25 kwietnia, 2024

7 Liberty kradnie pierwszy mecz z obrońcą tytułu Sky, 98-91, w Chicago

numer nasion 7 Nowy Jork Wolność koncert numer 2 Chicago Sky, 98-91, w meczu 1 pierwszej rundy na Winterst Arena w Chicago w środę. Sky jest obrońcą tytułu po zdobyciu tytułu jako szóste miejsce w zeszłym sezonie.

Gra 2 powraca w sobotę w Chicago. Czas napiwku to południe standardowego czasu wschodniego. na ESPN. Jeśli seria przeniesie się do gry 3, trafi do Barclays Center w Nowym Jorku, dając Liberty przewagę nad własnymi stadionami.

To pierwsze zwycięstwo Liberty w play-off od 23 września 2015 roku. Doszli do play-offów w zeszłym roku i doprowadzili Phoenix Mercury do ostatnich sekund, o jeden punkt. Rekord 98 punktów jest rekordem dla wyróżnienia.

Nowy Jork przegrywał o sześć z 3:32 na zegarze. Wyruszyli serią 13-0, aby zakończyć mecz, który rozpoczął się kolejnym pięknym podaniem Marin Johannes do szerokiego podania Natashy Howard w polu. Chicago chybił 10 z ostatnich 11 strzałów i odwrócił piłkę w kluczowych momentach.

Sabrina Ionescu wystrzeliła potrójną wskazówkę, a Howard odłożył kolejny dobrze wyglądający kosz, który dał Liberty prowadzenie 92-91. Skok Ionescu za róg zmusił Sky do zrobienia sobie przerwy z godziną 2:01. Lani wymyśliła własny strzał, aby uzyskać pięciopunktową przewagę po przerwie.

Jak Liberty wygrała mecz 1

Żadna z drużyn nie miała dwucyfrowej przewagi w żadnym momencie rozgrywek, co jest przewidywalnym scenariuszem po ostatnich trzech meczach obu drużyn. Obie drużyny są uważane za jedne z najlepszych w poruszaniu piłką w ofensywny sposób, co zostało pokazane podczas meczu wyrównanego.

Transformacje rozbiły się na niebie w drugiej kwarcie i postawiły je grając od tyłu przez całą drugą połowę. Nowy Jork wygrał 11-0 w ucieczce prowadzonej przez Kahleah Cooper i zdobył 14 punktów z sześciu transformacji Sky, aby wejść do szatni 48-45.

Dolson wykonał skok i trzy punkty przed przerwą, a Petnia Laney skompletowała czteropunktową grę przy 55-47 w trzeciej minucie. Copper zakończyła passę ponownie z kolejnym napędem i 1 z pomocą Courtney Vanderslott.

READ  Giganci podpisali kontrakt z Sergio Romo i dali mu punta – pa

Cooper i Chicago nadal szturmowali prowadzenie, a Emma Messman trafiła do ostatniego seta kwarty, dając Sky prowadzenie 74-73 w ostatnich 10 minutach. To był ich pierwszy awans od drugiego kwartału.

Chicago zanotowało 10 strat i nie mogło nadążyć za rzutem za trzy punkty Liberty. Nowy Jork 11 z 25 (44%) znajdowało się za łukiem napędzanym przez potencjalne i nieoczekiwane źródło. Ionescu był 3 z 6 (w sumie 8 z 12), a Dolson, zdobywca tytułu z Sky w zeszłym sezonie, zdobył 3 z 4 z zakresu.

Ionesco zdobył 22 punkty, siedem zbiórek, sześć asyst i dwukrotnie ukradł. Dolson zdobył 13 punktów z siedmioma zbiórkami, trzema asystami i blokiem. Howard zdobył 22 punkty (9 z 17) z siedmioma zbiórkami, trzema asystami i szokiem.

Co potrafi Sky, nawet jeśli jest to serial?

Chicago miał duży wkład z finału MVP Coopera w 2021 roku, który strzelił 21 bramek w 7 z 14 zbiórek z ośmioma zbiórkami. Upadła i złapała się za prawe kolano w połowie trzeciego, ale rzuciła sportowe buty i wróciła do gry. Niecałą minutę później zostałem mocno uderzony.

Allie Quigley (18 punktów), Candace Parker (17p, 10 zbiórek), Vandersloot (13p, 10 asyst) i Azura Stevens (16 punktów z ławki) awansowali. Quigley trafiła strzały ze średniej odległości i wykonała kluczową rolkę z kluczowym blokiem, ale jej strzał za 3 punkty był potrzebny. Trzypunktowy mistrz był cztery razy 2 z 7.

Wiadro Meessemana pod koniec trzeciego wyglądało, jakby mogło zmienić pęd na drodze do nieba. Gracze Finałów 2019 będą musieli wypracować jeszcze większy wpływ na Chicago, aby wygrać drugą grę. Zdobyłem cztery punkty w nocy 2 na 7 i zdobyłem cztery zbiórki z dwoma blokami.

Harmonogram serii Sky vs Liberty

Gra 1: Wolność 98, niebo 91

Druga gra (sobota): Nowy Jork w Chicago, południe ET na ESPN

READ  Zwycięstwo stanu Iowa nad LSU bije rekord najczęściej oglądanego meczu koszykówki kobiet w college'u

Trzeci mecz (wtorek, jeśli to konieczne): Chicago w Nowym Jorku, 20:00 ET na ESPN2

Candice Parker z Chicago Sky prowadzi w meczu przeciwko Stephanie Dolson z New York Liberty podczas pierwszej połowy pierwszego meczu w pierwszej rundzie WNBA 2022 Preliminaries na Winterst Arena w Chicago 17 sierpnia 2022 r. (Michael Reaves/Getty Images)

Kwalifikacje WNBA 2022: Zobacz na żywo całą akcję pierwszej rundy, w tym program telewizyjny, składy, raporty o kontuzjach i nie tylko