28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

10 najważniejszych rzeczy do obejrzenia na giełdzie w środę według Jima Cramera

10 najważniejszych rzeczy do obejrzenia na giełdzie w środę według Jima Cramera

10 najlepszych rzeczy do obejrzenia w środę, 25 października

1. Microsoftu (MSFT) Publikacja wyników kwartalnych była po prostu niesamowita i nie było w niej nic złego w nazwie klubu. Może weź dużą część Alfabet (Google). Gigant oprogramowania udowodnił już, że jest jednym z najsilniejszych graczy w wyścigu zbrojeń AI. Niesamowity kwartał we wszystkich sekcjach, od komputerów PC po gry. Czy sztuczna inteligencja podbije świat komputerów osobistych za pomocą chipów od Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) tej zimy? Akcje MSFT wzrosły w przedsprzedaży o około 4%.

2. Do Alphabet wysłano pocztę za niezadowalający kwartał, bez prawdziwego wyjaśnienia spowolnienia w działalności w chmurze, które było odbiegające od szacunków Street, oraz z naprawdę marną analizą niedzielnego biletu na NFL. Zarząd mówił o tym, jak bardzo NFL go lubi. No cóż, nie żartuję. NFL otrzymała za te prawa 2 miliardy dolarów. Co zrobi liga, będzie narzekać? Uważam też, że dyskusja na temat sztucznej inteligencji była kiepska i nadmiernie skupiała się na narzędziu Barda opartym na czacie. Szekspir w najgorszym wydaniu? Nadal ma bardzo dobry kontrakt klubowy, ale z pewnością nie zostało to wyjaśnione w rozmowie. W notowaniach przed otwarciem sesji akcje spółki spadły o 6%. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy doskonałą notatkę na temat Alphabet, a także osobną analizę na temat Microsoftu. Nie chcę zbytnio krytykować klubu, ale nasza analiza była słuszna.

3. Instrumenty Teksasu (TXN) Dyskusja po ogłoszeniu wyników była przykładem najgorszej telekonferencji. Jak zwykle kompletna pogarda dla analityków. Ale co gorsza, poprzednia praca przemysłowa firmy produkującej półprzewodniki była okropna. Komunikacja to ciągle zły temat. Byłem pod wrażeniem zapełnienia kanału chipsami. Ci ludzie nadal wydają mnóstwo pieniędzy na fabryki i sprzęt, a ustawa dotycząca chipów to nieoczekiwany zysk. Akcje spadły o ponad 5% przed dzwonkiem.

READ  Amazon planuje zwolnić 10 000 pracowników w miarę narastania strat: raport

4. Dlaczego do cholery? wiza (V) spadł dziś rano o ponad 1%? Kluczowym wskaźnikiem jest tutaj wolumen transgraniczny, który jest bardzo dobry. Wolumen płatności wzrósł w kwartale o 9%. Zarząd ogłosił program wykupu akcji o wartości 25 miliardów dolarów i podniósł kwartalną dywidendę. Wczorajszy wieczór rozpocząłem od pomysłu, że nawet dobre zyski mogą zostać przewyższone przez rynek obligacji. Widzisz to teraz.

5. Żenująca ilość uwagi skierowanej na niego Muzyka pop (SNAP), nieistniejącej firmy. SNAP to firma warta 15 miliardów dolarów. Platformy META są warte 800 miliardów dolarów. Przy okazji, YouTube Google był samotną gwiazdą w niespójnej rozmowie konferencyjnej. Spółka-matka Snapchata odnotowała dodatni wzrost na poziomie 5%, ale nadal traciła pieniądze: strata w wysokości 368 milionów dolarów w porównaniu ze stratą w wysokości 360 milionów dolarów rok temu. Jednak przed otwarciem akcje wzrosły o prawie 3%.

6. Rośnie ryzyko geopolityczne. Stany Zjednoczone narysowały dwie linie na piasku. Czerwona linia nr 1: Będziemy „działać szybko i zdecydowanie”, jeśli Iran lub jego pełnomocnicy zaatakują amerykański personel. Czerwona linia nr 2: Stany Zjednoczone odnowiły w poniedziałek ostrzeżenie, że będą bronić Filipin w przypadku zbrojnego ataku na mocy traktatu z 1951 r. po przechwyceniu chińskich statków i (celowym?) zderzeniu się z dwoma filipińskimi statkami na Morzu Południowochińskim . W miarę nasilania się incydentów niektórzy w Manili zwrócili się do USA o wsparcie wojskowe. Czy chiński prezydent Xi Jinping pociągnie za spust?

7. Gdzie będzie Nvidia Czy chipsety NVDA trafią do Chin? Co powiesz na powrót do Stanów Zjednoczonych, aby zdobyć udziały w AMD Korporacja intelektualna (jesteś K.). To najbardziej prawdopodobny scenariusz.

8. Czy złoto eksploduje? To będzie największy zwycięzca Barricka (Złoto), które jest tanie jak barszcz. Produkt uboczny miedzi jest „darmowy”.

READ  Musk mianował byłego dyrektora generalnego NBCUniversal Yaccarino na nowego dyrektora generalnego Twittera

9. Otisa na całym świecie (OTIS) ogłosiło duże wyniki kwartalne. Motorem napędzającym branżę były rekordowe marże na poziomie 16,9% dzięki poprawie usług o 90 punktów bazowych. Organiczna sprzedaż wind jest niewielka, ale liczy się siła chińskiego biznesu zajmującego się usługami, remontami i bezpieczeństwem.

10. Czy Fed zaczyna wygrywać wojnę z inflacją? Sprzedaż używanych samochodów spada, a liczba rezygnacji z mieszkań rośnie.

Zapisz się na 10 najlepszych pomysłów na poranki na rynku Bezpłatny biuletyn e-mailowy

(być widzianym Tutaj Aby uzyskać pełną listę akcji funduszu charytatywnego Jima Cramera.)

Jako subskrybent klubu inwestycyjnego CNBC wraz z Jimem Cramerem otrzymasz powiadomienie o transakcji, zanim Jim dokona transakcji. Jim czeka 45 minut po wysłaniu powiadomienia o transakcji, zanim kupi lub sprzeda akcje z portfela swojego funduszu charytatywnego. Jeśli Jim mówi o akcjach w telewizji CNBC, przed realizacją transakcji czeka 72 godziny po wydaniu alertu dotyczącego transakcji.

Powyższe informacje o klubie inwestycyjnym podlegają naszym warunkom. Polityka prywatnościwraz z naszym zastrzeżeniem. W związku z otrzymaniem przez Państwa informacji przekazanych w związku z Klubem Inwestycyjnym nie istnieje ani nie powstaje żaden obowiązek ani obowiązek powierniczy. Nie gwarantuje się żadnych konkretnych wyników ani zysków.