29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródła – Duke poszukuje Manny’ego Diaza z Penn State na stanowisko głównego trenera

Źródła – Duke poszukuje Manny’ego Diaza z Penn State na stanowisko głównego trenera

W czwartek źródła ESPN poinformowały, że koordynator obrony Penn State, Manny Diaz, stał się głównym obiektem poszukiwań kolejnego trenera piłkarskiego Duke’a.

Diaz był głównym celem od dłuższego czasu, a transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych 24 godzin. Duke przeprowadził w tym tygodniu ostatnie rozmowy kwalifikacyjne w Las Vegas.

Diaz ma za sobą sezon, w którym był liderem najskuteczniejszej obrony w kraju, a drużyna Nittany Lions utrzymywała przeciwników na dystansie 223,2 jardów na mecz, co stanowi najlepszy wynik w defensywie w jednym sezonie od czasu Alabamy w 2011 roku.

Ma także doświadczenie jako główny trener w ACC, prowadząc Miami przez trzy sezony kwalifikujące się do turniejów w latach 2019–2021.

Diaz, którego drużyna z Miami w 2020 roku zajmowała siódme miejsce w kraju, został zwolniony po trzech sezonach z bilansem 21-15. Od jego odejścia Miami ma 12-12 lat.

Przejmie program Duke, który nabrał energii podczas dwóch sezonów Mike’a Elko jako trenera. W 2022 r. Elko osiągnął wynik 9-4 i poprowadził Błękitne Diabły do ​​najwyższego w kraju rankingu szkoły, nr 16, w tym roku. Odszedł w zeszłym miesiącu, aby objąć stanowisko głównego trenera w Texas A&M.

Diaz będzie musiał szybko działać, aby uzupełnić skład Duke’a, w którym znajduje się mnóstwo weteranów – oczekuje się, że zespół straci ponad połowę swoich starterów przed ukończeniem szkoły. Gwiazda rozgrywająca Riley Leonard jest na portalu transferowym NCAA i odwiedziła w tym tygodniu Notre Dame.

Diaz ma duże doświadczenie w ACC. Oprócz czasu spędzonego w Miami jako główny trener i koordynator defensywy, przez sześć sezonów na początku swojej kariery zatrzymywał się także w Florida State jako asystent absolwenta oraz w NC State, pełniąc różne role przez sześć sezonów.

READ  The Lightning milczy, gdy mija termin handlu NHL

Po opuszczeniu Miami Diaz szybko przekształcił Penn State w defensywną potęgę. Zespół Nittany Lions utrzymywał przeciwników na poziomie 24 lub mniej punktów w 17 meczach z rzędu, co stanowi najdłuższą taką passę w kraju.

Diaz był półfinalistą nagrody Broyles Award, przyznawanej najlepszemu asystentowi w kraju, podczas jego pierwszego sezonu w Penn State. Zabierze ze sobą rozległe relacje rekrutacyjne z różnych innych przystanków – Środkowego Tennessee, stanu Mississippi, Teksasu, Louisiana Tech – oraz energiczne podejście do rekrutacji.

Duke zagra z Troyem w Birmingham Bowl 23 grudnia.