30 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ika Świadek otwarcie mówi o braku rosnącej tradycji tenisa w Polsce, mówiąc, że gdyby był Amerykaninem, bardziej by w siebie wierzył.

Ika Świadek otwarcie mówi o braku rosnącej tradycji tenisa w Polsce, mówiąc, że gdyby był Amerykaninem, bardziej by w siebie wierzył.

Ika Świątek może i jest trzykrotną mistrzynią Wielkiego Szlema i WTA nr 1, ale w żadnym momencie swojego dzieciństwa Polka nie myślała, że ​​jest to dla niej możliwe. Nie z powodu braku pewności siebie, ale dlatego, że Polska nie rozwinęła silnej kultury tenisowej, daleko jej do tej w Ameryce.

W artykule, który napisał dla The Players’ Tribune, 21-latek wspomina stan tenisa w Polsce, kiedy dorastał, mówiąc, że bardziej polegałby na sobie, gdyby dorastał w Ameryce.

Sviatek uważa, że ​​oprócz infrastruktury tenis w USA miał w przeszłości nosicieli flag, co ułatwiało grę potencjalnym graczom w tym kraju.

„Nigdy nie wierzyłam, że mogę wygrać turniej wielkoszlemowy lub zostać numerem 1 na świecie, ponieważ nie pochodzę z kraju o długiej tradycji gry w tenisa” – powiedziała Iga Świątek. powiedział. „Gdybym był Amerykaninem, myślę, że wierzyłbym w siebie bardziej od najmłodszych lat, ponieważ mieli tak wielu sławnych ludzi, którym się udało i tak wiele wspaniałych przykładów do naśladowania”.

W Polsce, Iga Świątek Był tylko dawny świat nr 2 Agnieszki Radwańskiej Z ikonami takimi jak Billie Jean King to znacznie mniej niż Amerykanie. Chrisa Everta, Johna McEnroe, Pete’a SamprasaCzerp inspirację z sióstr Williams i innych.

„A Amerykanie robią z tego wielkie zamieszanie… z powodu„ amerykańskiego snu ”i tak dalej. Musi istnieć jakiś system zapewniający tego rodzaju spójność, jeśli to ma sens” – powiedział Świątek. „Kiedy cały czas temu widziałam, ile osób naprawdę odniosło sukces w tenisie w Polsce, była to tylko Agnieszka Radwańska, więc nie sądziłam, że to możliwe”.

Numer 1 na świecie powiedziała, że ​​jej ojczyźnie obecnie brakuje tego „systemu” i warunków, rekompensaty finansowej i nie tylko. Pamiętając, jak jego ojciec walczył o zorganizowanie dla niego pieniędzy, kiedy chciał wynająć korty i trenerów, Dhruvam powiedział, że chciał podkreślić ten fakt, aby zwiększyć świadomość na ten temat.

„W Polsce jeszcze nie ma tego „systemu”. Warunki dla sportowców nie są najlepsze, naprawdę nie ma pieniędzy. Czasami, kiedy dorastałem, nie miałem gdzie grać, więc tata zawsze musiał się dostosowywać” – powiedział Ika Świadek. „I nie jest mu łatwo wyłożyć te pieniądze na wynajęcie trenera i kort do ćwiczeń. Trudno jest myśleć o tym z powrotem i dzielić się otwarcie, ale chcę być szczery”.

„Miałam takie sytuacje, że ludzie rozpoznawali mnie po głosie, kiedy zamawiałam coś do jedzenia” – Ika Świadek o swojej popularności w Polsce

Ika Swiatek z trofeum French Open 2020
Ika Swiatek z trofeum French Open 2020

Iga Świątek opowiedziała o tym, jak wzrosła jego popularność od czasu wygrania swojego pierwszego Wielkiego Szlema, zauważając, że ludzie czasami mogą go rozpoznać nawet po brzmieniu jego głosu. Chociaż w większości jest wdzięczna, 21-latka przyznaje, że czasami może to ją rozpraszać, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej introwertyczną naturę.

„Wygrana w moim pierwszym turnieju wielkoszlemowym zmieniła dla mnie wszystko z dnia na dzień. Wciąż jest wiele miejsc na świecie, w których na pewno nie zostanę rozpoznana. Gdyby przypadkowa osoba mnie zobaczyła, nie powiedziałaby och. , ona jest sportowcem, ona grać w tenisa.”

„Ale nie w Polsce. Miałem kilka sytuacji, w których ludzie rozpoznawali mnie po głosie, kiedy zamawiałem coś do jedzenia. Jestem wdzięczny, ale szczerze mówiąc, czasami to wszystko jest dziwne i dezorientujące” – powiedziała Ika Świadek.