8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

16 sposobów, w jakie Android 14 subtelnie ulepsza Twój telefon

Nie byłoby Google I/O, gdyby firma nie miała nowej wersji swojego systemu operacyjnego na smartfony i tablety – i chociaż Android 14 jest całkowicie oparty na sztucznej inteligencji i jest pierwszym składanym telefonem firmy, więcej od czasu, gdy dowiedziałem się z sesji deweloperskich firmy .

Nie ekscytuj się zbytnio: te zmiany dokładny! Ale oto kilka sposobów, w jakie Cake Upside Down firmy Google może sprawić, że Twoje życie będzie trochę słodsze, gdy nadejdzie tej jesieni.

Pozbądź się haseł

Klucze dostępu już tu są – ale nie są równomiernie rozmieszczone. W Androidzie 14 aplikacje innych firm będą mogły używać Twojego telefonu z Androidem i Twojego odcisku palca Pojedynczy aby cię zarejestrować i pozwolić ci wejść.

W Androidzie 14 dostępny jest nowy menedżer poświadczeń, który przeprowadzi Cię przez te kroki i może zapisać wiele kluczy dostępu I Hasła do każdej aplikacji:

Realistycznie przyjęcie kluczy dostępu przez aplikacje zajmie trochę czasu, ale dużo Menedżerowie haseł A usługi logowania dodadzą je szybciej. Google twierdzi, że 1Password, Dashlane, Keeper i Okta „będą dostępne po uruchomieniu Androida 14”.

Zatrzymaj podejrzanych brokerów danych

Kiedykolwiek doskonale dobra aplikacja odwróciła się i Sprzedaj swoje dane Dla reklamodawców, brokerów danych lub gorzej? Być może nigdy tego nie wiedziałeś — ale w Androidzie 14 Twój telefon będzie wysyłał comiesięczne powiadomienie z ostrzeżeniem, gdy aplikacje zmienią swoje praktyki udostępniania danych. Zakładając, że Google się o tym dowie.

Jest częścią Nowa inicjatywa dotycząca bezpieczeństwa danychA jak to będzie wyglądać możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

Otrzymasz również specjalne ostrzeżenie, gdy aplikacje poproszą Cię o pozwolenie na udostępnienie Twojej lokalizacji: przycisk zatytułowany „Ta aplikacja powiedziała, że ​​może udostępniać dane o lokalizacji stronom trzecim”, który możesz dotknąć, aby uzyskać więcej informacji.

Koniec z niechcianymi „nakłaniającymi” powiadomieniami zatykającymi ekran

Google zdecydowało, że pełnoekranowe powiadomienia o „wysokim priorytecie” prawdopodobnie nie są czymś, co mógłby zrobić każdy programista Rando. Począwszy od Androida 14, służy tylko do połączeń przychodzących i alertów. Dobry!

READ  Zapytaj folder programisty. 9, The Legend of Zelda: Kingdom's Tears - Część 3 - Nowości

Powiadomienia o lampie błyskowej aparatu i długie głośne alarmy dźwiękowe

Jeśli jesteś typem chodzącym poważnie zmierzając w dół, To może przykuć Twoją uwagę – po otrzymaniu powiadomienia będziesz mógł mrugnąć lampą błyskową aparatu w telefonie lub całym ekranem.

Android 14 ostrzeże Cię również, gdy zbyt długo słuchasz głośnej muzyki, ładnym, dużym powiadomieniem.

Dostosuj ekran blokady za pomocą wykonanych zegarów

„Material You” nie zostanie wyeliminowany w Androidzie 14 – personalizacja zostanie na zawsze:

Google dostało również kilka tapet generowanych przez sztuczną inteligencję, które pojawiły się w Pixels przed Androidem 14.

Predykcyjny zwrot w aplikacji Spotify.
GIF autorstwa Seana Hollistera/Google Video

Powrót do przyszłości

Przewidywany zwrot W rzeczywistości była to funkcja Androida 13, ale Android 14 ulepsza ją za pomocą animacji. Zasadniczo możesz zobaczyć, co otrzymasz, przesuwając z powrotem do poprzedniej strony, zanim faktycznie skończysz przesuwać.

U góry (lub po lewej stronie, jeśli korzystasz z ekranu komputera) możesz zobaczyć, jak to wygląda w Spotify – mały, przesuwany podgląd poprzedniego ekranu po przesunięciu wstecz ze strony odtwarzania dźwięku.

Kompleksowy sklep zdrowia

Być może słyszałeś, że Google uruchomił nową aplikację Health Connect, która zastąpi Google Fit – umożliwiając aplikacjom zdrowotnym udostępnianie danych telefonowi i odwrotnie – i może być fabrycznie zainstalowana na telefonach. Fakt: Android 14 czyni go integralną częścią całej platformy.

„Począwszy od Androida 14, Health Connect jest częścią platformy i otrzymuje aktualizacje za pośrednictwem aktualizacji systemu Google Play bez potrzeby oddzielnego pobierania” – napisał Google. Hej, twórcy aplikacji: firma obiecuje zachować starsze interfejsy API Google Fit tylko do 2024 roku.

Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe nie będą kolejnym głupim zestawem słuchawkowym Bluetooth w systemie Android 14 — możesz wybrać, które dźwięki mają trafiać do głośnika telefonu, a które do urządzenia podsłuchowego i przesuwać palcem po ekranie głównym, aby uzyskać niestandardowe elementy sterujące.

