28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zobacz, jak nagrobek Internet Explorera bardzo szybko rozprzestrzenia się w Korei Południowej

Zobacz, jak nagrobek Internet Explorera bardzo szybko rozprzestrzenia się w Korei Południowej

SEOUL, 17 czerwca (Reuters) – Dla Jung Ki-young, południowokoreańskiego inżyniera oprogramowania, Microsoft Corporation (MSFT.O) Decyzja o wycofaniu jego przeglądarki internetowej, Internet Explorera, oznaczała koniec związku miłości i nienawiści z technologią od ćwierćwiecza.

Aby upamiętnić jej śmierć, spędził miesiąc i 430 000 won (330 dolarów) zaprojektował i zamówił nagrobek z logo Explorer „e” i angielskim przesłaniem: „To było dobre narzędzie do pobierania innych przeglądarek”.

Po tym, jak pomnik został wystawiony w kawiarni prowadzonej przez jego brata w południowym mieście Gyeongju, wizerunek nagrobka stał się wirusowy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Microsoft ograniczył wsparcie dla wszechobecnego Internet Explorera w środę po 27 latach działania, aby skupić się na jego szybszej przeglądarce, Microsoft Edge.

Jung powiedział, że pomnik pokazał swoje mieszane uczucia wobec starych programów, które odegrały ogromną rolę w jego życiu zawodowym.

„To było upierdliwe, ale nazwałbym to romansem z nienawiści, ponieważ sam Odkrywca dominował w epoce” – powiedział Reuterowi.

Powiedział, że okazało się, że upewnienie się, że jego witryny i aplikacje internetowe działają z Eksploratorem, zajęło więcej czasu w porównaniu z innymi przeglądarkami.

Jednak jego klienci ciągle prosili go, aby upewnił się, że ich strony internetowe wyglądają dobrze w Explorerze, który od lat jest domyślną przeglądarką w urzędach Korei Południowej i wielu bankach.

Wprowadzony na rynek w 1995 roku, Explorer stał się wiodącą przeglądarką na świecie przez ponad dekadę, ponieważ był zintegrowany z systemem operacyjnym Microsoft Windows preinstalowanym na miliardach komputerów. Czytaj więcej

READ  Google Keep wprowadza formatowanie tekstu na Androidzie [U: Old notes]

Ale zaczął przegrywać z Google Chrome pod koniec 2000 roku i stał się tematem niezliczonych memów w Internecie, a niektórzy programiści zauważyli, że jest powolny w porównaniu do swoich konkurentów.

Jung powiedział, że chciał rozśmieszyć ludzi przy nagrobku, ale wciąż jest zaskoczony, jak daleko zaszedł ten internetowy żart.

„To kolejny powód, dla którego chciałbym podziękować Odkrywcy, teraz pozwolił mi to zrobić globalny żart” – powiedział.

– Przykro mi, że odszedł, ale nie będę za nim tęsknił. Więc jego emerytura to dla mnie dobra śmierć.

(1 dolar = 1 292 2600 wonów)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Minwoo Park i Hyunhye Shin; Montaż przez Andrew Heavens

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.