26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sony spodziewa się spadku zysków pomimo rekordowej sprzedaży PlayStation 5

Sony spodziewa się spadku zysków pomimo rekordowej sprzedaży PlayStation 5

TOKYO (Reuters) – Sony Group Inc (6758.T) poinformowało w piątek, że sprzedaż PlayStation 5 wzrośnie w tym roku obrotowym o 6 milionów sztuk, ale spodziewa się, że jej zysk spadnie z rekordowego poziomu, ponieważ słaba sprzedaż usług finansowych zrekompensuje zyski z gier , muzyki i filmów.

Według danych Refinitiv japońska firma spodziewa się, że zysk operacyjny w roku do 31 marca spadnie o 3,2% do 1,17 biliona jenów (8,65 miliarda dolarów), poniżej mediany szacunków analityków wynoszącej 1,275 biliona jenów zysku.

Jednak poprawa wydajności konsoli do gier przyniesie ulgę konglomeratowi zajmującemu się rozrywką i elektroniką po tym, jak walczył on o wyprodukowanie wystarczającej liczby konsol do gier PlayStation 5, aby zaspokoić popyt podczas pandemii COVID-19 z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw półprzewodników.

„Możemy teraz dostarczać PlayStation 5 niemal w dowolne miejsce na świecie, nie pozwalając naszym klientom czekać” — powiedział Hiroki Totoki, prezes Sony Group, na konferencji prasowej po ogłoszeniu przez firmę wyników.

Sony, które konkuruje z producentem Xboksa Microsoft Corp (MSFT.O) i dostawcą Switcha Nintendo Co Ltd (7974.T), powiedziało, że spodziewa się sprzedać 25 milionów konsol PlayStation 5 (PS5) w tym roku obrotowym, w porównaniu z 19,1 milionami w 2018 roku. . w ciągu ostatnich 12 miesięcy i ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku.

W tym roku biznesowym firma spodziewa się, że zyski z gier i jednostek sieciowych wzrosną o 8% do 270 miliardów jenów.

Analityk Toyo Securities, Hideki Yasuda, powiedział, że powolna sprzedaż oprogramowania do gier wideo, które jest bardziej opłacalne po stronie konsoli, ciąży na konsoli do gier.

Logo Sony jest wyświetlane przed siedzibą firmy w Tokio, Japonia, 16 lutego 2023 r. REUTERS/Issei Kato

W ostatnim kwartale do marca sprzedaż PlayStation 5 wzrosła ponad trzykrotnie w porównaniu z poprzednim rokiem do 6,3 miliona sztuk, podczas gdy

Sprzedaż oprogramowania spadła o 3,5%.

„Jeśli kupujesz nowy sprzęt, zazwyczaj kupujesz także oprogramowanie. Sprzedaż oprogramowania powinna rosnąć wraz ze sprzętem” — powiedział Yasuda.

READ  Wiedźmin zapowiedział remake - Gematsu

Sony spodziewa się, że przychody działów muzycznych i fotograficznych będą w tym roku nieco wyższe, a przychody z usług finansowych spadną o jedną piątą.

Sony przewidywało również, że zysk operacyjny czujnika obrazu spadnie o 5,8% do 200 miliardów jenów.

Firma podała, że ​​całkowity zysk operacyjny za trzy miesiące zakończone 31 marca spadł o 7,3% do 128,5 miliarda jenów, a całoroczny zysk wzrósł do rekordowego poziomu 1,21 biliona jenów.

(1 $ = 135,2600 jenów)

(Reportaż Kiyoshi Takenaka) Montaż autorstwa Chang-Ran Kim

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.