21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zespół Falcons przeprowadził wywiad z Jimem Harbaughiem z Michigan w sprawie wolnego stanowiska trenera

Zespół Falcons przeprowadził wywiad z Jimem Harbaughiem z Michigan w sprawie wolnego stanowiska trenera

Atlanta Falcons pytają o największe nazwiska dostępne w tej rotacji głównych trenerów.

Zespół Falcons ogłosił we wtorek, że zakończył wywiad z trenerem Michigan Jimem Harbaughiem, dzień po spotkaniu z byłym trenerem New England Patriots Billem Belichickiem.

Harbaugh i Belichick to dwaj najlepsi trenerzy NFL na boisku, a Harbaugh wygrywał wszędzie, gdzie trenował.

Harbaugh (60 lat) gra w Michigan od 2015 roku, zdobywając na początku tego miesiąca mistrzostwo kraju i trzy tytuły Big Ten z rzędu. W meczach, które trenował z Wolverines, jego bilans wynosi 86-25 (w tym sezonie był dwukrotnie zawieszany podczas walki Michigan o tytuł mistrza kraju), a jego drużyny wygrywały co najmniej 12 meczów w każdym z ostatnich trzech sezonów.

Przed dołączeniem do Michigan był trenerem drużyny San Francisco 49ers, dla której bilans 44-19-1 wynosił 44-19-1, zdobywając dwa tytuły NFC West, trzy występy w play-offach, trzy występy w NFC Championship Game i jedno miejsce w Super Bowl oraz porażkę z Baltimore Ravens, którego drużyną był trenerzy. Brat Johna Harbaugha w Super Bowl XLVII. Podczas swojej kadencji w NFL nigdy nie zakończył sezonu poniżej 0,500.

Harbaugh spędził cztery lata na Uniwersytecie Stanforda, gdzie wznowił oblegany program i ostatecznie zakończył go rekordem 29-21, w tym 12-1 w sezonie i ostatnim 4. miejscem w rankingu wraz z kardynałem w 2010 r. Tam pomógł opracować przyszłość No. 4. pozycja ogólna. Andrew Luck zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w latach 2009 i 2010. W San Diego osiągnął także wynik 29-6, zdobywając kolejne tytuły Pioneer League.

Harbaugh jest siódmym trenerem, który przeprowadza wywiad z Falcons i ma zastąpić Arthura Smitha, który został zwolniony 8 stycznia po trzech sezonach na stanowisku. Harbaugh dołącza do koordynatora obrony Baltimore Mike'a McDonalda i asystenta trenera Anthony'ego Weavera, koordynatora ofensywy w Cincinnati Briana Callahana, koordynatora obrony Karoliny Ejero Iveiro, koordynatora obrony San Francisco Steve'a Wilkesa i Belichicka jako kandydatów do tej roli.

READ  Mike Trout odchodzi z powodu kontuzji przeciwko Red Sox

To drugi znany wywiad Harbaugha. W poniedziałek rozmawiał także z Los Angeles Chargers.