3 a numerem 4, ale zakończył passę na trzecim miejscu na wschodzie. To po prostu nagroda dla drużyny Wielkiej Dziesiątki, która zajęła drugie miejsce po łącznej liczbie 14 zwycięstw w Quad 1 i Quad 2. Po przedłużającej się suszy turniejowej w latach 2014–2020 drużyna Illini tańczy czwarty rok z rzędu i zajmuje miejsce w pierwszej czwórce trzeci raz pod okiem trenera Brada Underwooda. Następnym krokiem będzie przetrwanie weekendu otwarcia, czego program nie zrobił od czasu dotarcia do meczu o mistrzostwo w 2005 roku.

Wirginia

Fakty nie wydają się przemawiać za ofertą za Cavaliers. Virginia zakończyła cztery mecze na pierwszym miejscu w ACC. Cavaliers weszli na posezonową fazę posezonową na 55. miejscu w rankingach NET mając zaledwie dwa zwycięstwa w Quad 1. Ogólnie rzecz biorąc, rekord, zwycięstwa i występy zespołu nie uzasadniają umieszczenia ich w stawce. Z 92 drabinek przed turniejem opracowanych przez Bracket Matrix tylko siedem ma UVA jako jedna z 68 drużyn. Nie ma to większego sensu, ale tak czy inaczej, Virginia jest numerem 10 w grze rozgrywającej się w stanie Kolorado.

READ  Święci kontra

Purdue’a i Ricka Barnesa

Status Purdue jako rozstawionego nr 1 na Środkowym Zachodzie i Tennessee jako rozstawionego nr 2 zwiększa szanse jednego z Boilermakers i Tennessee na awans do Final Four. Dla Boilermakers kandydatura do Final Four będzie pierwszą w programie od 1980 roku i pomoże wymazać część urazów, które wciąż tłuką się po zeszłorocznej porażce. Wolontariuszy nigdy tam nie było. Barnes zadebiutował na turnieju jako główny trener w Providence w 1989 roku, ale tylko raz dotarł do półfinału krajowego, pokonując drużyny Friars, Clemson, Texas i Tennessee, które w 2003 roku przybyły z rozgrywającym TJ Fordem i Longhorns.

Przegrani

Iowa

Wczesne wycofanie się Tennessee z turnieju SEC w połączeniu z dominującym zwycięstwem stanu Iowa nad Houston i zdobyciem tytułu Big 12 Championship sprawiło, że Cyclones w końcówce rywalizowali o czołowe miejsce w tabeli. Jednak zamiast tego ISU zajęło drugie miejsce na Wschodzie, dołączając do regionu kierowanego przez najwyżej rozstawione Connecticut w stanie Illinois i czwarte miejsce w drużynie Auburn. To bardzo zatłoczona i najcięższa część tej kategorii, która nie sprzyja żadnemu kandydatowi. Jednak jest to szczególnie trudne dla Hurricanes, których życiorys pozwalał przynajmniej uniknąć znalezienia się w tym samym miejscu co Husky.

Treva Albertsa

To będzie kilka trudnych dni dla Albertsa, byłego dyrektora lekkoatletycznego Nebraski, który właśnie wyjechał na to samo stanowisko na Texas A&M University. Jeśli przyjrzysz się uważnie, okaże się, że komisja selekcyjna ma poczucie humoru: drużyna A&M nr 9 zmierzy się z Cornhuskers nr 8 w pierwszej rundzie zawodów regionalnych South. To dobra wiadomość dla Aggies, jednego z zespołów bańkowych zmierzających w niedzielę przed selekcją, ale niezbyt dobra dla Albertsa, któremu w dużej mierze udało się uniknąć pytań podczas opuszczania Lincoln, ale ten tydzień spędzi w centrum uwagi.

Wielki Wschód

Wystąpił rozdźwięk pomiędzy sposobem, w jaki postrzegano Wielki Wschód w sezonie zasadniczym – jako drugą najlepszą konferencję w I lidze – a tym, jak komisja selekcyjna postrzegała ligę. Region Big East wysłał na turniej w Huskie tylko trzy drużyny, Region Południowy nr 2 Marquette i Region Środkowo-Zachodni nr 3 Creighton, pozostawiając poza boiskiem zespoły typu bubble's, takie jak St. John's, Providence i Seton Hall. W poprzednich dziewięciu turniejach na konferencję składano średnio ponad pięć ofert rocznie, zatem otrzymanie zaledwie trzech ofert w marcu jest z pewnością niespodzianką.

READ  Brian De La Cruz i Jean Segura Power Marlins wygrywają

Góra Zachodnia

Podobnie jak Wielki Wschód, Górski Zachód był potęgą w sezonie zasadniczym i oczekuje się, że na boisku wystąpi aż sześć drużyn. Jednak w przeciwieństwie do Wielkiego Wschodu, MWC właśnie to zrobiło: umieściło sześć drużyn w drabince, co łączy większość średnich lig z Atlantykiem 10 w 2014 r. Problem dotyczy rozstawienia i tego, gdzie komisja umieszcza drużyny w rozstawieniach . Najgłębsza konferencja non-główna w kraju. Boise State i Colorado State zajęły 10. miejsce w meczach odpowiednio z Colorado i Cavaliers. Mistrz konferencji sezonu zasadniczego stan Utah zajmuje 8. miejsce na Środkowym Zachodzie, a mistrz turnieju Nowy Meksyk zajmuje 11. miejsce na Zachodzie. Nevada wygrała 26 meczów, zajęła drugie miejsce w konferencji i zajmuje 10. miejsce na Wschodzie. Następnie jest stan San Diego, który zajął piąte miejsce, ale zajął piąte miejsce na Wschodzie.