23 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

6 najlepszych ścieżek dźwiękowych o zjawiskach nadprzyrodzonych zatwierdzonych przez Deana Winchestera, ranking

6 najlepszych ścieżek dźwiękowych o zjawiskach nadprzyrodzonych zatwierdzonych przez Deana Winchestera, ranking

Na dobre i na złe, podróży braci Winchester zawsze towarzyszą imponujące rezultaty.

Jeśli jesteś fanem długoletniej serii Supernatural i przygód dwóch charyzmatycznych braci, którzy walczą ze sobą i prowadzą rodzinny interes, to wiesz, że serial nigdy nie waha się, jeśli chodzi o wybór najfajniejszej starej, klasycznej ścieżki dźwiękowej.

Oto 6 najlepszych piosenek o tematyce Supernatural, które dzięki Winchesterom stały się naszymi ulubionymi piosenkami wszechczasów.


6. Gorączka chwili w Azji

W odcinku Mystery Spot trzeciego sezonu Supernatural Sam przeżywa pętlę czasu, w której ponownie przeżywa ten sam dzień, rozpoczynając każdy udręczony dzień świstaka od gorącego azjatyckiego momentu grającego na jego budziku.

Z piosenką Deana „Rise and Shine, Sammy!” Na początku każdego odcinka ten humorystyczny i powtarzający się scenariusz, któremu towarzyszy klasyczna melodia z lat 80., stał się popularnym żartem wśród fanów serialu.

5. Och, śmierć – Jane Titus

Jednym z najstraszniejszych momentów w całym serialu jest wprowadzenie Death on Supernatural. Kiedy Śmierć wysiada z zabytkowego samochodu, idzie przez wietrzne miasto, brutalnie wpada na mężczyznę, powodując jego śmierć, a całej scenie towarzyszy hipnotyzujący głos Gene’a Titusa – dokładnie ten moment z tą właśnie piosenką wywołuje dreszcze do szpiku kości .

4. Dym na wodzie z Deep Purple

Po roku prób prowadzenia normalnego życia z Lisą i Benem, Dean powraca w sezonie 6 do świata łowiectwa, kiedy Castiel przywraca Sama bez jego duszy. W towarzystwie dymu Deep Purple unoszącego się na wodzie Dean w końcu spotyka swoją ukochaną małą Impala, którą ukrył podczas pobytu z Lisą, co oznacza powrót Deana do życia rybaka.

3. Autostrada do piekła przez AC/DC

Hit australijskiego zespołu rockowego z 1979 roku podbił serca fanów od pierwszego odcinka serialu, kiedy widzieliśmy Deana jadącego z dzieckiem na ratunek Samowi przed Kobietą w bieli.

READ  „Królowe” odwołane przez ABC po jednym sezonie - termin

Dzięki żywym, buntowniczym tekstom, które oddają charakter Deana polującego na demony podczas walki ze złymi, nadprzyrodzonymi stworzeniami, piosenka symbolicznie przedstawia podróż braci na ich niekończącej się autostradzie do piekła.

2. Americana Jaya Gruski i Christophera Lennertza

Jako część oryginalnej ścieżki dźwiękowej serialu, często odtwarzana w najbardziej przejmujących momentach serialu, Americana zazwyczaj towarzyszy najsmutniejszym scenom serialu i dodaje narracji emocjonalnej głębi.

Piosenka jest szczególnie godna uwagi większości zagorzałych fanów, ponieważ jest ostatnim wybranym utworem, który ma zostać zagrany w finale programu, kiedy Sam i Dean w końcu spotkają się w niebie.

1. Kontynuacja drogi syna marnotrawnego z Kansas

Ta klasyczna piosenka z lat 70. stała się nieoficjalnym hymnem fanów, obsady i ekipy serialu. Piosenka, pojawiająca się w krótkim montażu na końcu każdego sezonu Supernatural, pięknie oddaje odważne motywy i narrację serialu i zajmuje szczególne miejsce jako jedna z najbardziej emocjonalnie wybrzmiewających piosenek w serialu.

Specjalne pozdrowienia z okazji 200. odcinka serialu i piękny hołd dla anielskiego coveru i kluczowego momentu w The Road So Far.