23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zeus kupuje Polbacka – The Irish Times

Zeus kupuje Polbacka – The Irish Times

Irlandzki globalny gigant opakowaniowy Zeus ma kupić polską firmę Polepack za nieujawnioną kwotę.

Dzięki tej przeprowadzce irlandzka firma będzie dalej rozwijać swoją działalność w Polsce. Warszawska firma Polpack zajmuje się dystrybucją materiałów opakowaniowych oraz oferuje rozwiązania w zakresie maszyn pakujących. Założona w 1993 roku, zatrudnia ponad 40 pracowników i ma roczny obrót w wysokości ponad 8,5 miliona euro.

Zeus działa w Polsce od 2010 roku i obecnie ma obroty przekraczające 5 mln euro.

„Przejęcie Polpack jest naturalnym dopasowaniem do naszej działalności w Polsce, łącząc skalę, zwiększając możliwości operacyjne i zapewniając synergie w celu rozszerzenia naszej oferty produktów i usług dla naszej połączonej bazy klientów” – powiedział Keith Ockenton, dyrektor generalny Zeus.

„Nasz europejski zasięg rozszerzył się strategicznie w ciągu ostatnich dwóch lat, a Zeus działa obecnie w 16 krajach w całej Europie. Możliwości Polpack w dostarczaniu rozwiązań opakowaniowych i mechanicznych uzupełniają naszą strategię dywersyfikacji naszej oferty w całej Europie w sektorze opakowań przemysłowych i transportowych.

Właściciel Polpack Wojciech Zdzieborski powiedział, że transakcja była nowym krokiem dla polskiej firmy.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Zeusem, wykorzystując ich globalny zasięg i infrastrukturę, aby wykorzystać nasze doświadczenie, możliwości techniczne, wiedzę i zrozumienie potrzeb klientów w zakresie maszyn pakujących, rozwoju i produkcji. To partnerstwo poprawi produktywność, poprawi wydajność i zapewni większą wartość. naszym klientom”.

Założyciel Zeus, Brian O’Sullivan, powiedział, że dodanie firm Polpack do portfolio Zeus zwiększy jego możliwości technologiczne w Polsce i wzmocni zasoby w całej Europie.

Transakcja jest pierwszą do 2023 r. w ramach strategii przejęć firmy na ten rok, mającą na celu dalszą konsolidację jej działalności w Europie, której celem są przychody w wysokości ponad 500 mln euro.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Zeus dodał kolejne 75 milionów euro poprzez przejęcia. Jej przejęcia obejmują kanadyjską firmę zaopatrzeniową dla rolnictwa Agri-Flex oraz dwie brytyjskie firmy Swanline Group i BoxSmart w 2022 roku.

READ  Polska bada „katastrofę ekologiczną” umierających ryb.