19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zobacz World Athletics Continental Tour Lekkoatletyka z Solav, Polska

Kliknij na odtwarzacz wideo powyżej, aby zobaczyć wielu mistrzów olimpijskich z zawodów lekkoatletycznych World Athletics Continental Tour w Sorso w Polsce.

Transmisja na żywo rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00.

Coroczne wydarzenie, znane jako Memoriał Camili Skolimowskiej, jest częścią World Athletics Gold Series, a tegoroczna gwiazda kanadyjskiego sprintera Andre de Gross trafia na pierwsze strony gazet w biegu na 200 m mężczyzn.

Markham, 26-letni Ont, wygrał w zeszłym miesiącu Diamentową Ligę Prefontine Classic 100 z czasem 9,74 sekundy.

Został najbardziej utytułowanym męskim olimpijczykiem Kanady, wygrywając złoto w De Cross 200 i brąz w sztafetach 100 i 4×100 w Tokio 2020.

Po tym, jak pomógł 26-latkowi zdobyć brąz w kanadyjskiej sztafecie 4×100 podczas debiutu olimpijskiego w Tokio, Jerome Blake z Bernabe kieruje 200.

Ramil Guliev z Turcji, Filippo Dord z Włoch oraz Nathaniel Mitchell-Blake i Reese Prescott z Wielkiej Brytanii otoczyli stadion.

Ośmiokrotny medalista olimpijski Shelley-on-Fraser-Price z Jamajki rywalizuje w utalentowanej dziedzinie, w tym Michael Harrison z Saskatoon, wyprzedzając 100 kobiet po zdobyciu srebrnego medalu w Tokio.

Harrison rywalizuje na 100 przeszkodach kobiet, w których będzie rywalizować z brązową medalistką olimpijską Megan Tapper z Jamajki i mistrzynią Igrzysk Wspólnoty Narodów 2018 Oluvatopilopa Amusan z Nigerii.

W wyścigu bierze udział srebrny medalista olimpijski 2016 Shashali Forbes z Jamajki, mistrz Commonwealth Games 2018 z Trynidadu i Tobago Michael-Lee Ahe oraz dwukrotny medalista olimpijski Daryl Neeta z Wielkiej Brytanii.

Olimpijczyk z Jamajki Hansley Parchment po zdobyciu złota w Tokio chce wrócić do biegu na 110 m przez płotki mężczyzn.

Panujący mistrz olimpijski Wojciech Noviki z Polski rywalizuje w męskim młotku na ojczystej ziemi, a jego rodak Piotr Małachowski zakończy w męskim finale dysku w lekkiej atletyce mężczyzn.

Amerykanin Ryan Crasser będzie faworytem w pchnięciu kulą mężczyzn po zdobyciu złotego medalu w Tokio, ale będzie wśród nich światowej klasy srebrny medalista Joe Kovacs ze Stanów Zjednoczonych i brązowy medalista Tom Walsh z Nowej Zelandii.

READ  Polska ustala rekompensatę za polski odcinek gazociągu jamalskiego na 183 mln dolarów – podaje PAP

Craser wygrał na imprezie Prefontine Classic w zeszłym miesiącu.

Solomon Pareka z Etiopii, który zdobył złote medale w Tokio, i Sofian El Baggali z Maroka rywalizują w kategorii 3000 mężczyzn.