28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ந்து Polska: TVP i Ministerstwo Kultury wzywają EBU do kontynuowania rozmów z Ukrainą

ந்து Polska: TVP i Ministerstwo Kultury wzywają EBU do kontynuowania rozmów z Ukrainą

Polski nadawca publiczny i Ministerstwo Kultury wezwały EBU do kontynuowania rozmów z Ukrainą w sprawie Eurowizji 2023.

Polskie Ministerstwo Kultury i Zarząd TVP wspólnie wezwały UE do kontynuowania rozmów z BBC i rządem Ukrainy w sprawie organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Raport stwierdza:

UA: Popieramy stanowisko PBC i władz Ukrainy, w których wzywają do rozmów na temat organizacji konkursu z udziałem przedstawicieli kraju zwycięzcy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zapewniamy o naszym nieustannym wsparciu dla ukraińskiego nadawcy publicznego w znalezieniu takiego korporacyjnego modelu na przyszłoroczny konkurs Eurowizja 2023, który uwzględni ogromny udział ukraińskich twórców i producentów oraz widzów z tego kraju.

TVP jest pierwszym nadawcą, który publicznie poparł wezwanie Ukrainy do dalszych rozmów z Europejską Unią Nadawców, po tym jak organizacja ogłosiła w piątek, że nie może zorganizować konkursu na Ukrainie. EBU wyjaśniła w wydanym w piątek oświadczeniu:

Po przeprowadzeniu obiektywnej analizy grupa referencyjna, organ zarządzający ESC, jest głęboko zasmucona i dochodzi do wniosku, że zgodnie z obecnymi zasadami ESC nadawca może nie mieć niezbędnych gwarancji bezpieczeństwa i gwarancji operacyjnych, aby prowadzić, organizować i produkować konkursy piosenki Eurowizji. UA: Przekazany przez PBC.

Europejska Unia Nadawców (EBC) ma rozpocząć rozmowy z BBC w Wielkiej Brytanii na temat organizacji wydarzenia.

Źródło obrazu: EBU / Nathan Reinds | Źródło: TVP

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku z kilkoma krajami Europy Wschodniej. Edita Kourniak napisała jej „To nie ja!” Drugie miejsce z piosenką, ich debiutancki rok przyniósł najlepsze wyniki do tej pory. Następnie Polsce nie udało się powtórzyć pierwszego zwycięstwa, kończąc w pierwszej dziesiątce w latach 1994-2011. W 2012 roku, po serii kwalifikacji, Polska wycofała się z konkursu z powodu problemów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku do 2017 roku kwalifikują się do finałów i wygrywają znaczną liczbę konkursów.

READ  Pokonał Tommy'ego McCarthy'ego o tytuł mistrza Europy w Polsce