13 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zdjęcia przedstawiające humanitarne koszty wojny w Izraelu i Gazie

Zdjęcia przedstawiające humanitarne koszty wojny w Izraelu i Gazie

Times Insider wyjaśnia, kim jesteśmy, co robimy, i oferuje wgląd za kulisy, w jaki sposób łączymy nasze dziennikarstwo.

Ciała w czarnych workach leżą na ziemi w izraelskiej wiosce Kfar Azza. Kobieta niesie ciało swojego wnuka w Khan Yunis w Gazie. Zrozpaczeni żałobnicy na pogrzebie swoich bliskich. Po ataku lotniczym mężczyzna zasłabł.

Po tym, jak kontrolujący Gazę Hamas zaatakował Izrael 7 października, fotografowie udokumentowali momenty żałoby i późniejszej mobilizacji. Izrael odpowiedział bombardowaniem Gazy atakami powietrznymi; Fotograf z dzielnicy Al-Nasr w mieście Gaza zrobił zdjęcia dzieciom patrzącym w niebo w obawie przed atakami powietrznymi.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni fotografie z gazet „New York Times” ukazywały grozę i ludzkie koszty konfliktu. Trudno jest patrzeć na zdjęcia, ale „The Times” publikuje je, aby przekazać czytelnikom powagę zniszczeń w okolicy.

„To obrazy strat i śmierci. Cywili ogarniętych wojną. W niektórych przypadkach dowody te stanowią dowód zbrodni” – powiedziała Jaya Tripoli, starszy redaktor ds. fotografii w The Times.

Pani Tripoli mieszka w Londynie i nadzoruje zdjęcia dla The Times z Izraela i Gazy. Powiedziała, że ​​jej zespół zwraca szczególną uwagę, podejmując decyzję o opublikowaniu zdjęcia graficznego, oceniając jego wartość informacyjną i biorąc pod uwagę godność fotografowanych osób.

Jeśli redaktorzy zdecydują, że zdjęcie powinno zostać opublikowane, dyskutują o jego miejscu w artykule. Czy obraz pojawia się obok tytułu, gdzie od razu skonfrontuje się z czytelnikiem? A może należy go umieścić kilka akapitów niżej, aby nie przeszkadzać tym, którzy się tego nie spodziewają? Czy należy go używać do dołączania postów w mediach społecznościowych?

Poniżej znajdują się cztery zdjęcia wykonane przez niezależnych fotoreporterów relacjonujących wojnę dla „The Times”. Siergiej Ponomariew, rosyjski fotoreporter i Avishag Shaar Yashov, izraelski fotoreporter, przebywają w Izraelu. Samar Abu Al-Alouf i Youssef Masoud to palestyńscy fotoreporterzy w Gazie. W wymianie e-maili i rozmowach telefonicznych dostarczali „Times Insider” kontekst wykraczający poza ramy. Relacje pana Masouda i pani Abu Al-Ouf zostały przetłumaczone z języka arabskiego. – Terrence’a McGinley’a