6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ந்து Polska: Sansa Na powraca na egzamin wstępny Junior Eurovision 2022.

Polska po raz kolejny wykorzysta spektakl Szansa na sukces, aby wybrać wokalistę i autora tekstów na Junior Eurovision 2022.

TVP ogłosiła, że ​​po raz kolejny wykorzysta polski program Sansa Na Success (Szansa na sukces) do wyłonienia piosenkarza i autora tekstów na Junior Eurovision 2022. Pokaz służy do wyłonienia reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019.

Ruszył tegoroczny casting na Szansę na sukces, który odbędzie się 14 i 15 maja w siedzibie TVP w Warszawie. Udział mogą wziąć dzieci w wieku od 9 do 13 lat. 13-latkowie nie mogą mieć ukończonych 14 lat do 11 grudnia 2022 r., Junior Eurovision 2022. Każdy wokalista powinien mieć przygotowane dwie piosenki przed występem.

Dzieci, które zakwalifikują się z tego majowego castingu, jeszcze w tym roku będą mogły wziąć udział w 3 eliminacyjnych odcinkach Szansy na sukces 2022. Zwycięzcy tych wydarzeń zakwalifikują się do finału konkursu Junior Eurovision 2022, aby reprezentować Polskę w Erewaniu. Pełne szczegóły i regulamin można znaleźć na stronie TVP. Tutaj.

W 2019 roku pierwsza edycja Szansy na Sukces zaprowadziła do Polski druga „Wygrana na Eurowizji Juniorów 2019”SuperbohaterSansa na sukces (Szansa na sukces) Został również wykorzystany do wyboru zeszłorocznej piosenkarki i autora tekstów dla Polski na Junior Eurovision 2020. Ala Trax została wybrana i zajęła 9. miejsce z 90 punktami, śpiewając „I Stand”. W tym samym czasie LW 2021 roku Sarah James została wybrana z piosenką „Someone” i zajęła drugie miejsce w Paryżu, drugie miejsce.

Eurowizja Juniorów 2022

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Juniorów 2022 odbędzie się w Armenii, po sukcesie tego kraju w konkursie 2021 w Paryżu. To już drugi raz, kiedy Armenia wygrała turniej, pierwszy w 2010 roku. Do chwili obecnej swój udział lub zainteresowanie wyraziły następujące kraje:

  • Armenia
  • Bułgaria
  • Francja
  • Gruzja
  • Irlandia
  • Holandia
  • Polska
  • Hiszpania
READ  Merkel ujawnia „pełną solidarność” z Polską w sprawie Białorusi w obliczu granicznego kryzysu migracyjnego

Źródło: TVP | Źródło obrazu: Andres Putting / EBU

Francja po raz pierwszy pojawiła się w Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów w 2004 roku z Thomasem „Si on voulait bien”, ale rok później zrezygnowała. Po 14 latach przerwy Francja wróciła do rywalizacji w 2018 roku z „James Sans Toy” Angeliny. Zajął 2 miejsce, dając Francji najlepszy wynik w Eurowizji od 1991 roku. W 2020 roku Valentina wygra konkurs z piosenką „J 'Image”, zdobywając pierwsze miejsce w plebiscycie publiczności i jury z łącznie 200 punktami.