2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zgony naczep w San Antonio: 46 imigrantów znaleziono martwych w przyczepie, mówią władze

Zgony naczep w San Antonio: 46 imigrantów znaleziono martwych w przyczepie, mówią władze

Rzecznik ds. Imigracji i Służby Celnej powiedział w poniedziałek, że policja w San Antonio zgłosiła „domniemany przypadek przemytu ludzi” jednostce śledczej Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, która prowadzi śledztwo. Wydaje się, że wypadek był jednym z najbardziej śmiertelnych w ostatnich latach dla migrantów w pobliżu południowej granicy.

Szef policji Bill McManus powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem, że trzy osoby są w areszcie policyjnym, chociaż ich związek z sytuacją jest niejasny.

McManus powiedział, że władze zostały zaalarmowane o miejscu zdarzenia tuż przed 18:00, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc. McManus powiedział, że operator znalazł naczepę z częściowo otwartymi drzwiami i zobaczył w środku martwych ludzi.

Komendant straży pożarnej w San Antonio, Charles Hood, powiedział, że 16 osób – 12 dorosłych i czworo dzieci – zostało zabranych do placówek medycznych. Rzecznik Methodist Healthcare powiedział, że trzy osoby zostały przewiezione do Metropolitan Hospital w stabilnym stanie.

Hood powiedział, że te znalezione żywe były gorące w dotyku, miały udar cieplny i były zmęczeni, i były przytomne, gdy zajęto się nimi. Powiedział, że w naczepie chłodni nie ma śladu wody i nie widać działającej klimatyzacji.

Wysokie temperatury w poniedziałek w rejonie San Antonio wahały się od wysokich 90. do niskich 100., Dla mnie Krajowa Służba Pogodowa.

Ofiary prawdopodobnie próbowały znaleźć lepsze życie

Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego „Jestem złamany tragiczną śmiercią dzisiaj i modlę się za tych, którzy wciąż walczą o swoje życie”. Alejandro Mallorca Powiedział w mediach społecznościowych. „Zginęło tak wiele istnień ludzkich, ponieważ poszczególne osoby – w tym rodziny, kobiety i dzieci – odbywają tę niebezpieczną podróż”.

Hood powiedział, że 60 strażaków, którzy byli na miejscu, przeszło poważny wypadek, aby wyjaśnić napięcie.

„Nie wolno nam otwierać ciężarówki i widzieć w niej stosów ciał. Nikt z nas nie przychodzi do pracy sobie tego wyobrażając” – powiedział komendant straży pożarnej.

READ  Wielka Brytania twierdzi, że działania Rosji w elektrowni w Zaporożu mogą zagrozić jej bezpieczeństwu”

„To tragiczne”, powiedział w poniedziałek burmistrz Ron Nirenberg. „Jest, jak wiemy, 46 osób, których już z nami nie ma, które mają rodziny, które prawdopodobnie będą próbować znaleźć lepsze życie. A mamy 16 osób, które walczą o życie w szpitalu”.

Meksykański konsul generalny w San Antonio poinformował w mediach społecznościowych, że pomoc zostanie udzielona obywatelom Meksyku. Co najmniej dwóch z 16 ocalałych zostało zidentyfikowanych jako Gwatemalczycy, według meksykańskiego ministra spraw zagranicznych, powołując się na konsula.

Mayorkas powiedział CNN na początku tego miesiąca, że ​​urzędnicy amerykańscy pracują nad lepszym radzenie sobie z napływem migrantów do granicy amerykańsko-meksykańskiej. Ich działalność opiera się na wcześniejszych inicjatywach ścigania przemytników, na których często polegają migranci, gdy zbliżają się do granicy. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ogłosił również wiosną zeszłego roku podjęcie działań mających na celu rozprawienie się z przestępczymi organizacjami zajmującymi się przemytem, ​​wraz z partnerami federalnymi.

W ostatnich latach imigranci stanęli w obliczu tragedii i innych wyzwań, znosząc upały i niebezpieczny teren, próbując przemierzyć Stany Zjednoczone i Meksyk.

Operacje ratownicze na południowej granicy Stanów Zjednoczonych wyprzedziły operacje ratownicze w ubiegłym roku podatkowym. Według US Customs and Border Protection od października przeprowadzono ponad 14 000 operacji poszukiwawczo-ratowniczych wzdłuż południowej granicy USA, w tym akcje ratunkowe z niebezpieczne przeprawy wodne. To więcej niż w porównaniu z 12 833 operacjami poszukiwawczo-ratowniczymi w roku podatkowym 2021, a do końca pozostało ponad trzy miesiące.
W 2017 roku z powodu upałów zginęło 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych po odkryciu tego Na przyczepie ciągnika w San Antonio Walmart. Kierowca ciężarówki został skazany na życie bez warunków W więzieniu federalnym.
w 2003, 18 ofiar Śledczy stwierdzili, że osoby w wieku od 7 do 91 lat zostały znalezione martwe z tyłu naczepy wraz z około 100 innymi osobami, gdy temperatura przekroczyła 100 stopni. Kierowca w tej sprawie został początkowo skazany na dożywocie, ale w 2011 r. Wysłany ponownie do prawie 34 lat więzienia.
Upał nie był jedynym zagrożeniem dla migrantów stłoczonych w pojazdach. W marcu 2021 r. naczepa załadowana 25 osobami zderzyła się z SUV-em na odosobnionym odcinku Imperial Valley w Kalifornii, 13 nielegalnych imigrantów zabitych.

Carolyn Song, Priscilla Alvarez, Michelle Watson, Carol Suarez, Sheriff Paget, Jane Deaton, Amanda Jackson, Steve Almassi przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  UE proponuje zakaz importu rosyjskiej ropy, usuwa Sbierbank ze Swift