12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska wzywa EBU do wznowienia rozmów z Ukrainą w sprawie hostingu

Polski nadawca, TVP i polskie Ministerstwo Kultury wydały oświadczenie w obronie Ukrainy.. Wzywają EBU do wznowienia rozmów z Ukrainą i UA: PBC nad przebiegiem Eurowizji 2023.

piątek, 16 czerwca EBU wydała oświadczenie Potwierdza to, że Eurowizja 2023 nie odbędzie się na Ukrainie. Zamiast organizować mecz w Wielkiej Brytanii, którego gospodarzem jest BBC, otwierają dyskusje. Ruch spotkał się z rozczarowaniem UA: PBC Opublikował odpowiedź Do raportu EBU wkrótce potem. Teraz wydaje się, że mają sąsiada z sąsiedztwa.

Polski raport: „ZEA: Popieramy stanowisko BBC”

Ukazał się list podpisany przez trzech polskich dygnitarzy popierający ukraińską Eurowizję. Liczby opublikował wicepremier i minister kultury Piotr Klinsky, szef Krajowej Korporacji Radiofonii i Telewizji Jazez Kursky i członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz.

Oto link do ich raportu w języku polskim. Przetłumaczona wersja ich raportu jest następująca:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zarząd Telewizji Polskiej żałują, że ukraiński nadawca publiczny UA: PBC utracił prawo do samodzielnego organizowania Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2023 rozpoczął negocjacje z brytyjską BBC w sprawie organizacji imprezy.

UA: Popieramy stanowisko PBC i władz Ukrainy, które wzywają do rozmów na temat organizacji turnieju z udziałem przedstawicieli kraju, który wygrał tegoroczną Eurowizję.

Zapewniamy o naszym stałym wsparciu dla ukraińskiego nadawcy publicznego w znalezieniu takiego korporacyjnego modelu na przyszłoroczny konkurs Eurowizja 2023, w którym weźmie udział duża liczba ukraińskich artystów i producentów oraz publiczność z całego kraju.

wsparcie polsko-ukraińskie

Przed ogłoszeniem przez EBU ogólnie spekulowanym rozwiązaniem Ukrainy dotyczącym organizacji Eurowizji w przyszłym roku było wspólne przedsięwzięcie z sąsiednią Polską. TVP podało ich nazwę Powinieneś zgłosić się, aby pomóc w obowiązkach hostingowych w tej sytuacji.

W świetle nowej sytuacji nie wiadomo jeszcze, czy wezwanie do wznowienia polskich rozmów wiąże się z proponowaniem częściowych obowiązków hostingowych. Kurski powiedział wcześniej, że Polska jest „zawsze otwarta na pomoc”. „Istnieją zasady, które wiążą nas jako skarb państwa, podmiot publiczny” – powiedział.

READ  Polska trasa autobusowa do Helu kończy się na punkcie widokowym 666

Co sądzisz o polskim raporcie? Daj nam znać! Bądź na bieżąco TwitterESCXTRA na Twitterze, @Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Upewnij się też, że nas śledzisz Na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych występów Eurowizji.