1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

5 gwiazd Hollywood, które zaczynały jako gwiazdy telenoweli

5 gwiazd Hollywood, które zaczynały jako gwiazdy telenoweli

Huśtawki w ich karierze były bardziej zaskakujące niż wszystko, co wyprodukowano w tych programach.

Seriale telewizyjne od wielu lat są przedmiotem krytyki, a oglądalność i popularność stopniowo spadają. Chociaż obecnie w stacjach nadawczych emitowane są tylko 4 główne seriale, nie zawsze tak było. Kilka dekad temu ekscytująca rola w popularnym serialu telewizyjnym mogła zapoczątkować karierę każdego.

Oto 5 aktorów, którzy są powszechnie znani ze swoich sukcesów w Hollywood, ale na zawsze będą wdzięczni za swoje mydlane początki.


Julianne Moore (Na skraju nocy)

Nagrodzona Oscarem i Emmy aktorka, której talent jest dziś znany na całym świecie, rozpoczęła karierę w 1975 roku, debiutując na ekranie w serialu ABC Na krawędzi nocy. Podróż Moore do Hollywood obejmowała także trzyletnią rolę w filmie As the World Turns, w którym aktorka zagrała w latach 80.

Chadwick Boseman (Wszystkie moje dzieci)

Dawniej, kiedy nikt nie wiedział o nadchodzącym hicie Bosemana w „Czarnej Panterze”, w którym dopiero zaczynał karierę, obsadzono go w „All My Children”, w którym wcielił się w Reggiego Portera Montgomery’ego. Niestety, współpraca nie trwała długo, gdyż aktor nie chciał kierować się stereotypami rasowymi, dlatego pojawił się tylko w tygodniowych odcinkach.

Michał B. Jordan (Wszystkie moje dzieci)

Niespodziewanym obrotem wydarzeń rolę Reggiego objął Michael B. Jordan, który zagra Killmongera przeciwko T’Challi Bosemana, a także wielu innych wspaniałych postaci w wysokobudżetowych hollywoodzkich produkcjach. Istnieje już od 3,5 roku i porusza wiele złożonych tematów, takich jak stosunki rasowe i seksualność nastolatków.

Brad Pitt (Inny świat)

Niewiele osób będzie nawet pamiętać nieziemską postać o imieniu Chris, który był koszykarzem w szkole średniej. Rola ta jest naprawdę godna uwagi tylko dlatego, że jest to pierwsza w historii przypisana rola młodego Brada Pitta. Z pewnością nie był to najpopularniejszy z jego występów, ale dał młodej gwieździe na tyle solidny start, że mógł posunąć się do przodu w swojej karierze.

READ  Odcinek Kanye Westa został wycofany z „Sklepu” z powodu „mowy nienawiści” – The Hollywood Reporter

Leonardo DiCaprio (Santa Barbara)

Choć Santa Barbara nie jest najdłużej emitowanym serialem spośród tych, które rozpoczęły się w latach 60. XX wieku, to z pewnością jest jednym z najpopularniejszych. Przed przełomem w Hollywood Leonardo DiCaprio miał szczęście, że dostał rolę młodszej wersji charyzmatycznego bohatera Masona Capwella.