30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zobacz kwietniową pełnię księżyca w środę wieczorem

Zobacz kwietniową pełnię księżyca w środę wieczorem

(CNN) Kwiecień Księżyc w pełni nie zabłyśnie dziś na różowo, pomimo swojej nazwy, ale olśniewająca złota kula wciąż może świecić.

Obserwatorzy księżyca mogą zacząć widzieć wydarzenie księżycowe Rozpoczyna się w środę wieczorem i osiągnie szczyt w czwartek rano o 00:34 ET.

„Kwietniowa pełnia na pierwszy rzut oka będzie wyglądać jak inne pełnie” – powiedział w e-mailu dr Noah Petro, szef Laboratorium Geologii, Geofizyki i Geochemii NASA. Jednak każdy z nich „oferuje wyjątkową okazję, aby zobaczyć piękny księżyc i zacząć patrzeć na księżyc, gdy przechodzi on przez swoje fazy.

„Zachęcam ludzi do odkurzenia lornetek lub teleskopów, aby uważnie przyjrzeć się księżycowi, spróbować zobaczyć różne kolory (obszary jasne i ciemne) i uświadomić sobie, że te różnice odzwierciedlają różne kompozycje skał”.

Księżyce w pełni można zobaczyć na półkulach północnej i południowej, ponieważ uważa się, że są one w fazie pełni księżyca do 12 godzin przed i po zenicie, Według EarthSky. Księżyc w pełni nie wyglądałby tak inaczej dla ludzkiego oka dzień przed lub po szczyt.

Aby uzyskać doskonały widok na różowy księżyc, Pietro zaleca znalezienie miejsca o minimalnym zanieczyszczeniu światłem z czystym widokiem na niebo. Widzowie mogą również wypatrywać Wenus i Marsa, ponieważ będą one dość blisko Księżyca na nocnym niebie.

„Kiedy ludzie patrzą na Księżyc, chcę, żeby myśleli nie tylko o tym, że jest bliskim sąsiadem w kosmosie, ale także o tym, że Księżyc jest jak ósmy kontynent Ziemi” – powiedział Pietro za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dodał, odnosząc się do programu księżycowego NASA Artemis, „Przygotowujemy się do tego Powrót astronautów na Księżyc Oprócz wielu zautomatyzowanych zadań do swojej talii. Najbliższe lata będą bardzo ekscytujące dla nauki o Księżycu! „

Różowy księżyc jest w sam raz na wiosnę

Różowy księżyc to ukłon w stronę obficie kwitnących kwiatów i drzew, które przynosi wiosenna pogoda. W szczególności różowy księżyc bierze swoją nazwę od różowego dzikiego kwiatu, Floks szypułkowy, który rośnie w gęstej macie żywych liści, jest powszechnie określany jako pełzający floks, mech lub różowy mech. Dziki kwiat pochodzi ze wschodniej Ameryki Północnej i często przyciąga motyle zwiastujące nadejście wiosny. Według rolnicy kalendarz.

READ  Odkryto skamielinę trylobita, w której wciąż widoczny jest ostatni posiłek: ScienceAlert

Według przewodnika opracowanego w Uniwersytet Zachodniego Waszyngtonu.

Pełnia Księżyca przypada w tym roku na kwiecień Jest to również pierwsza wiosenna pełnia Księżyca, zwana Wielkanocną Pełnią Księżyca. To księżycowe wydarzenie ma szczególne znaczenie dla tych, którzy obchodzą Wielkanoc, ponieważ data obchodów religijnych przypada w niedzielę po pojawieniu się wielkanocnego księżyca na nocnym niebie.

Więcej pełni księżyca

W tym roku jest jeszcze dziewięć księżyców, na które należy uważać, z których dwa w sierpniu to superksiężyce, co oznacza, że ​​będą wydawały się większe na niebie ze względu na bliskość Ziemi.

Oto lista pozostałych pełni księżyca w roku 2023, Według Farmers Almanach:

• 5 maja: Kwiatowy Księżyc

• 3 czerwca: Truskawkowy Księżyc

• 3 lipca: Pak Moon

• 1 sierpnia: Księżyc Jesiotra

• 30 sierpnia: Błękitny Księżyc

• 29 września: Księżyc Żniw

• 28 października: Księżyc Łowcy

• 27 listopada: Beaver Moon

• 26 grudnia: Zimny ​​Księżyc

Zaćmienia Księżyca i Słońca

W 2023 roku będą w sumie cztery wykrywalne zaćmienia. Z dwoma zaćmieniami Słońca i dwoma zaćmieniami Księżyca.

Pojedyncze całkowite zaćmienie Słońca będzie widoczne 20 kwietnia w Australii, Azji Południowo-Wschodniej i na Antarktydzie. W krótkim czasie księżyc przesunie się między słońcem a ziemią, sprawiając, że słońce będzie wyglądać jak ognisty krąg na niebie. Wydarzenie będzie wymagało odpowiednich okularów zaćmieniowych, aby móc je bezpiecznie oglądać.

Wkrótce potem A. J zaćmienie księżyca zaćmienie księżyca Stanie się to 5 maja i będzie widoczne dla mieszkańców Afryki, Azji i Australii. Podczas tego zaćmienia Księżyc wchodzi w cień Ziemi, powodując ciemnienie powierzchni Księżyca.

To Obrączkowe zaćmienie Słońca Odbędzie się 14 października – zobacz, czy mieszkasz w Ameryce Północnej, Środkowej czy Południowej. Zdarzenie to nastąpi, gdy Księżyc znajdzie się w swoim najdalszym punkcie od Ziemi lub w jego pobliżu, przez co Księżyc będzie wydawał się mniejszy od Słońca i tworząc świecący pierścień, który będzie bardziej widoczny podczas przechodzenia między Słońcem a Ziemią.

READ  Florida Space Coast jest na dobrej drodze po Ianie i ma wystartować 3 razy w ciągu 3 dni

W dniu 28 października A. J Częściowe zaćmienie księżyca Będzie widoczny dla mieszkańców Europy, Azji, Australii, Afryki, części Ameryki Północnej i większości Ameryki Południowej. Tylko część Księżyca przejdzie w cień, ponieważ Ziemia i Księżyc nie będą w pełni wyrównane.

roje meteorów

Wreszcie, po zakończeniu suszy meteorytów, Lirydy spadną pod koniec tego miesiąca i przyniosą pierwszy duży deszcz od czasu pojawienia się Kwadrantydów w styczniu. Lirydy wkrótce podążą za niebiańskim wydarzeniem w maju Wodników.

Oto reszta Deszcz meteorytów w 2023 roku i daty szczytu:

• Lirydy: 22-23 kwietnia

• ETA Wodnik: 5-6 maja

• Baseny Delty Południowej: 30-31 lipca

• Koziorożce alfa: 30-31 lipca

• Perseidy: 12-13 sierpnia

• Orionidy: 20-21 października

• South Torres: 4-5 listopada

• North Torres: 11-12 listopada

• Leonidy: 17-18 listopada

• Geminidy: 13-14 grudnia

• Ursydzi: 21-22 grudnia