20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zawodowy golfista Ludwig Aberg niedawno przeprowadził się do Tallahassee

Zawodowy golfista Ludwig Aberg niedawno przeprowadził się do Tallahassee

On gra

szwedzki golfista Ludwiga Aberga W niedzielę chciał przejść do historii jako pierwszy debiutant turnieju Masters, który zdobył zieloną marynarkę od czasów Fozziego Zoellera w 1979 roku.

To osiągnięcie byłoby wielkim wydarzeniem w jego ojczyźnie.

W Tallahassee też.

24-latek niedawno przeprowadził się do Tallahassee, gdzie mieszka ze swoim przyjacielem i byłym golfistą stanu Floryda, Vincem Normanem.

W drużynie gra także Aberg Klub golfowy Seminole Legacy

Aberg wrócił do domu w Augusta National Golf Club, gdzie na 72 dołkach trafił wynikiem 7 poniżej par 281 (73-69-70-69) i zajął drugie miejsce ze stratą czterech uderzeń do zwycięzcy Scotty'ego Schefflera.

Według ESPN Aberg jest pierwszym graczem, który w swoim debiucie zajął drugie miejsce, odkąd Keegan Bradley zdobył mistrzostwo PGA w 2011 roku.

„To moje pierwsze duże mistrzostwa. Nigdy nie wiesz, jak to będzie, dopóki się tam nie pojedziesz i tego nie doświadczysz” – powiedział Aberg dla Golfweek. „Myślę, że ten tydzień dał mi dużo doświadczenia i wiele lekcji w tym zakresie.

„To sprawia, że ​​jestem naprawdę głodny i mam ochotę robić to w kółko”.

Jedyna wada Aberga miała miejsce w niedzielę, gdy jego wynik 3 poniżej par 69 na 11. parkiecie par-4. Jego strzał z podejścia odbił się w lewo, do stawu, wykonał double-bogey 6 i padł 4 strzały za Schefflerem.

Jednak Aberg zagrał 2 poniżej na ostatnich siedmiu dołkach i zapewnił sobie drugie miejsce. Zajmując 12. miejsce, Aberg zdobył zaproszenie na zawody Masters 2025.

Za drugie miejsce zarobił 2,6 miliona dolarów.

Aberg dzieli się swoją decyzją o przeprowadzce do Tallahassee

Aberg to wschodząca gwiazda profesjonalnego golfa, która zeszłej jesieni przeżywała wichurę przez trzy miesiące.

READ  Draymond Green z Warriors martwi się rażącymi punktami po wyrzuceniu pierwszego meczu

We wrześniu 2023 r. wykonał birdie na czterech z pięciu ostatnich dołków i zdobył swój pierwszy profesjonalny tytuł na Omega European Masters w Szwajcarii. Następnie europejski kapitan Luke Donald ogłosił, że zostanie on jednym z sześciu wybranych przez niego kapitanów Team Europe na Ryder Cup 2023.

Aberg osiągnął wynik 2-2-0 i pomógł Europie wygrać wydarzenie ze Stanami Zjednoczonymi, które zajmowały 16. miejsce12-1112.

W listopadzie zeszłego roku Åberg wygrał swój pierwszy turniej PGA Tour w RSM Classic, strzelając w weekend 61 rund jeden po drugim i ostatecznie uzyskał wynik 29 poniżej normy. Dzięki temu zwycięstwu Aberg otrzymał zaproszenie na Masters 2024.

Podzielił się także z mediami zamiarem przeniesienia się do Tallahassee po RSM Classic na wyspie St. Simons w stanie Georgia.

„Więc przeprowadzam się do Tallahassee na Florydzie” – powiedział Aberg.

„Jeden z moich dobrych przyjaciół, Vincent Norman, który również tu gra, zapytał mnie, czy chcę wejść do jego pokoju gościnnego, a ja się zgodziłem, więc będzie on właścicielem przez jakiś czas połączenie społeczne i sieć społecznościową, którą miałem.” Na studiach i przebywając z nim przez jakiś czas.

Aberg był jednym z ośmiu zawodników wchodzących do niedzielnej rundy finałowej w promieniu pięciu strzałów od lidera Schaefflera. Max Homa, Collin Morikawa i Tommy Fleetwood zajęli trzecie miejsce z wynikiem 4 poniżej.

Aberg grał w golfa w Texas Tech i we wrześniu 2022 r. po raz pierwszy zajął pierwsze miejsce w światowych rankingach amatorów golfa.

W czerwcu 2023 roku przeszedł na zawodowstwo i obecnie zajmuje 9. miejsce w światowych rankingach PGA Tour. Komentatorzy CBS podczas niedzielnej ogólnokrajowej transmisji zauważyli zrelaksowaną postawę i uśmiech Aberga podczas rundy finałowej.

„To bardzo miłe i szczere” – powiedziała w niedzielę o Aberg Amy Pond, trenerka kobiecego golfa w lidze NFL.

READ  Sixers vs Celtics: Joel Embiid podpala Boston z 52 punktami

„Łatwo go lubić. W telewizji to właśnie on”.