16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Steam ma teraz wbudowany notatnik w chmurze, który możesz przypiąć do gry

Steam ma teraz wbudowany notatnik w chmurze, który możesz przypiąć do gry

ma właśnie wysłane Poważna przebudowa interfejsu użytkownika nakładki w grze Steam w Steam Beta, między innymi nowe warstwy farby. Zawiera również jeden szczególnie fajny pomysł: przenośny notatnik.

Tak, prawdopodobnie masz już aplikację Notatnik na swoim komputerze, ale czy automatycznie pokazuje ona właściwy plik, który jest dołączony do każdej gry, w którą grasz? Czy możesz umieścić go na swojej grze, aby był widoczny podczas gry? Czy jest automatycznie synchronizowany z komputera na komputer przez chmurę? Valve twierdzi, że jego nowa aplikacja Notes robi to wszystko i działa również w trybie offline.

To nie jedyne okno, które możesz przypiąć do swojej ostatniej gry w grze: Valve twierdzi, że przewodniki, dyskusje i przeglądarkę internetową Steam można wywołać w grze z regulowaną przezroczystością — możesz nawet oglądać wideo podczas gry używając tej przeglądarki, według Valve.

Po przeciągnięciu nakładki zobaczysz także nowy przegląd gry, pasek narzędzi umożliwiający szybki dostęp do „wszystkiego, czego możesz potrzebować w trakcie gry”, nową kartę powiadomień i menedżera zrzutów ekranu. Łatka wprowadza również opcjonalną akcelerację sprzętową do wersji Steam dla systemu Linux, z komputerem Mac w drodze, oraz drobne poprawki interfejsu użytkownika w innych częściach interfejsu. możesz zobaczyć Pełny post aktualizacyjny Valve jest tutaj Z większą ilością zrzutów ekranu.

Valve twierdzi, że zaczyna wprowadzać tego rodzaju zmiany jednocześnie na pulpicie Steam, trybie Big Picture i Steam Deck — ale na dzień dzisiejszy Deck ma je tylko we własnym trybie pulpitu Linux. Lawrence Yang z Valve Potwierdza Funkcje takie jak tryb notatek pojawią się później w trybie gry z talią.

Będziesz musiał Subskrybuj Steam Beta Aby zobaczyć to w międzyczasie, dopóki Valve nie doda zmian do stabilnej wersji.