30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje wiadomości na żywo: akcje Coinbase skaczą o 31% po połączeniu z BlackRock

Aktualizacje wiadomości na żywo: akcje Coinbase skaczą o 31% po połączeniu z BlackRock

Fabryka Lucid Motors w Arizonie © Bloomberg

Rywal Tesli, Lucid Motors, obniżył swój cel produkcyjny na 2022 r. o połowę w środę, powołując się na wyzwania „nadzwyczajnego łańcucha dostaw”, próbując zwiększyć produkcję i zaspokoić „silny popyt”.

Kalifornijska grupa, wspierana przez suwerenny fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej, powiedziała, że ​​​​produkcja w 2022 roku jest szacowana na 6–7000 samochodów, w porównaniu z poprzednią prognozą 12 000 do 14 000 i niższą od prognozy na początek roku wynoszącą 20 000 samochodów. pojazdy.

Akcje producenta samochodów elektrycznych spadły już w tym roku o 50 procent, co odzwierciedla kilka wyzwań związanych ze zwiększeniem produkcji Lucid Air – luksusowego samochodu elektrycznego od 89 000 USD i nazwanego Samochodem Roku MotorTrend 2022. Akcje spadły o 12 dodatkowych procent po zakończeniu działalności godziny w środy.

„Zidentyfikowaliśmy kluczowe wąskie gardła i podejmujemy odpowiednie działania, przenosząc nasze operacje logistyczne w ramach firmy, dodając kluczowych pracowników do zespołu wykonawczego oraz restrukturyzując naszą organizację logistyczną i produkcyjną” – powiedział dyrektor generalny Peter Rawlinson.

„Nadal obserwujemy duży popyt na nasze pojazdy, z ponad 37 000 rezerwacji klientów i jestem przekonany, że w najbliższym czasie poradzimy sobie z tymi wyzwaniami”.

Firma podała, że ​​​​łączna liczba rezerwacji 37 000 wyniosła 3,5 miliarda dolarów potencjalnej sprzedaży, ale Lucid odnotował zaledwie 97,3 miliona dolarów przychodu w kwartale czerwcowym, znacznie poniżej szacunków 147 milionów dolarów, w których dostarczył tylko 679 pojazdów w kwartale czerwcowym. .

Dyrektor finansowy Lucid, Sherry House, powiedział, że firma ma 4,6 miliarda dolarów w gotówce, „co naszym zdaniem wystarczy, aby dobrze sfinansować firmę do 2023 roku”.

Pomimo niedawnych kłopotów na giełdzie, Lucid miał wycenę rynkową na 34 miliardy dolarów w momencie swoich we wtorek zysków, w porównaniu do 54 miliardów dolarów w General Motors i 60,4 miliarda w Ford, które firmy rutynowo sprzedają miliony samochodów rocznie.

READ  Cena Bitcoina ponownie spada poniżej 20 000 $