READ  Jak zarejestrować się w programie podglądu aplikacji Google Home na Androida

Inteligentniejszy transfer plików

W przypadku Androida 14 Google rozumie, że istnieją długotrwałe wdrożenia, które powinny być traktowane w specjalny sposób – takie jak odtwarzanie multimediów, nagrywanie dźwięku i nawigacja. W ramach tego utworzono nowy interfejs API do tworzenia kopii zapasowych rzeczy w telefonie (i z niego).

Google twierdzi, że jeśli użytkownik zainicjuje przesyłanie danych za pomocą tego interfejsu API, powinien on kontynuować działanie do skutku, zmienić harmonogram i automatycznie wstrzymać, jeśli połączenie zostanie utracone, i wznowić, gdy połączenie zostanie przywrócone.

większy tekst

Skalowanie czcionek jest stuprocentowe, ale nieliniowe, więc nie wygląda to głupio. Brawo dla łatwego dostępu!

Szanuj swoje preferencje regionalne

Celsjusza czy Fahrenheita? Twoje tygodnie zaczynają się w poniedziałek, niedzielę, a może nawet w czwartek? Jakiego zestawu liczb używasz? Czy język twojego kraju jest płciowy? Android 14 pozwoli Ci ustawić i zapisać pierwsze trzy preferencje Interfejs API odbicia składni Tak więc zlokalizowane/przetłumaczone aplikacje mogą zwracać się do ludzi bez potencjalnego ich obrażania.

Odtwarzaj bezstratny dźwięk na zestawie słuchawkowym USB bez utraty połączeń

Prawdopodobnie mogłeś już to zrobić – ale kiedy to zrobiłeś, Android musiał przekazać kontrolę głośności słuchawkom USB i utracił możliwość dzwonienia i budzenia Cię prawidłowo. W systemie Android 14 dostępne są standardowe interfejsy API umożliwiające bezstratne odtwarzanie w wysokiej jakości bez żadnych przeszkód.

Ulepszenia klawiatury, touchpada i rysika

Nie mam wielu szczegółów Ale Usłyszałem to podczas jednej z sesji deweloperskich: „Android 14 dodaje automatyczną konfigurację układu klawiatury, ulepszone wykrywanie gestów touchpada, zaawansowane przewidywanie ruchu pióra i wiele więcej”. Mishaal Rahman w Programiści XDA Zauważyłem trochę tego Również w wersji próbnej.

Rób zdjęcia HDR, którymi nadal mogą się cieszyć starsze telefony

Gdy robisz zdjęcia HDR telefonem Pixel lub Samsung, ty Może Robiąc to w formacie, który jest trudny do prawidłowego załadowania na starszych telefonach.

Android 14 dodaje Nowy typ obrazu JPEG W rzeczywistości są to dwa obrazy w jednym pliku: zwykły obraz SDR, który można odtwarzać na konwencjonalnych monitorach, oraz „mapa wzmocnienia”, która rejestruje ekstremalną jasność, z której mogą korzystać tylko monitory HDR. Plus metadane do włączenia.

READ  Activision Blizz Exec ma nam najwięcej do pokazania

Stary telefon twojego dziadka odczytuje to jako zwykły JPEG, ale nowsze urządzenia z ładnymi jasnymi ekranami otrzymują pełny 10-bitowy obraz HDR. Nie rozumiem, dlaczego Google i Qualcomm reklamują to jako „Ultra HDR”, ale wydaje się to miłym dodatkiem!

Fantastyczne funkcje dla kamer innych firm

Skaner dokumentów z zestawu ML.
Obraz: Google

z Powiększ czujnikGoogle pozwoli aplikacjom aparatu „wykorzystać zaawansowane możliwości czujnika, aby nadać przyciętemu strumieniowi RAW te same piksele, co pełne pole widzenia”.

z akcesoria do aparatu, Google pozwoli aplikacjom „obsługiwać dłuższe czasy przetwarzania, umożliwiając optymalizację obrazów przy użyciu algorytmów wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak fotografowanie w słabym świetle na obsługiwanych urządzeniach”. Nocny widok na Instagramie?

z Skaner dokumentów API dla Zestaw MLW czwartym kwartale aplikacje powinny móc skanować fizyczne paragony i inne dokumenty tekstowe oraz konwertować je na postać cyfrową.

Bardziej przydatny przycisk udostępniania

the arkusz udostępniania jest tym, co wyskakuje po naciśnięciu przycisku udostępniania w aplikacji, a Android 14 daje twórcom aplikacji dedykowany rząd ich niestandardowych przycisków – a ponadto „wykorzystuje więcej wskazówek z aplikacji, aby określić kolejność Cele partycypacji bezpośredniej Aby zapewnić użytkownikowi bardziej przydatne wyniki.

Plotki mówią o funkcjach Androida 14

Chociaż są to wszystkie godne uwagi funkcje, które zostały potwierdzone podczas Google I/O, jest też więcej niż kilka interesujących dodatków do Androida, które zostały zauważone w wersji beta lub innym kodzie. Oto niektóre z rzeczy, które możesz zobaczyć w ostatecznej wersji:

Kiedy zostanie wydany Android 14?

Sierpień lub wrzesień najprawdopodobniej. Tak właśnie sugeruje poniższy obraz Google.